május 7, 2024

Soboslai Dominik gyors bravúrt lőtt Magyarországnak

A nemzetközi szünetek mindig trükkös időszak a klubcsapatok rajongói számára. Mindig óriási aggodalomra ad okot, hogy egy kulcsjátékos megsérül a nemzetközi szolgálatban, mivel a Liverpool három hónapra elveszítette a balhátvédet, Andy Robertsont egy sérülés miatt, miközben Skóciában játszott.

Bár minden alkalommal összeborzongunk, amikor egy Liverpool-játékos a pályára lép nemzetközi szolgálatban, nagyszerű látni, hogy kedvenc klubunk játékosai jól szerepelnek a világ színpadán. A Liverpool már látta, hogy néhány játékos nemzeti csapatában folytatja a vörös klub formáját. Mohamed Salah négy gólt lőtt az egyiptomiak mezőnyében a múlt héten, míg Luis Diaz a kolumbiai színekben szerzett érzelmeket. Darwin Nunes volt az uruguayi, Virgil van Dijk pedig Hollandiában.

A lendületes középpályás, Szoboslai Dominik, két nagy hazai szerepléssel folytatta izzó klubformáját. Sophoslai két perc leforgása alatt kétszer is betalált a Montenegró elleni vasárnapi győzelemben, néhány nappal azután, hogy gólpasszt adott a Bulgária elleni döntetlennél.

Montenegró volt az első gól, mielőtt Szoboszlai átvette volna a meccset. A középpályás szlalomozást végzett a pálya jobb oldalán, majd a tizenhatoson belül megvert néhány védőt, köztük egy szerecsendiót. A 66. percben a labdával egyenlített, 1–1. Nem sokkal a kezdőrúgás után a középpályás gyors 1-kettőt játszott a bal oldalon, és megkapta a viszonzó labdát, amikor berobbant a tizenhatosba, mielőtt belőtte a labdát, ami lett volna a győztes gól.

Magyarország a győzelemmel hivatalosan is kijutott a jövő nyári UEFA Eb-re, 18 ponttal a G-csoportban. A mérkőzés után a gólokat és a kvalifikációt Palinga lövésével ünnepelte a fiatal magyar kapitány a magyar szurkolók mellett a lelátón.