Richard Morton magyar játékos remek rekordot készített az Európa-bajnokságon

2022-es vizes Európa-bajnokság

A tokiói olimpia előtt Richard Morton Majdnem feladtam az úszást.

Régi edzőtársa szerint Christoph MilagA most 22 éves Morton „csak támogatásért úszott [Milak’s] Előkészületek a játékokhoz. De meggyőztük, hogy több van benne.

Morton a magyar férfi 4×200-as gyorsváltó tagjaként szerepelt a tokiói olimpián, amelyet az előfutamban kizártak.

Ám egy olimpiai csalódás és majdnem abbahagyása után Morton a 2022-es Európa-bajnokságon új fejezetet nyitott pályafutásában.

Az első napon a magyar aranyérmes csapat tagja volt a 4×200-as szabadváltóban, ezzel országos rekordot állított fel. Nagy pillanat volt ez a csapatnak, amely legutóbb a 2017-es Indianapolis-i junior világbajnokságon nyert, ahol az USA-t egy századdal megérintette az aranyért és a junior világcsúcsért.

A verseny után Morton azon töprengett, milyen messzire jutna ettől a pillanattól.

„Régen volt. Minden után, amin keresztülmentem, majdnem feladtam, itt vagyok, és nagyon örülök, hogy sikerült. Mindannyian remekül úsztunk.

Morton még nem készült el: az utolsó napon, a felnőtt hosszúpályás nemzetközi találkozón ezüstérmet szerzett 200 pillangón.

Ez a verseny nemcsak az első felnőtt egyéni érmét, hanem az első egyéni döntőjét is megszerezte egy felnőtt nemzetközi bajnokságon.

Az érem megszerzéséhez 1,45 másodperccel megdöntötte az 1:54,78-as új személyes rekordot. Morton ebben a szezonban gyorsan halad előre a 200 repülésben; Az áprilisi magyar bajnokságon letette régi névjegyét. Előtte legjobb úszása 1:57.79 volt 2018-ból, vagyis idén Morton több mint három másodpercet vágott le legjobbjától.

Morton – 2022 euró Morton – 2022 magyar bajnok
50 25.42 25.63
100 54,32 (28,90) 54,94 (29,41)
150 1:24.40 (30.08) 1:25,17 (30,23)
200 1:54,78 (30,38) 1:56.23 (31.06)

Morton az Eb-n mind a négy 50-es távon gyorsabb volt korábbi legjobbjánál, legnagyobb javulását az utolsó szakaszban érte el, Rómában 68 századdal gyorsabban ért célba, mint idén Magyarországon. Új végsebességét kihasználva 30.38-cal ért haza, Milagh és a mezőny mögött a harmadik leggyorsabb. Tagadja GesellHoltversenyben a hatodik helyen végzett.

READ  Milag Kristóf 100 legyezéssel 50.80-al zárta a nagyhetet

Úgy tűnik, ez az ő fajának jellemzője, ahogy Morton felhívta a figyelmet, mert „[he] A verseny elején néhányan tudták, hogy vihar lesz, de [he] Az is ismert volt [he’d] Gyere, mint a pokol a végén. Így folytatta: „Ez az ezüst nagyon különleges – más, mint az arany a váltóval -, de együtt emlékeztet arra az útra, amelyet eddig bejártam, és ez némi elégedettséggel tölt el.”

Milak is ujjongott, amikor Morton előtt megszerezte az aranyat. Amikor a fajtájáról kérdezték, azt válaszolta: „Az én fajtám? Kit érdekel? A nagy történet itt Richard ezüstje. Ez nagyon őrültség számomra.

Morton 1:54.78-ával bevéste nevét a 200 repülésben a magyar kiválóság nagy hagyományába.

A világcsúcstartó Milag most több mint egy másodperccel gyorsabb Michael Phelps És még jobban, mint versenytársai. Kentaresi Tamás A tokiói olimpián bronzérmet szerzett. Legendás Cheh László A versenyen 12 érmet nyert hosszú és rövid nemzetközi bajnokságokon, köztük 2008-ban olimpiai ezüstöt és 2015-ben LC-világbajnoki címet.

A női oldalon Poklarka Kapas 2019-ben világbajnok, 2018-ban és 2021-ben pedig ismét Európa-bajnok volt.

Egy érdekesebb összehasonlítás Morton számára a Kenderaceae. Mivel Cseh visszavonult, Milac pedig saját bajnokságban játszik, Kenderasi lesz Morton fő akadálya abban, hogy megszerezze a párizsi egyéni listát.

Ha úszott volna a világbajnokságon, Morton ötödik lett volna, megelőzve Kenderacyt. Kenderacy a szezon leggyorsabb idejét a világbajnokság elődöntőjében érte el, ahol 1:54.79-cel ért el, egy századdal lemaradva Morton Eb-idejétől. Kenderacy élettartama 1:53.42, de ez kiélezett csatát indít el kettejük között a 2019-től fennmaradó quad-helyekért.