május 20, 2024

Shai Gilgeous-Alexander legyőzte Luka Doncicot az első meccsen egy nappal az MVP-díj kihirdetése előtt

OKLAHOMA CITY – A Thunder gárdája, Shai Gilgeous-Alexander, az NBA legértékesebb játékosa díj három döntősének egyike, szerda délután láthatja a kitüntetést. Ő is kihagyta.

– Abszolút – mondta Gilgeous-Alexander. „Miért ne? Ha otthon vagy. Nem tudtam, hogy holnap lesz.”

Gilgeous-Alexander szinte semmilyen médiakörnyezetben nem tör ki a lelkesedéstől. De szelíd hozzáállása ebben az esetben indokolt. A Thunder franchise nem készül nagy sajtótájékoztatóra. A világ már tudja, honnan fúj a szél. Nikola Jokic szerdán szerzi meg harmadik MVP-díját. Gilgeous-Alexander második vagy harmadik lesz, Luka Doncic előtt vagy mögött.

Ez a még feltáratlan dráma, amelyet a pillanat felerősít. Gilgeous-Alexander és Doncic találkozik egymással a rájátszásban. Gilgeous-Alexander éppen most adta az első ütést, 29 pontot, kilenc lepattanót és kilenc gólpasszt jegyzett az 1. meccsen a Doncic és a Mavericks elleni 117-95-re megnyert meccsen. Néhány órával a szavazók által leginkább értékelt alapszezon előtt derül ki.

Éjszakája pontozással kezdődött Dončić körül, majd a tetején. Mindketten azután jöttek, hogy a Thunder kapcsolót keresett, és helyet csinált Gilgeous-Alexandernek, miután Doncic megérkezett a szigetre. Íme az elrendezés:

Íme az elhalványult alapvonal:

Gilgeous-Alexander uralta az első félidőt rendkívüli türelemmel és képességével, hogy elűzze a hibákat, miközben ő diktálta az éjszakai játékvezetés irányát. Az 1. meccs tisztségviselői, Tony Brothers legénységfőnök vezetésével, szorosnak minősítették a nyitósorozat első felét. Az első félidőben 21 kombinált fault és 35 szabaddobás történt.

Egyik csapat sem lőtte jól a labdát, és úgy tűnt, hogy ritmusban volt. Az áramlás szaggatott volt. De gyakran ilyenkor Gilgeous-Alexander – és Donjic – megragadhatja a kormányt. Gilgeous-Alexandernek kedd este sikerült a legjobban.

Az első negyed végén szerzett labdát 17-17 volt az állás, és korán betalált. Gilgeous-Alexandernek kevés helye van a védelemmel szembeni félműszakban anélkül, hogy a pozíciója mögött lenne. Így egyenesen PJ Washingtonba hajt, csípőtől csípőig elnyeli az ütést, és eldob egy legyet, miközben a Brothers fütyül egy szabálytalanságért.

READ  Anthony Kim részletezi a függőségi problémákat és a „csalóművészeket” a Feherty-interjúban | Golf hírek és túrainformációk

A Thunder 16/11 másodpercet vesztegetett az első félidőben. Jalen Williams, a csapat második gólkirálya első hat lövését kihagyta, és az első félidőben pontot sem szerzett. 1/9 volt a negyedik negyedéves hullámzásig.

Ezek azok a pillanatok – amikor Williams küszködik, amikor a külső lövések nem hullanak, amikor a védelem fizikai és feszes a síp –, amikor Gilgeous-Alexander a legjobb. Az egyébként gyenge és eredménytelen félidőt 62-53-as előnyre tudja fordítani, szabad pontokba torkollva úgy, hogy lehajtja a vonalat a résekbe, szögeket generál, csípőket ütközik és felerősíti az érintkezést.

Gilgeous-Alexander az első félidőben 19 pontot szerzett, az első félidőben pedig 11 szabaddobást lőtt, így kilencet ért el. Íme három másik hívás, amelyekkel a 11 próbálkozásból hatot elért:

A Mavericks nyilvánosan nem panaszkodott a meccs utáni menedzselésére. A második félidőben csökkentek a sípok. A Mavericks 25 szabaddobást lőtt a meccsen. A Thunder 28-at lőtt. Gilgeous-Alexander hétszer szabálytalankodott, és 13 szabaddobást végzett. Doncic hétszer szabálytalankodott és 10 lövést lőtt.

„A tisztségviselők jó munkát végeztek ma este” – mondta Mark Daigneault, a Thunder edzője. „Azt hittem, a végétől a végéig következetesek. Nyilvánvalóan vétettünk néhány érintési hibát Dončićnál, és mindegyik hiba volt. Jobbnak kell lennünk azokban a helyzetekben. Voltak hasonló helyzeteik a dolgok végén. Alkalmazkodtunk ahhoz, ahogyan ők Azt hittem, lelőtték. Egyenes neve van.

A Thunder a harmadik negyedben elhúzott, miután Daigneault lecserélte Josh Giede-et és Isaiah Joe-t. A Jedi, ahogy az várható volt, helyet kapott. Mindkét hárompontosát csúnyán elhibázta, a Thunder pedig negatív-7 volt 17 perc alatt. Az első fordulóban átlagosan 26,5 percet teljesítő (és jól játszott) Guede 17 perce volt a legkevesebb, amit december óta játszott meccsen.

A szöveg diktálta. Így tett Joe, Cason Wallace és Aaron Wiggins is, a három lehetőség a padon Gedi helyére. A harmadik negyedbe lépve Joe elásott egy 3-ast az első labdaszerzésén. Kettőt csinált. Így tett Wallace is, aki mind Doncic, mind Kyrie Irving után ment, amikor megbízták. Wiggins pályafutása legfontosabb teljesítményét mutatta be: 23 perc alatt 16 pontot szerzett a padról. Mindhárom kétszámjegyű plusz/mínusz volt. A Thunder 29 ponttal múlta felül a Maverickst Jedivel.

READ  Mets azon döntésében, hogy kirúgják Buck Showaltert és csapata reakcióját

De Gilgeous-Alexander stabilizálta az első félidőt, és Gilgeous-Alexander volt az, aki ezzel a két hárompontossal megfejelte a harmadik negyed döntetlenjét.

Gilgeous-Alexander meccscsúcsot szerzett, 29 ponttal. Két tanfolyama volt. Plusz 21 volt.

Másrészt Doncic és Irving kemény éjszakákon küzdött, kilencszer fordították meg a labdát, és 33 lövésből 39 pontot szereztek. A kissé fáradtnak tűnő Irving az első félidőben négyet adott el. Dončićnak öt volt. 19 pontja (6/19 lövésnél) volt a legkevesebb meccse március közepe óta.

Dončić 41 perc alatt megcsinálta, ami meccscsúcs, bár úgy tűnt, sántított a kificamodott térdén. Gilgeous-Alexander is sántított egy ponton, és némi térdérintkezést szenvedett. De azt mondta, jól van a meccs után, és aktívabbnak kell lennie több mint egy hét után a sorozatok között. Így nézett ki az első játszma elsöprő győzelme.

(Fotó: Shai Gilgeous-Alexander és Luka Doncic: Zach Baker/NBAE a Getty Images segítségével)