Az Androbit tényeken alapuló híreivel, exkluzív videofelvételeivel, fotóival és frissített térképeivel maradjon naprakész Magyarország legfrissebb fejleményein.

Milák Kristóf a világelső 200-ast zúzta le (1:52.58) a magyar válogatotton.

• LCM (50 m)
  • Világbajnoki selejtezők
  • Előnézet
  • Nyitólisták/eredmények

Christoph Milag A Magyar Országos Bajnokságon 200 méter pillangón világelső lett, 1:52.58-cal több mint három másodperc előnnyel nyerte meg a bajnoki címet.

A 23 éves világcsúcstartó ma már csak a 10. a történelem legjobb 15-je között Michael Phelps És Daya Seto Gyorsabb volt, mint csütörtökön az úszás. Milak a 200 repülésben is veretlen a senior hosszú pályán.

A legjobb 12 versenyszám, férfi 200 repülés:

1. Christoph Milag (HUN) – 1:50,34 (2022)
  2. Christoph Milag (HUN) – 1:50,73 (2019)
  3. Christoph Milag (HUN) – 1:51,10 (2021)
  4. Christoph Milag (HUN) – 1:51,25 (2021)
  5. Christoph Milag (HUN) – 1:51.40 (2021)
  6. Michael Phelps (USA) – 1:51,51 (2009)
  7. Christoph Milag (HUN) – 1:52.01 (2022)
  8. Michael Phelps (USA) – 1:52,03 (2008)
  9. Michael Phelps (USA) – 1:52,09 (2007)
  10. Michael Phelps (USA) – 1:52.20 (2008)
  11. Christoph Milag (HUN) – 1:52,22 (2021)
  12. Christoph Milag (HUN) – 1:52,39 (2022)
  13. Christoph Milag (HUN) – 1:52.50 (2021)
  14. Daya Seto (JPN) – 1:52,53 (2020)
  15. Christoph Milag (HUN) – 1:52,58 (2023)

Milak új szezonbeli legjobb mutatója már a világ legjobb ideje ebben a szezonban Tomoru Honda1:52,70 tavaly decembertől. Ez volt a naptári év leggyorsabb ideje, közel két másodperccel megelőzve a 18 éves kanadai versenyzőt. Ilja Karun (1:54,49).

A legjobb 26 megtekintése »

Milag az első körét 25,13-ra, a második körét 28,87-re, a harmadik körét 29,14-re osztotta meg, és 29,44-re ért haza.

Milag a múlt hónapban szerepelt 2023-as első találkozóján, szezonját 1:56.71-gyel nyitotta, amely akkor a világranglistán a 11. helyen állt. A tavalyi magyar bajnokságon 1:53.88-ra ment.

READ  Magyarország a csoportgyőztes Horvátországot verte az elődöntőbe - LEN

Mindössze 45 perccel azután, hogy lesöpörte a 200-at, Milag ezüstéremmel tért vissza az 50-es szabad döntőjében 22.06-os idővel. Szebasztian Szabó (21,82) Milak ,13 másodperccel javította korábbi legjobbját a tavalyi magyar bajnokságon. Szabó elmaradt a tavalyi világbajnokságon elért 21.60-as egyéni csúcsától, de ebben a szezonban a 4. helyre lépett fel a világranglistán.

H.G.K 21.86 04/16

Többek között kiemeli a 24 éves Kaposwart Kovács Benedek A 100-at ismét 53.67-tel nyerte meg, ami néhány tizedmásodpercen belülre került Cseh LászlóMagyar nemzeti rekord (53.40) a 2012-es londoni olimpián. Kovács első 54-es 54.12-e volt a 2021-es magyar bajnokságon. Ő most Cseh és a történelem harmadik leggyorsabb magyarja Richard Bohs (53,51)

Petra Chenansky 24,97-tel nyerte meg a női 50 szabad versenyt, ami mindössze 0,02 másodperccel maradt el a tavalyi világbajnoki ponttól. A 29 éves Chenansky kevesebb, mint egy tizede Katinga tömlőA 24,89-es magyar rekord 2014-ből áll.

Christoph Razowski Miután szerdán első lett 1500-on (14:55.46), megszerezte második győzelmét a héten 400-on (3:47.33). A 26 éves játékos 400-on csaknem két másodpercet (3:49.01), 1500-on pedig csaknem négyet (14:59.17) rontott. Az előző két legjobb idő a tavalyi magyar bajnokságon született.