április 29, 2024

Németh Nándor slágerek 46.45 SCM 100 Night Hungarian Knots One Ingyenes

2023-as Magyar SC bajnokság

Ma este Debrecenben elkezdődött a 2023-as rövidpályás Magyar Bajnokság egyike, amelyre számos nagy név ugrott be a négynapos esemény indítására.

Volt köztük egy 20 éves férfi is Dávid Betlehem Új magyar országos rekordot állított fel férfi 1500 méteres szabadúszásban. Beszámoltunk arról, hogy az NC államhoz kötődő dual medence/nyíltvízi úszó 14:23.27-es időre lőtt ma este, hogy hazavigye az aranyat.

Ez lehetett az egyetlen idős országos rekord; A bajnokság ezen nyitóestjén azonban két éves rekordok dőltek meg.

Junior Európa-bajnoki aranyérmes Nicolette Bather Női 100 méteres szabadúszásban megdöntötte saját korosztályi rekordját a 17 éven aluliak kategóriájában. Badar 53,51-et ért el az ezüstért, ami mindössze 0,14-el olcsóbb Ukrai Panna 53.37-tel állt a dobogó legfelső fokára.

Badar tartotta a korábbi korcsúcsot a reggeli előfutamokban elért 53.82-vel. Ekkor döntötte meg Molnár Flóra eredeti, 53,96-os korrekordját, amelyet 2015-ben jegyeztek be a könyvekbe.

A második korrekord a kezébe került Laura Fanny Comarossi 50 m nőknek A fiatal 26,78 másodperccel nyerte meg a versenyt a 17 éven aluliak kategóriájában. Ez az idő volt az első 27 másodperces korlát alatti kiruccanása, ugyanis korábbi élet- és korrekordja 27.09 volt tavalyról.

Comarossi így nyilatkozott a teljesítményéről: „Nagyon elrontottam mindent, amit jól csinálok… Rossz volt a kezdés, a nyitás, rossz irányba fordultam a fal felé, szóval azt mondhatom, hogy jó az idő. , Boldog vagyok. hogy bekerültem a 27-be.

Bámulatos 20 évvel azután, hogy megnyerte leánykori országos bajnoki címét női 200 méteres gyorsúszásban. Jakabos Zsuzsanna.

A 34 éves versenyző 2:11.58 perc alatt szerzett bronzot. A győztes mögött végzett Dalma Sebastian 2:09.13 perc alatt nyert aranyat Poklarka Kapas 2:10,58 másodperc alatt szerezte meg az ezüstérmet.

21 éves férfi 200 m. I.M Sombori Gábor Csináld az aranyért. 1:55.53 alatt érintette a falat Balas Holo Aztán 0,05-tel végzett 1:55.58 alatt. együtt volt Delicti Ádám A legjobb 3 bekerülése 1:55.93 alatt.

READ  Az EU szerint Magyarország „jelentős lépést” tett a mentőalapok biztosítása érdekében – forrás

Németh Nándor A férfi 100 méteres gyorsúszást 46,45 másodperc alatt nyerte meg, ezzel megszerezte a bajnoki címet. Németh 22.45-kor nyitott és 24.00-kor ért célba, ezzel elérte saját országos rekordját a versenyszámban. Ez a szabvány 46,36, amit 2 évvel ezelőtt produkált.

Szebasztian Szabó A következő leggyorsabb úszó volt, de több mint egy másodperccel 47,53-mal Ádám Jasso 47.69-cel ért fel a dobogóra, ami elég a bronzéremhez.

Németh később bronzérmet szerzett férfi 50 méteres hátúszásban Olivér Nel Nyerj 24,21 perc alatt.

Németh a verseny után így nyilatkozott a teljesítményéről: „Ez egy szép összesített száz volt. Mindenképpen be akartam kerülni a 47-be, és örültem, hogy közel kerültem a rekordhoz. Nem véletlenül adtuk hozzá a programhoz a hátúszást, a szabadfogáson keresztül erősítik egymást – én nem. nagy tervei vannak ezzel a világbajnokságon.