április 26, 2024

Androbit techmagazin

Az Androbit tényeken alapuló híreivel, exkluzív videofelvételeivel, fotóival és frissített térképeivel maradjon naprakész Magyarország legfrissebb fejleményein.

Suns vs.Mavericks gól, elvihető: Phoenix kiejti a Dallast az 1. meccsen, mivel Luka Doncic 45 pontos éjszakája nem elég

A Phoenix Suns nagyon hasonlított az első számú kiemeltre, mivel viszonylag könnyű dolguk volt a Dallas Mavericksszel hétfő este, és kitartott a 121-114-es győzelemért a második forduló első meccsén. A 2. mérkőzésre szerda este kerül sor Phoenixben.

Mindössze 14 másodperccel a meccs után Chris Paul egy középtávú ugrást ért el, ezzel megszerezte a Suns vezetését, amelyet soha nem adnak fel. Öt perc sem telt el, mire kétszámjegyűre tudták növelni előnyüket, ami a meccs nagy részében lesz. A Mavericks végig versenyképes volt, és a tavalyi év utolsó negyedének végét felhasználta arra, hogy tekintélyes végeredményt szerezzen, de sosem tűnt úgy, hogy valóban nyerni fognak.

Deandre Ayton kiemelkedően teljesített a Mavericks kis előterében, 19-ből 12-ben 25 pontot és nyolc lepattanót szerzett, míg Devin Booker 23 pontot, kilenc lepattanót és nyolc gólpasszt jegyzett. Cameron Johnson 17 pontot adott a kispadról, miközben a Suns több mint 50 százalékot talált a mezőnyből a meccsen.

Luka Doncic vezetett a Mavericksnél, 45 ponttal, 12 lepattanóval és 8 gólpasszal nem ért el mesterhármast. A Mavericks 40 mezőnygóljából 23-ban szerzett gólt vagy gólpasszt. Ez volt pályafutása hatodik 40 pontos meccse.

Íme néhány kulcsfontosságú pont a játékból:

1. Suns vezeték-vezeték átalakítás gépszerű hatékonysággal

A játék első három birtokában a Suns egy középtávú ugrást kapott Chris Paultól, egy lopást Mikal Bridgestől és egy stop hopot Devin Bookertől. Néhány perccel később Jay Crowder beütötte három mutatóját egy pick-and-pop játékból, és hirtelen 9-0 lett az állás.

A Suns megőrzi előnyét a mérkőzés hátralévő részében. Míg védekezésüket gyakran dicsérik, és jó okkal, a támadásban a gépszerű hatékonyságuk bizonyult ebben a különbségnek. Volt néhány futás, amikor a Mavericks őrjöngött a 3 pontos talajról, Luka Doncic pedig elkezdett sprintelni, de ez nem számított, mert a Suns megkapta, amit akart a támadás végén.

READ  2022 NCAA Baseball Arch: Férfi Főiskolai Világbajnokság eredményei, menetrend

Ez a Suns klasszikus teljesítménye volt: a mezőny 50,5 százaléka; a földterület 3 pontjának 39,3 százaléka; Senki sem 25 pont felett, hanem hét különböző játékos legalább kilenccel; Csak kilenc átalakulás csapatként. A Sunsnak nyilvánvalóan van egy csomó nagyszerű játékosa, de ez nem minden idők nagyszerű csapata, amely túlélné magát. Ehelyett ragaszkodnak rendszerükhöz, a szerepükön belül játszanak, és nem rezzennek meg.

2. Az Eaton fizetésre készteti a Maverickst

Több mint négy percbe telt, mire Deandre Ayton megszerezte az első kosarat – egy kihagyás Devin Booker beadásából egy Pick-and-Roll-ban –, de miután felkerült a táblára, megállíthatatlan. A szezon utáni egyik legjobb teljesítményén 20-ból 12-ből 25 ponttal és nyolc lepattanóval zárt.

Kristaps Porzingis cseréje óta a Mavericks az ultra-small ball stílus felé fordult. Emiatt nagyon nehéz megvédeni őket, de a túloldalon is nagyot adnak a hangerőről, Dwight Powell és Maxi Kleiber pedig hátrányban vannak olyan centerek előtt, mint Ayton, akik ténylegesen gólt szerezhetnek.

Ayton három mártást kapott, és 15-ből 9-et kapott a festékben. Még akkor is, ha nem a legjobb pozíciót szerezte meg, vagy rosszul kezelt egy beadást, csak fel tudott állni és átlőni a Mavericks kisebb védőit. Az 1. játékból ítélve Ayton óriási probléma lesz a sorozatban, és úgy tűnik, hogy a Mavericksnek nincs sok lehetősége lelassítani.

3. Doncic ragyogása nem elég

A vádlihúzás miatt Luka Doncic nem tudott részt venni az utószezon első három meccsén, és egyelőre nem úgy tűnik, hogy 100 százalékos. De még a kanyargós Doncic is jobb a liga legtöbb játékosánál, és az első meccsen ismét fenomenális teljesítménnyel bizonyít.

Doncic volt az egyetlen, aki korán tudott valamit szerezni, hiszen az első negyedben 25 pontból 14-et szerzett a Mavericksnek. Forró kezdése ellenére az első félidőben 10 hátrányban voltak. Ez bizonyult a játék témájának, az egyetlen szlovén akció röviddel.

READ  A ferraris Charles Leclerc kiesett a pole pozícióból a Francia Nagydíjon

44 perc alatt 45 ponttal, 12 lepattanóval és 8 gólpasszal zárt a mezőnyből 15-ből 30-ból, ezzel a hatodik sorozata 40 pontig a rájátszásban. Az NBA történetében senki másnak nem volt még ehhez hasonló meccse 24 éves kora előtt. A Mavericks 37 mezőnygóljából 23-ban szerzett gólt vagy gólpasszt (62,1 százalék) a földön.

Még ha elismerjük is, hogy Doncic a meccs vége felé sok pontot szedett egy sikertelen visszatérési kísérlet során, ez valószínűleg nem nagy jele annak, hogy majdnem elérte a 40 pontos tripla-duplát, és hogy a Mavericks könnyedén kikapott. Vagy neki kell begyűjtenie négy szuperhős-show-t, vagy valaki másnak kell jelentkeznie a Mavs-ban, hogy megnyerje a sorozatot.