március 29, 2024

Razovsky tartja a magyar rekordot 800 gyorsúszásban

2022-es Magyar Rövidfilmes Bajnokság

Verseny a rövidpályás magyar bajnokság utolsó napján, Christoph Razowski Új országos rekordot állított fel a férfi 800 méteres gyorsúszásban.

Razowski 7:39.21-cel első volt a falon, és második lett. Dávid Betlehem Szoros versenyben. Betlehem 7:39.54-cel ezüstérmet szerzett Jalan Sarkani A legjobb 3-ban végzett 7:43.06-os idővel.

Az eddigi magyar norma 7:39.56 volt Gyurta Gergely A könyveket ezeknek a bajnokságoknak a 2018-as kiadására tettem fel. Gyurta valójában idén ment nyugdíjba, bejelentését a múlt hónap végén tette meg

Ami Razovskyt illeti, a 2021-es rövidpályás magyar bajnokságon elért 7:43.70-e pályafutása leggyorsabb találkozója ebben a 8 ingyenes versenyszámban. Így a 25 éves játékosnak majdnem 4 másodperccel a célhoz képest sikerült megszereznie első magyar rekordját.

Razovsky a ma esti fellépésén azt mondta: „Ma nyerni akartam, mert meg akarom mutatni a fiataloknak, hogy itt vagyok, még ha nehéz is velük bánni, (Betlehem) Dávid különösen, de (Sárány) Zalán kezd. jobb és jobb.

Razovsky, aki ezüstérmes lett a 2020-as tokiói olimpián férfi 10 kilométeren, a nyílt vízen is ügyes.

READ  Fotók: Minden, amit Budapest csodálatos Operaházáról tudni kell