március 28, 2024

Real Madrid vs Barcelona, ​​szezon előtti barátságos meccs: végeredmény 0-1, Barcelona győzelme a szórakoztató El Clasico felett Las Vegasban

A Barcelona veretlen volt az előszezonban, és sorozatban második meccsét nyerte meg a US Touron, köszönhetően a Las Vegas-i Real Madrid elleni szűk 1-0-s győzelemnek. Az Blaugrana Nagyon jól játszott az első félidőben, és Ravenha csodálatos góljának köszönhetően győzelmet aratott, az Allegent Stadion szurkolói pedig erős, fizikai és néha vitás összecsapásoknak voltak kitéve. classico.

első fél

Az első félidő nagyon jó iramban zajlott, mindkét csapat hatalmas erőt mutatott be, és minden centiméterért küzdött a pályán. Rekkenő időben egy barátságos mérkőzésre a legfelsőbb szintű futball volt, és az első 45 percben a vége felé kisebb verekedések zajlottak, miután mindkét oldalon nagyon fizikálisan játszottak.

A játék egyensúlyát tekintve a Barcelona volt a jobb csapat, hatékonyabban birtokolta a labdát, és nagyon gyorsan mozgatta egyik oldalról a másikra. Ravenha ismét részt vett minden jóban, amit a Barcelona tett, és annak ellenére, hogy Antonio Rudigerben a világ egyik legjobb védőjével találkozott, a brazil nem félt, és mindig fenyegetést jelentett.

A félidő egyetlen gólját is izgalmasan szerezte, miután Eder Militao rosszul passzolt, és nagy helyzetbe hozta a brazil labdát, Rafinha pedig egy rakétát lőtt a felső sarokba, ezzel a Barcelonát juttatta elé. Az Blaugrana A félidő folyamán több helyzete is volt, Ansu Fati és Robert Lewandowski egyaránt kihagyott egy arany lehetőséget a kapu előtt.

Az első félidőben a Barcelona nagyon jó meccset játszott, és szórakoztató második félidőt ígért – bár nagyon eltérő csapatokkal.

a másik fele

A barátságos mérkőzések második félideje általában keményen telik, és ez alól ez sem volt kivétel: mindkét csapat sokat változtatott a periódus során, és az első félidő szokásos tempója gyorsan elveszett.

Egyik csapatnak sem sikerült igazi esélyt kialakítania, amíg Frank Casey kihagyott egy-egy meccset Thibaut Courtois ellen a 70. percben, a legszórakoztatóbb pillanat az volt, amikor Gerard Pique megérintette a labdát, és a közönség Shakira nevét skandálta.

READ  Roman Abramovics: A halál és a pusztulás Ukrajnában beárnyékolja a Chelsea-i orosz oligarchia örökségét

A Barcelona szemszögéből a félidő legfigyelemreméltóbb aspektusa az, hogy Frenkie de Jong ismét középső védőként játszik, Xavi Hernandez és a felettük álló emberek egyértelmű üzenete a holland jövőjét illetően. Egy fantasztikus játékos, Frenkie még mindig képes producerként lenni a pozíciójától, és bebizonyítja, hogy akkor is megtalálja a módját, hogy jó legyen, ha a klub már nem akarja őt.

A mérkőzés utolsó percei nagyon érdekesek voltak, amikor a Real Madrid igyekezett az egyenlítésért, de szabadon hagyta magát a Barcelona ellentámadásaira. Blaugrana A második félidőben legalább három jó lehetőséget elszalasztott a meccs megölésére.

Nem esett több gól, és az utolsó sípszó után a Barcelona kemény győzelmet aratott Classico Sin Cityben. Az első félidő az, ami igazán számít, és a Barcelona a legtöbb esetben lenyűgözőnek tűnt, és az új szerződtetések már kezdenek nagyon kényelmesnek tűnni.

Ez a csapat nagyon jó lehet.

Real Madrid: Courtois. Vasquez (Odriozola 70.), Militao (Vallejo 62.), Alaba (Nacho 46.), Rudiger (Mendy 46.); Valverde (Modric 46 perc), Chuamini (Casimiro 46 perc), Camavinga (Kroos 46 perc); Rodrygo (Ceballos 70.) Hazard (Asensio 46. perc) Vinicius (Mariano 70.)

Célok: senki

Barcelona: Ter Stegen (Peña 62′); Araujo (Dest 62′), Christensen (De Jong 46′), Eric (Piqué 62′), Alba (Balde 46′); Jaffe (Casey 46′) Busquets (Nico 62′) Pedri (Roberto 62′); Rafinha (Memphis 62.), Lewandowski (Aubameyang 46.), Fati (Dembele 46.)

Cél: Ravenha (27 perc)