május 22, 2024

Androbit techmagazin

Az Androbit tényeken alapuló híreivel, exkluzív videofelvételeivel, fotóival és frissített térképeivel maradjon naprakész Magyarország legfrissebb fejleményein.

Mikor kezdődik, tetőzik és mikor ér véget a napfogyatkozás New Yorkban? A térkép a menetrendet mutatja

Mikor kezdődik, tetőzik és mikor ér véget a napfogyatkozás New Yorkban?  A térkép a menetrendet mutatja

New York- a 2024-es napfogyatkozás Elérte a csúcsát Hétfő délután New Yorkban. Legfeljebb négy percig tartott, mire véget ért.

New York államnak volt szerencséje bukni Útban az egyetem feléAhol a hold teljesen eltakarja a napot. New Yorkban részleges napfogyatkozás lesz látható, a Hold a napfény mintegy 90%-át borítja.

CBS News New York Élő közvetítés a napfogyatkozásról New York-i és New Jersey-i riporterekkel is Lonnie Quinn főmeteorológus Egy csendes tóban A CBS2 News at 5 horgonyozza Christine Johnsont A Niagara-vízesésben.

Mikor kezdődik, tetőzik és mikor ér véget a napfogyatkozás a totalitás útján New Yorkban?

A 2024. április 8-i teljes napfogyatkozás várhatóan nem sokkal 15 óra 15 perc után éri be New York délnyugati részét, majd nem sokkal 15:30 előtt hagyja el az állam északkeleti részét.

CBS New York


a Teljes napfogyatkozás 2024. április 8-án EDT 14:07 körül kezdődött Mexikó csendes-óceáni partja mentén. Ezután az Egyesült Államok és Kanada egyes részein utazik, majd 17:19-kor indul Észak-Amerika kontinentális részéből.

Várhatóan nem sokkal 15:15 után érkezik New York délnyugati részére, majd 15:30 előtt elhagyja az állam északkeleti részét. A 124 mérföldes New York-i szakasz 29 megyét ölel felbeleértve olyan városokat, mint Buffalo, Rochester és Syracuse.

A teljes esemény körülbelül két és fél óráig tart, de a teljes napfogyatkozás csak két-négy percig lesz látható, helytől függően.

  • Jamestown: A részleges napfogyatkozás 14:03:38-kor kezdődik. A teljes fogyatkozás 15:17:55-kor kezdődik, a teljes fogyatkozás 15:20:46-kor ér véget.A részleges napfogyatkozás 16:31:43-kor ér véget
  • Bivaly: A részleges napfogyatkozás 14:04:56-kor kezdődik. A teljes fogyatkozás 15:18:20-kor kezdődik, a teljes fogyatkozás 15:22:06-kor ér véget.A részleges napfogyatkozás 16:32:10-kor ér véget
  • Rochester: A részleges napfogyatkozás 14:07-kor kezdődik. A teljes fogyatkozás 15:20:08-kor kezdődik, a teljes fogyatkozás 15:23:47-kor ér véget.A részleges napfogyatkozás 16:33:26-kor ér véget
  • Syracuse: A részleges napfogyatkozás 14:09:01-kor kezdődik. A teljes fogyatkozás 15:23:03-kor kezdődik, a teljes fogyatkozás 15:24:30-kor ér véget.A részleges napfogyatkozás 16:34:49-kor ér véget
  • Watertown: A részleges napfogyatkozás 14:10:05-kor kezdődik. A teljes fogyatkozás 15:22:33-kor kezdődik, a teljes fogyatkozás pedig 15:26:12-kor ér véget.A részleges napfogyatkozás 16:35:01-kor ér véget
  • Plattsburgh: A részleges napfogyatkozás 14:14:03-kor kezdődik. A teljes fogyatkozás 15:25:44-kor kezdődik, a teljes fogyatkozás pedig 15:29:18-kor ér véget.A részleges napfogyatkozás 16:37:07-kor ér véget

A totalitás útja ezután Vermont, New Hampshire és Maine felé halad, majd 16:25 körül megérkezik Kanadába.

Mikor kezdődik, tetőzik és mikor ér véget a napfogyatkozás New Yorkban?

New Yorkban várhatóan részleges napfogyatkozás lesz, a Hold a Nap mintegy 90 százalékát borítja. A részleges fogyatkozás 15 óra 25 perckor tetőzik az öt városrészben, és nem tart tovább egy percnél.

  • Staten Island kapja első pillantását, A csúcs 15:25:11 körül kezdődik Tottenville-ben és 15:25:28 körül ér véget Tompkinsville-ben.
  • Akkor eléred a csúcspontot délnyugati brooklyn, Beleértve a Bay Ridge-et, a Dyker Heights-t, a Bath Beach-et és a Coney Island-t, 15:25:30 körül.
  • Manhattan szívében a csúcs várhatóan 15:25:39-kor érkezik a város déli szélére. központi park Aztán 15:25:41-kor az északi végén.
  • A csúcspont véget ér északkeleti királynők, Beleértve a Little Neck-et, a Glen Oaks-ot és a Floral Parkot, körülbelül 15:25:59-kor

A város illetékesei óvatosságra intik az embereket, ha vezetnek és sétálnak a napfogyatkozás idején. A járművezetőket arra kérik, hogy használják a fényszórókat, különösen a csúcsforgalom idején, és az állami tisztviselők szerint az autók nem állhatnak meg és figyelhetnek az utak oldaláról.

READ  A zöld üstökös először kerüli el a Földet, mióta a neandervölgyiek bebarangolták a Földet