április 26, 2024

Stephen Curry 16 másodperccel megnyeri az év játékosa díjat az All Star-játékban; LeBron James győztese a körömjátékot

Stephen Curry 16 másodperccel megnyeri az év játékosa díjat az All Star-játékban;  LeBron James győztese a körömjátékot

CLEVELAND – A két akroni gyerek ellopta a show-t a vasárnap esti All-Star meccsen.

Stephen Curry Egész este egy lövöldözős klinikán feküdt, 16 hárompontost lőtt és 50 pontot szerzett. LeBron James Egy nevetséges féllábú, szörnyű ugrással ütközött, és 163-160-ra megszerezte LeBron Team Durant csapatát.

Az egyik este, amikor a Nemzeti Kosárlabda Szövetség a 75 legjobb játékost tüntette ki, közülük ketten – Curry és James – az alkalomhoz méltó teljesítményt nyújtottak.

„Igen, mondtam neki a pályán a meccs után, hogy ez egy tökéletes befejezés” – mondta Curry, akit a Játék játékosának választottak. „Két-három plusz pontot hajszoltam. Azt hiszem, Demar [DeRozan] Nyomj egy nagyot, aztán [James] Kiment és megütötte a játék győztesét.

„Tökéletes befejezés volt. Nyilvánvalóan a legjobb játékost kaptam; egész este nagyon jól játszottam. Ő nyerte meg a meccset. Minden sorozatunk történelme és az Akron kapcsolataink, és minden, ami belekerült a történetbe, szóval szép volt – minden más módon feltérképezhetetlen.

– Pontosan az orrán áll, hogy mennie kell.

Curry, aki a szezon elején megdöntötte a hárompontosok NBA-rekordját, 16 hárompontost lőtt – ami az NBA történetében a legtöbb meccs lenne, és megdöntötte a korábbi All-Star Game rekordot. kilenc. Miután felállította az első félidő rekordját nyolc hárompontosával, Curry a közönséget – akik a meccs előtt hangosan kifütyülték a Golden State Warriors sztárját – a harmadik negyed elején öt egymást követő hárompontost lőtt, köztük egy a három ellen. egymást követő birtokok.

Ezt követően elérte a 15. 3-as helyezést – többet, mint bárki valaha elért egyetlen NBA-mérkőzésen sem – egy passzsorozat végén, amelynek során Jamesnek passzolta, aki odadobta. Nikola Jokicaki átment Giannis Antikonmo, aki aztán Carrie-vé változtatja a sarokban. Curry ekkor hagyta repülni, és megfordult, hogy ünnepeljen, mielőtt a labda lágyan átesett a hálón.

A következő időtúllépéskor Curry beleszólt a mikrofonba, amit a TNT-nél viselt: „Meg tudná valaki mondani, mi a pontrekord?”

Curry végül „csak” 50 pontot kapott – a negyedik negyedben 2 hárompontos kihagyása miatt 52 pontot tudott volna túllőni. Anthony Davis Rekordot állított fel 2017-ben – mielőtt James befejezte a versenyt a tőrével Zach Lavigne.

READ  Phillies Outslug Padres az NLCS 4. meccsén, használja ki a 3-1-es sorozatot Rhys Hoskins és Bryce Harper mögött.

„Álmodni sem tudtam volna róla” – mondta James a meccs győztesének ütéséről. „Nem is álmodhattam volna jobban erről a pillanatról, mint a valóságról, ami most megtörtént. Hogy visszatérjek ide, ahogy mindig mondom, 35 perc [north] Itt nőttem fel Akronban, Ohio államban, és megnyertük az All-Star Game-t, a színészemmel hátul voltunk, és az All-Star meccset néztük. Emlékszem, 25 évvel ezelőtt 12 és 11 évesek voltunk, és azt kívántuk, bárcsak lenne lehetőségünk vagy módunk eljutni Clevelandbe, és látni minden idők legjobb kosárlabdázóit, mert nagyon inspiráltak minket.

„Azért, hogy ma itt legyek, hogy itt legyen a legjobb barátom, a feleségemért, a gyerekeimért, a családomért, az anyámért. Nagyon sok ember látta, hogy kislányból azzá nőttem, aki ma vagyok. nem is tudtam – jobban el sem tudnám képzelni azt a pillanatot” .

James és Curry hőstettei – valamint Antetokounmue, aki az egyetlen csapatban az egyetlen játékos volt, aki az este hosszabb ideig bármilyen védelmet játszott – az NBA 75. évfordulójának ünneplése mellé került, amelyen a liga a 75 legjobb játékost tüntette ki. történetében. A ringben jelenlévőkről nagy csoportkép készült a mérkőzés kezdete előtt.

A félidőben aztán az Oscar-díjas rendező, Spike Lee gálával tisztelték meg őket, amelyen egy videó is szerepelt, amelyet Forest Whitaker Oscar-díjas színész mesélt el, majd megnézték, ahogy minden játékost megtisztelnek egy pozícióval – kezdve a támadókkal. ezt követi a középpontok és a befejezés. az őrökkel. Az utolsó bejelentett játékos Michael Jordan volt, aki aznap este a legnagyobb éljenzést kapta.

„Az, hogy minden idők 75 legjobb kosárlabdázója közé tartozom, újra visszavezet a gyerekkoromba, amikor Spring Hillben nőttem fel, és minden inspirációmat a falamon rögzítettem, Allen Iverson, Jason Kidd, Gary Payton, Michael Jordan, Magic Johnson , Oscar Robertson – mondta James. „Ma látni ezeket a srácokat, aztán a színpadon lenni ezekkel a srácokkal… Nem értitek.

– Próbálom megértetni veled, amennyire csak tudom, de ez őrültség.

Maga a játék a Chicagóban először két éve használt formátumot, az Elam Endinget használta, amely az idei év utolsó pillanataiig ugyanazt az intenzitást és versenyt hozta, mint a debütáláskor.

READ  Klopp szánalma meggyőző jele a Manchester United nehéz helyzetének | Manchester United

Miután a két csapat az első három negyedet jótékonysági céllal játszotta – a győztesek külön-külön 100 000 dollárt kerestek jótékony célra (LeBron csapat a Kent State I Promise Scholars Programjában, a Durant csapat pedig a Great Cleveland Food Bankban játszik) – a negyedik negyedet játszották. célpontszámmal.

A bemutatkozás során nem volt meglepő, hogy James, aki 40 mérföldre délre, az Ohio állambeli Akronban nőtt fel, hatalmas fogadtatásban részesült a közönségtől, aki több mint 18 NBA-szezonja közül 11 előtt játszott – hatalmas üvöltést hallatva. és a szurkolók felé emelte a karját, miközben ezt tették.

Várhatóan vasárnap este a Golden State sztárjait is megtisztelték – Carrie-t, aki játszott, ill Draymond Greenaki nem – kifütyülték, miután James és a Cleveland Cavaliers 2015 és 2018 között négy egymást követő évben játszott az NBA döntőjében, és ebből hármat megnyert.

LeBron 47-45-re nyerte az első negyedet, köszönhetően Luka Doncic Az utolsó hat pont megszerzése a csapatnak. Durant csapata visszatért, és 49-46-ra megnyerte a második negyedet – annak ellenére, hogy Curry nyolc hárompontost lőtt az első félidőben –, így 94-93-ra vezetett az első félidő végén. A harmadik negyedben aztán egyenlített a két csapat Antetokonmo erős védekező játékának köszönhetően a negyed végén.

Így az eredmény 139-138 maradt, Durant csapata pedig a negyedik helyre került, ami azt jelenti, hogy a célpont 163 pont volt – 24-gyel több, mint a csapatvezető három után elért összpontszáma, ami a néhai Kobe Bryant és James döntős tornája felé bólintott. utáni felkészülés Joel Embiid Antetokounmpo a negyedik negyedévben végig kosarazott.

„Csak győzni akartam” – mondta Antetokonmo. „Nagyon versenyképes vagyok. Amolyan all-star játék, nem nekem találták ki. Nyilvánvalóan idejövök, és próbálom élvezni a játékot, amennyire csak tudom, de nem tudom, hogyan ne tegyem Félek sétálni, mert mindig igyekszem teljes sebességgel járni, bármit is csinálok, mert ez az út – milyen játékos vagyok.”

Durant csapata már második éve kapitány nélkül maradt, as Kevin Durant A vasárnapi meccsen nem léphetett pályára az MCL-rándulás miatt, ami miatt az elmúlt hónapban nem tudott lépni. Durantnak eredetileg sérülése ellenére is részt kellett volna vennie a meccsen, de ez nem történt meg nagymamája hétvégi halála miatt. zöld (hát, vádli) és James Harden (hamstring) is kihagyta a meccset sérülés miatt, vele lamillo labdaÉs a Méltóság Murray És a Garrett Allenilletve helyettesítésére használják fel.

READ  A Mets-ügylet valószínűsége "55%-ra" csökken

Donovan Mitchell Alig két órával a vasárnapi tippje előtt jelentette be, hogy ő sem játszik, felső légúti betegsége miatt, ami miatt nem tudott részt venni semmiben szombaton, és végül magában az All-Star meccsen sem. Chris PaulMindeközben legalább a következő hat-nyolc hetet ki kell hagynia, miután a Houston Rockets elleni szerdai bajnokin a jobb hüvelykujja töréses törést szenvedett. Paul azonban a sérülés ellenére alig több mint két percet játszott a vasárnapi meccs első negyedében, egyetlen lövését (bal fektetést) kihagyva, mielőtt egész este kiült volna.

LeBron csapata 5-0-ra javított, amióta az NBA 2018-ban elvált a hagyományos kelet-nyugati formátumtól az All-Star meccsen, és ehelyett a jelenlegi felállást alkalmazta, amely szerint a konferencia minden draftcsapata a legjobb szavazatot kapja a meccsből hátralévő csapatok közül. 22 résztvevő.

De az utolsó harangszóig tartó versenyláz összefoglalta, hogy a formátumváltás új életet lehelt a rendezvénybe.

„Szerintem igen” – mondta a mérkőzés után a Suns edzője, Monty Williams, aki LeBron csapatát irányította, amikor arról kérdezték, hogy működik-e az új formula. „Úgy gondolom, hogy az elmúlt időszak előtt is olyan szintű verseny zajlik, amilyenre még nem volt példa.

„A srácok meg akarják nyerni a negyedet. Meg akarják változtatni az életüket azzal a pénzzel. Mi pedig a rangadón vagyunk, arról beszélünk, hogy megnyerjük a negyedet, nem nyerünk, és a negyedik negyedben ez van. NBA kosárlabda, és a legjobbak legjobbjai vannak benne.”

„Ha megnézed Jarrett blokkját Joelnél, az a főműsoridős játék volt, Giannis lopott, LeBron lövése. Steve 50-el megy. Nem játszol így, ha mászkálsz.”