szeptember 8, 2024

Max Verstappen védi a Magyar Nagydíj dühös rádiójelentéseit

Max Verstappennek és a Red Bullnak nehéz napja volt vasárnap a Magyar Nagydíjon, és nem volt kedve a futam után kritikusaival foglalkozni.

Verstappen néhány obszcén rádióüzenetet küldött csapatának a verseny alatt. Miután az ötödik helyen végzett, a Red Bull fő konstruktőri riválisa, a McLaren egy-kettőt kapott, a háromszoros F1-es címvédőnek nem kellett bocsánatot kérnie.

Miután a versenyen legközelebbi riválisai lelassították a bokszutcában, Verstappen rádión üzent Gianpietro Lambias mérnöknek: „Nagyon lenyűgöző, ahogy sikerült lelassítanunk. Ez elrontotta a versenyemet.”

Később, amikor azt hitte, hogy a Red Bull elrontotta a versenyre vonatkozó stratégiáját, Verstappen Lambiasra nézett, és azt mondta: „Egy ember, most ne add nekem. Te adtad nekem ezt a sz…- stratégiát, oké? próbálja megmenteni a többit.”

Arra a kérdésre, hogy szerinte bocsánatot kellene-e kérnünk a rádióhírek miatt, Verstappen azt mondta: „Nem hiszem, hogy bocsánatot kellene kérnünk, azt hiszem, jobban kellene tennünk.” Így folytatta: „Nem tudom, miért gondolják az emberek, hogy nem lehet hangot adni a rádióban. Ez egy játék. Ha néhány embernek nem tetszik, maradjon otthon.”

Verstappen a harmadik helyen kezdte a versenyt a mclarenes Lando Norris és Oscar Piastre mögött. Ötödik lett, míg Piastre nyert, Norris a második, a régi rivális Lewis Hamilton pedig a másik dobogós helyet szerezte meg.

A címvédő magasabban végzett volna, de a 63. körben összeálltak, miközben Hamiltonnal küzdöttek a harmadik helyért. Az ebből eredő ütközés következtében Verstappen elhagyta a pályát, és megadta Hamiltonnak a státuszt. Stewarts később úgy döntött, hogy Hamilton nem tett semmi rosszat.

A Red Bull jelenleg forog. Verstappen három versenyt nyert meg, ami egy örökkévalóságnak tűnik, tekintve, hogyan uralta a sportot az elmúlt néhány évben. 265 ponttal vezeti a pilóta tabelláját, Norris pedig keményen zárt 189 ponttal. A McLaren a konstruktőri ranglistán is felzárkózott, a Red Bull 389, a McLaren 338, a Ferrari pedig 322 pontnál.