május 16, 2024

Power Rankings: Ki nyerte a Magyar Nagydíjat Budapesten?

Max Verstappen szenzációs győzelmet aratott vasárnap a P10-ből, de vajon ki nyűgözte le bíróinkat a Hungaroringen? Íme a 2022-es Magyar Nagydíj erőrangsorai.

Hogyan működik

• Öt tagú zsűrink minden egyes nagydíj után értékeli az egyes versenyzőket, és a hétvégi teljesítményük alapján 10-es pontszámot ad nekik – a motorokat kivonva az egyenletből.

• Szakértőink pontszámait átlagoljuk a versenypontszám létrehozásához – ezekkel a pontszámokkal együtt az összesített Power Rankings ranglistánkat (az oldal alján) számítjuk ki a szezon során.

Miután az erőforrás-problémák a Red Bull-ját sújtották az időmérőn, Verstappen a 10. helyen végzett a Magyar Nagydíjon. Mindazonáltal a címvédőnek sikerült feljebb lépnie a sorban egy tiszta kezdéssel, és végrehajtotta a Red Bull tökéletes két kiállásos stratégiáját, hogy végül megpecsételjen egy kényelmes győzelmet. Az egyetlen hiba a füzetén az volt, hogy az utolsó kanyarból kipördült, de ez nem zavarta a hollandot, aki egy teljes 360 fokos elforgatást végzett, majd átvette a zászlót.

F1 NATION: Podcast-stáb rágja magát a Magyar Nagydíjon – plusz hétvégi hírek Vettelről és Alonsóról

Lewis Hamilton Verstappenhez hasonlóan kikapott a Q3-ban – DRS-probléma miatt bukott le a Mercedes versenyzői sorrendjében, ami miatt a hetedik helyen állt a rajtrácson. A hétszeres bajnok keményen küzdött, debütálása során hosszan ment, lágy abroncsokon fejezte be a versenyt, és a második helyen végzett – csapattársa Russell és Verstappen mögött – az ötödik dobogón. befejezni.

Bővebben: Hamilton szerint a Mercedesnek „lehetséges a győzelem” a magyarországi „elég epikus” futam után

George Russell szenzációs leányzó pole pozíciót szerzett szombaton, és vasárnap vezette a legtöbb kört (24), de elvesztette második futamát Leclerc ellen, mielőtt Verstappen legyőzte volna. Ahogy Hamilton befejezte utolsó futamát a lágyoknál, Russell végső mérsékelt kimerültsége miatt kikapott csapattársától – de továbbra is megtartotta az utolsó dobogós helyet.

Bővebben: A magyarországi pole-első Russell vegyes érzelmekkel távozott a B3-as helyezés után, együttérzését fejezi ki Leclerc iránt

Lando Norris nem lett volna elragadtatva attól, hogy a P7-ben ér, több mint egy perc előnnyel vezetett, de a McLaren pilótája volt az utolsó ember a vezető körben, és kényelmesen megelőzte Alonsót az alpesiben. Ha ehhez hozzáadja a P4-es kvalifikációs körét, akkor világossá válik, hogy Norris miért szerzett ilyen szilárd Power Rankings pontszámot.

Bővebben: Norris bevallotta, hogy „kicsit túl sokat” várt a Magyar GP-től a P4 rajtja után

Fernando Alonsót csapattársa, Esteban Ogan kvalifikálta, és a futam nagy részében a francia mögött ragadt, de a 41. körben megelőzte. A nyolcadik helyen végzett, három másodperccel a kilencedik Ogan előtt. A versenysebesség nagyszerű bemutatója – mindkét alpesi pilóta egy kiállásos stratégiát hajtott végre.

Elemzés: Miért fogadta el Alonso az Aston Martin előretörését és írt alá sokkszerződést – miért lehet ez a tökéletes meccs

Carlos Sainz a második helyen végzett, Russell 0,044 másodperccel verte őt, a spanyol pedig a lassú boxkiállások miatt elvesztette a versenynapot. Második futamán azonban tovább ment, és a Chaptson fejezte be a versenyt, amivel megelőzte a Ferrari csapattársát, Charles Leclercet és a Red Bull-os Sergio Perezt. Sainz nem tudta letartani Hamiltont, Russell pedig a másik Mercedes mögött ért célba, egy késői virtuális biztonsági autó pedig visszafogta a dobogós üldözést.

Bővebben: Pinotto szerint a Magyar GP nem nyert a Ferrari számára – és nem a gumiválasztás volt a döntő tényező

Leclerc-t Sainz kihagyta, de Grittle-nek sikerült a P3-as szintje, a Monexac pedig végül legyőzte Russell szívós védekezését. Leclerc azonban úgy döntött, hogy a 39. körben a kemény gumikért áll a boxba, kétszer vereséget szenvedett Verstappentől, aki az 54. körben harmadszor állt boxba, ezúttal lágyakért. A késői enyhe fáradtság miatt Leclerc a hatodik helyen végzett, néhány tizeddel Perez mögött, de úgy tűnt, hogy az Osztrák Nagydíj győztesét hátráltatta a csapat azon a napon alkalmazott stratégiája.

Bővebben: „Ez egy katasztrófa” – Leclerc „nagyon csalódott” a budapesti P6-os helyezés miatt, miközben elhatárolja, milyen esélyei vannak a győzelemre.

Esteban Ocon megelőzte alpesi csapattársát, Alonsót a P5-ben a rajtrácson, a francia pedig a futam nagy részében kitartott csapattársától, de végül engednie kellett, mivel Alonso versenytempója jobb volt, mint Oconé – így elkapta Vettelt. Két tizedmásodperc – Alonso nyolcadik.

Ahogy fentebb említettük, Sebastian Vettel nem tudta kivenni a P9-et Oconból, és megtehette volna, ha a VSC-t nem késik bevetni. A P10 azonban vigasz volt, mivel az Aston Martin pilótájának szombati napja nem volt a legjobb: az FP3-ban történt balesetet követően egy alacsony P18-ast kvalifikált a rajtrácson. De a lágy-közepes-közepes stratégia erős versenytempóval kombinálva Vettel megszerezte az utolsó pontot csapattársa, Stroll kárára a hétvégén, amikor a német bejelentette, hogy a szezon végén visszavonul az F1-től.

Bővebben: Vettel rámutat az Aston Martin gyengeségére a magyarországi p18 után

Pierre Gasly csalódást keltő 19. helyen végzett: az AlphaTauri pilótája számos középmezőnybeli riválist megelőzött, és egy lenyűgöző P12-t messziről ért célba – Valtteri Bottas kései megállásával megerősítve.

mulasztás

Bottas ezen a héten lemaradt a top 10-ről, a finn pilóta öt körrel a vége előtt esett vissza a P12-ből.