április 25, 2024

Serena Williams a régi gyönyöröktől a második este a US Openen | Serena Williams

TEgy izgalmas és izgalmas első szett során, amely pályafutása utolsó egyéni meccse lett volna, Serena Williams A világranglista második helyezettje, Annette Kontaveit szerdán lenyűgöző teljesítménnyel válaszolt kihívására.

A második szettben alig kapaszkodott. Amikor egy 1-3-as bréklabdát megmentett egy édes ászával, az ég felé emelte a kezét, dühösen, amiért nem találta meg azt a lövést minden alkalommal, amikor adogatott.

Ha ez bármelyik másik 40 éves lányról lenne szó, akinek egyéves kiállási rozsdája és idegei a közelmúlt eseményei miatt, akkor ilyen hiányosságok várhatók. De ő Serena Williams. Nemcsak hogy betartotta a sztratoszféra normáit, hanem teljes mértékben az Arthur Ashe Stadionban töltött második éjszakáján. Kontaveit 7-6 (7-4) 2-6, 6-2 arányú legyőzésével még legalább egy fordulóval elhalasztotta egyéni visszavonulását, és ezzel egy újabb legendás pillanatot produkált a velük teli karrierjében.

fesztivál után Győzelme a nyitókörben, a bíróságon belüli ünnepléssel és Billie Jean King beszédével a második fordulót másképp érezték. A tömeg sokkal csöndesebb volt, nem csak azért, hogy elköszönjenek, Williams a lézerre koncentrált. Azonnal bezárkózott egy intenzív első szett során, amelyből mindketten jó minőségű lövések érkeztek, de Williams adogatásai domináltak – még mindig a legjobb ebben. Fojtogató nyomás alatt zártam a tiebreaket, ahogy az évek során sokszor, egy nem lepattanó adogatással, amit egy ász követett.

Becsületére legyen mondva, Kontaveit kifogástalan második szettet játszott, a széleken és a csóksorozatban egyaránt kiütötte a győzteseket, de Williams egyszerűen csak emelte a szintet, és nagyon jól irányította a meccset. Az utolsó meccsekre teljesen átvette az alapvonal irányítását, és kiejtette Kontaveit adogatását.

A korlátait tekintve figyelemre méltó eredmény. Az első küldése elképesztő volt, de az első szettben mindössze 99 mérföld/órás átlagot produkált – tavaly nem sokat szolgált nyomás alatt, ezért kezdetben nagyon óvatos volt, és a pontosságot és a százalékos teljesítményt helyezte előtérbe.

READ  Beszélje meg az ESPN-beszélgetéseket a harcosok elszámoltathatóságával kapcsolatos hatósági nézeteltérésekről

Mozgása, amely történelmileg az egyik legnagyobb kincse, érezhetően hanyatlott, de még mindig megtalálta a kiutat a 19 ütemű mélyfutásból a harmadik sorozatban, amikor a legnagyobb szüksége volt rá. Hiányzó fizikuma ellenére a meghatározó pillanatokban kő volt.

A két óra 27 perc leforgása alatt még legalább egyszer eljátszotta az összes ütést: ászokat és heves győzteseket, akiket fontos pontokért tartott, ordításokat és fájdalmakat egyaránt, szívét pedig gyémánt ujjak tűzték ki. A harmadik szett felénél Williams frusztrált volt a vonalon átívelő elektronikus kommunikáció miatt, és elmondta Allison Hughes játékvezetőnek. Aztán visszatért az alaphelyzetbe, és teniszezésre irányította a haragját.

Serena Williams a tömeghez emeli ütőjét és karját, miközben a pályán áll győzelme után
Serena Williams győzelmét ünnepli. Fotó: Jason Szenes/EPA

Különösen elképesztő volt, ha figyelembe vesszük, hogy visszatérése óta milyen távol áll ettől a kinézettől. Williams a wimbledoni első fordulóban veszített, és az is volt Belinda Bencic könnyedén ecsetelte akkor Torontóban Emma Raducano 6:4, 6:0-ra felbontotta Cincinnatiben.

Karrierje utolsó heteit nagyon nehéznek jellemezte. Williams alacsony önbizalommal érkezett ide, de még egy utolsó lehetőséggel, hogy bármilyen benyomást keltsen karrierje utolsó szakaszában, és már nincs esély a megváltásra. Fojtogató lehetett volna a nyomás, de ő, ahogy annyiszor tette, fellépett az alkalomra.

Sikere abból fakadt, hogy ezt a tornát jutalomnak tekintette, nem pedig tehernek. „A hátamon van egy nagy piros X, amióta 99-ben megnyertem a US Opent” – mondta. „Egész karrierem során ott volt, mert pályafutásom elején megnyertem az első szakomat. De itt más a helyzet. Úgy érzem, már nyertem.”

Dübörgő fonákjával fejezte be a meccset, a döntőben Kontaveit szakította meg, győzelmét pedig egy győztes fonákjával pecsételte meg.

A korábbi játékos, Mary Jo Fernandez a pályán adott interjút, és jelenléte önmagában emlékeztetett Williams nevetséges hosszú életére. Fernandez 51 éves, és 22 éve visszavonult, de ő és Williams riválisok voltak 1999-ben. Megkérdeztem Williamst, hogy meglepte-e a pályán elért szintje, kuncogva és heves pillantással. – Én csak Serena vagyok – mondta.

READ  A záróceremónia legfontosabb eseményei: Pekingben véget ért a győzelem, a szívfájdalom és a botrány jellemezte játékok

Csütörtök este Williamsnek ugyanarra a helyszínre kellett volna visszatérnie, ugyanakkor nővére, Venus mellé, hogy utoljára együtt versenyezzenek párosban, ez a látvány még érzelmesebb és vonzóbb is lehet, mint az egyesek.

Majd pénteken az ausztrál Aja Tomljanovics ellen találkozik. Ez lehet az az este, amikor végre elbúcsúzik, vagy a következő lépés egy utolsó legendás futásban. Ettől függetlenül szerda este legalább egy utolsó bemutatót adtam a világnak Serena Williams felejthetetlen jelenetéből.