május 5, 2024

Öt nyeremény az Indiana UConn elleni vereségéből – Indoor

Az Indiana State elszenvedte első vereségét vasárnap délután, 77-57-re kikapott a UConntól a New York-i Madison Square Gardenben.

Íme öt kivonat a Huskies elleni vereségből:

Indiana dominált az üvegen

A Hoosiers az első három meccsük mindegyikén az üvegen küzdött, ami figyelmeztető jel arra, hogy mi várható a jobb verseny ellen.

Vasárnap UConn leszerelte a Hoosierst az üvegen.

A Huskies 15 támadópattanót szerzett, és 16-0-ra múlta felül az Indianát a második esély pontjaival.

„Ez nagy aggodalomra ad okot, mióta elkezdtük ezt az utat” – mondta Mike Woodson Don Fishernek a meccs utáni rádióműsorban. „A két kiállítási játék, majd az első néhány meccs.”

Ez továbbra is komoly aggodalomra ad okot.

Kel’el Ware-n kívül az IU névsorában minden játékos átlag alatt volt a táblákon három meccsen keresztül. Malik Reno mindössze három lepattanót szerzett a UConn ellen, és meccsenként kevesebb, mint öt lepattanót átlagol. Trey Galloway négy meccsen összesen hat lepattanót szerzett. Mackenzie Mgbako négy meccsen 11 lepattanót szerzett. Xavier Johnson nyolc lepattanót szerzett.

Az Indiana jelenleg a legjobb 300-on kívül van a védekező lepattanók arányában országos szinten. Az ellenfelek a Hoosiers ellen kihagyott lövéseik több mint 35 százalékát lepattanózik.

A Hoosiers továbbra sem a hárompontos lövésre koncentrál

Egy másik játék, egy újabb verseny, ahol Indiana közömbösnek tűnik a pályán kívülről érkező lövések iránt.

Hoosiers mindössze 13 hárompontost dobott vasárnap – UConn 22-t –, és 12 ponttal kikaptak a 3 pontos vonal mögül.

Három meccsen keresztül az Indiana State a hárompontosok pontelosztását tekintve az utolsó 15 közé tartozik. A Hoosiers a pontjaik mindössze 27,3 százalékát szerzi hosszú távból.

Ebben a szezonban minden meccsen az Indiana győzött kétszámjegyűvel a 3 pontos vonalon túlról.

Bár az Indiana számára irreális, hogy rengeteg 3-pontost dobjon el a személyzetével, hosszú távon nem nyerő képlet, ha továbbra is ilyen nagy különbséggel felülmúlja a kerületet.

READ  Eagles vs Jaguar: Élő frissítések, a játék legfontosabb eseményei, pontszám

Mackenzie Mgbako továbbra is küzd

A gólya Mackenzie Mgbako a Wright State elleni szezon legjobb meccsét követte, és emlékezetes teljesítményt nyújtott a UConn ellen.

Mgbako 23 perc alatt 0-3-ra lőtt két pontot. Egyetlen pontját a szabaddobás vonaláról szerezte.

A védekezése is hasonlóan éles eset volt.

Mgbakot továbbra is lenyűgözik az egyszerű játékok, mint például a visszavágás, mivel gyakran nincs pozícióban, és egyenesen áll, amikor leszáll a labdáról, nem pedig védekező pozícióba kerül.

Négy meccsen keresztül a játéka nem indokolta, hogy a kezdőcsapatban továbbjusson.

Xavier Johnson szabálytalan hibája korlátozza a perceit, és árt az Indiana játékának a hátsó pályán

Johnson az Indiana elleni vasárnapi vereség első perceiben két faultot szedett össze, a félidőben egy harmadik fault pedig visszaküldte a kispadra.

Az első félidőben összesen három percet játszott.

Johnson nélkül a UConn gárdája, Tristen Newton vette át a játék irányítását.

Newton 34 perc alatt 23 pontot szerzett, 6 gólpasszt szerzett, 11 lepattanót szerzett és két labdaszerzést szerzett.

Az Indiana egyik kulcsfigurájaként Johnson hiánya megváltoztatta a játékot a Hoosiers számára. Hat évesként Johnsonnak el kell kerülnie az olyan helyzeteket, mint a Sunday, amikor csak 14 percet játszott szabálytalanság miatt.

Karriernap a Renault-tulajdonos számára, aki támadólag élen jár

Az Indiana State offenzívának fényes színfoltja vasárnap Reno volt.

A 6 láb magas, 8 másodéves Miamiból 18 ponttal végzett 7 a 9 ellenében, mezőnyből lőve.

Három lövést is blokkolt, de 27 perc alatt hibázott.

Négy meccs óta Reneau 25-37 2s-re (67,6 százalék).

A Renault lábmunkája jobb lett ebben a szezonban, és kényelmesebbnek tűnik, amikor a labdát a kapufánál tartja. Míg Ware négy meccsen keresztül összességében Indiana legjobb játékosa volt, Reno az IU programjának sarokköve.

(Kép jóváírása: IU Athletics)

Beküldve: Connecticut Huskies