Androbit techmagazin

Az Androbit tényeken alapuló híreivel, exkluzív videofelvételeivel, fotóival és frissített térképeivel maradjon naprakész Magyarország legfrissebb fejleményein.

Szergej Bobrovszkij a Pantherstől felfüggesztette az Oilers csapatát

Játszik

a Florida Panthers Egy lépésre vannak az első Stanley-kupa-bajnokságuktól, és Szergej Bobrovszkij kapusnak köszönhetik szombat esti győzelmüket az 1. meccsen.

Bobrovsky 32 védést mutatott be, köztük Adam Henrique és Ryan Nugent-Hopkins védését, miközben 3-0-ra győzött a házigazdák ellen. Edmonton Oilers 1-0-ra a legjobb a hét között Stanley-kupa döntőjében.

A Panthers Carter Verhaeghe, Ivan Rodriguez és Eto Luostarinen góljaival csak a második győzelmet aratta a bajnoki forduló három útja során.

Az Oilers kitalálta a Panthers előrelépésének megkerülő módját, amely frusztrált más floridai ellenfelet, de nem tudta kihasználni.

A második mérkőzésre hétfő este kerül sor a floridai Sunrise-ban.

Az 1. játék közelebbi pillantása:

Nyertesek

A Panthers kapusa, Szergej Bobrovszkij: Erőteljes lövésének köszönhetően legutóbbi 12 meccséből 11-ben két vagy kevesebb gólt adott. Még a kevés labdahibájával is visszaharcolt, hogy a labda ne kerüljön a hálóba.

Oilers bűnözés: Az eredménynél többet nem kívánhat. Lehetőségeket alakítottak ki, főleg erőjátékban, és több kitörést is kaptak, de Bobrovsky elkeserítette őket.

A Panthers támadója, Sam Bennett: Egy meccscsúcsot jegyzett, 11 ásást, és nagyszerű játékkal beállította Ivan Rodriguez kapuját.

Vesztesek

Az Oilers védői, Darnell Nurse és Cody Ceci: Ők voltak a jégen a Panthers első két góljánál, és Bennett megverte Cecit, mielőtt megetette Rodriguezt. Chris Knoblauch edző összehozta a párost az első meccsre. Nővérnek -15 plusz-mínusza van a rájátszásban.

Panthers fegyelem: Háromszor rövidítettek le, és két büntetést elkerülhettek volna. Az Oilers veszélyes az erőjátékban, a Panthers pedig nem engedheti meg magának, hogy túl sokszor rövidítse meg magát.

Connor McDavid durcásan mondta: Hat lövéssel volt veszélyes, de Bennett egyik nagy lövését is elnyelte. A végén egy vágás is történt az állán, ami elmondása szerint egy másik darabban történt.

Sok megjegyzésük Bobrovsky darabja körül forgott.

„Hihetetlen a felkészülése” – nyilatkozta az újságíróknak Matthew Tkachuk csatár. – A munkabírása, a személyisége, ő minden, amit egy csapattárstól szeretne.

„Kemény meccs volt. Nagyon okos játékosok, és ez egy szórakoztató kihívás” – mondta Bobrovsky az ABC-nek.

McDavid szerint nagyon tetszett az Oilers játéka az 1. meccsen.

„Lehetőségeket teremtettünk” – mondta az újságíróknak. „Megnéztük, és nem volt sok szerencse a hálózaton.”

Knoblauch szerint az Oilersnek fejlődnie kell a 2. meccsen.

READ  Brazília 0-0 Costa Rica elvitel: brazilok frusztráltak, érvénytelen gól, mély védekezés

„Florida, valószínűleg nem ez volt a legjobb meccsük” – mondta. „Arra számítunk, hogy legközelebb sokkal jobbak lesznek.”

Az 1995-96-os szezonból származik, amikor a floridai Scott Mellanby megölt egy patkányt Miami régi stadionjában. Aznap este kétszer is gólt szerzett, amit az egyik csapattárs „patkánytrükknek” minősített. A szurkolók a gólok után műanyag egereket kezdtek dobálni a jégre. A Panthers abban a szezonban a Stanley Kupa döntőjéig jutott. Az NHL megváltoztatta a szabályait, így a gólszerzés utáni tárgyak jégre dobása játékkésleltetési büntetés jár. A szurkolókat szombaton figyelmeztették, hogy a csapat üres kapus gólja után ne dobjanak többet.

Eto’o Luostarinen gólt rúg az üres kapuba. A tavalyi döntőt sérülés miatt kihagyta.

Skinner egy extra korcsolyázót keres. Edmonton időtúllépést kér, 1:21 van hátra.

Az Edmonton a lehető legtöbbet tüzel, de az Oilersnek már csak hat lövése van a harmadik harmadban, négy perc van hátra.

Az edmontoni Corey Perryt interferenciára hívták. Ám az Oilers az utolsó 30 rövidzárlatos helyzetében tökéletessé tette.

Az Oilers Connor McDavid, Leon Draisaitl és Zach Hyman kombinációját használja.

A pontszámon kívül az Oilersnek szeretnie kell, amit csinálnak. Hét ütésük van az erőjátékról és a kikapó Florida 26-12-re. Szergej Bobrovszkij három labdarúgással játékban tartja a Pantherst. Többször elhibázta a labdát, de az Oilers nem használta ki.

A harmadik harmadban erős volt a Panthers, amely 24-11-re múlta felül ellenfelét.

A Panthers végrehajtja a büntetőt, Bobrovsky pedig akrobatikusnak tűnik. De a Panthersnek kevesebb büntetést kell bevinnie.

Szergej Bobrovszkij megállította Matthias Janmarkot a koronggal a párnája alatt. Connor Brown a labdát és a kapust a hálóba találta, és azonnal gól nélkülinek ítélték. Játékosok tömege tört ki, és minden csapatból két-két játékos lépett a büntetőterületre. Sam Bennettet nem sokkal azután szólították be beavatkozásra az Oilers harmadik erőjátékában.

A Panthers végrehajtotta a büntetőt, Rodriguez pedig 2:16-nál betalált Sam Bennett remek centerpassza után. Bennett legyőzte Cody Cecit korongjátékban. Az Oilers védői, Ceci és Darnell Nurse voltak jégen a floridai két gólért.

A periódus nagy részében az Oilers dominált, és 13-4-re múlta felül a Pantherst. Az ok, amiért lemaradnak: Szergej Bobrovszkij, aki a játéka élén áll. A floridai kapus, Ryan Nugent megállította Hopkinst az Edmonton erőjátéka közben. Korábban megállította Adam Henrique-et egy kitörésen.

A Panthersnek a második félidő elején újabb büntetőrúgást kellett végeznie, miután Carter Verhaeghe magas lövéssel eltalálta Evan Bouchardot kilenc másodperccel az első félidőből.

Gustav Forsling, Florida egyik legjobb büntetőgyilkosa blokkolja Connor McDavidot. Az Oilers erőjátéka 37,3%-on állt a meccs előtt. A büntetőgyilkosságban is erős Panthers életben marad.

READ  2023-as NFL-sorozat: válogatások, előrejelzések, legjobb fogadások az AFC-re, NFC-menetrend haladó formában 15-6 dobásban

Az Oilers védőjét, Mattias Ekholmot hívták, mert 7 óra 33 perckor buktatta a floridai Kyle Okposót. Edmonton büntetőrúgása, amely az elmúlt 10 meccsen tökéletes volt, megölte.

Aleksander Barkov átsprintel a jégen, és átpasszolja a labdát Verhaegh-nek, aki egyedül áll előtte. Az első harmadban 3:59-nél szerzett gólt Florida első lövésével. Ez a tizedik gólja csapatának a selejtezőben.

A nyitó összeállításban a Panthers edzője, Paul Morris a Silk Trophy-győztes Aleksander Barkovot próbálja megmérkőzni az Oilers sztárjával, Connor McDaviddal.

Kapus: Stuart Skinner

Mikor lesz a Stanley Kupa döntőjének 1. meccse?

Az 1. mérkőzést szombaton este 8-kor (ET) rendezik a floridai Sunrise-i Amerant Bank Arenában.

Hogyan nézhetem meg a Stanley Kupa döntőjének 1. meccsét

Az 1. játékot országosan az ABC-n mutatják be az Egyesült Államokban. Az előjáték este 7 órakor lesz az ESPN2-n.

Hogyan lehet élőben közvetíteni a Stanley Kupa döntőjének 1. meccsét

Az 1. játék streamelhető az ESPN+-on és az ABC-t hordozó szolgáltatásokon, mint pl Fubo. Az NHL és a PXP alternatív televíziós adásokat készít kifejezetten a siket közösségek számára az amerikai jelnyelv használatával. Ez az ESPN+-on streamelhető.

„Nem megyek oda” – mondta Connor McDavid, az Oilers kapitánya, amikor az ABC megkérte, hogy fejezze be a mondatot: „Az Oilers megnyeri a Stanley Kupát, ha…”

McDavid azonban dicsérte a Pantherst: „Jól korcsolyáznak, agresszívak, jól támadnak, jól védekeznek, sok nagyon jó dolgot csinálnak. Nyilvánvalóan két csapat jól játszik a döntőben. Jó teszt lesz. „

öt. 1984-ben, 1985-ben, 1987-ben, 1988-ban és 1990-ben nyertek. 1983-ban és 2006-ban is döntőbe jutottak.

senki. Korábban 1996-ban és 2023-ban jutottak döntőbe.

Olajozók: A legjobb öt gólszerző Connor McDavid 31 pontjával együtt 124 pontot szerzett. A Panthers ötöse Matthew Tkachuk 19-ével vezetve összesen 77 pontot ért el. Négy Oilersnek több pontja van, mint Tkachuknak. Zach Hyman öt góllal többet szerzett, mint a floridai éllovas Carter Verhaeghe. A Panthersnek nagyobb a gólmélysége (mérkőzésenként negyed góllal maradnak le az Oilerstől), de Edmonton fejlődő tehetsége meghozza a különbséget.

Párducok: Evan Bouchard 27 pontja jobb, mint a Panthers három legjobb védelmének összesen. A floridai Gustav Forsling azonban elit védővé fejlődött. A Panthers mélyen van, mivel a holtszezonban három védőt adnak hozzá Brandon Montour és Aaron Ekblad műtét előtt, és ők ketten visszatértek.

READ  Rafael Nadal visszalép Wimbledonból az elődöntő előtt

A Selke Kupa-győztes Aleksandar Barkov vezette Panthers védelme is lenyűgöző. Előzetes ellenőrző rendszerük lelassítja az ellenfél támadásait. Az első három fordulóban gólig tartották az NHL legjobb góllövőlistáját, Nyikita Kucserovot, egy gólra korlátozták David Pastrnakot, és megőrizték a címet. New York RangersArtemi Panarin, Chris Kreider és Mika Zibanejad az összevont csapatokban.

A védőt, Aaron Ekbladot összesítésben az 1. számú draftolta a Panthers. A csatár, Sam Reinhart összetettben második lett Buffalo Sabres 2021-ben Floridába cserélték. A támadó, Leon Draisaitl harmadik lett az Oilersnél. A csatár, Sam Bennett negyedik lett Calgary Flames 2021-ben elcserélték a Panthershez.

Az NHL Players Association és az NHL bejelentette a következő szezon 4 Nations Face Off részleteit, amelybe az USA, Kanada, Svédország és Finnország is beletartozik. Február 12. és 20. között kerül megrendezésre a montreali Bell Centerben és a bostoni TD Gardenben. A bajnoki mérkőzést Bostonban rendezik. A négy ország június 28-án jelenti be első hat játékosát.

A tornát a 2025-ös All-Star Game helyett rendezik, és az NHL-játékosok 2026-os olimpiára való visszatérését szolgálja majd.

Oilers edzője – mondta Chris Knoblauch A csatár Warren Voegele szombaton visszatér a csapatba az 1. meccsen. A Nyugati Konferencia Ausztrália elleni döntőjének utolsó három mérkőzését kihagyta. Dallas Stars. Pályafutása legjobbja, 20 gólja és 21 gólpassza volt az alapszakasz során, valamint három pontot szerzett 15 rájátszásban.

Az NHL Players Association és az NHL szombaton bejelentette, hogy a fizetési sapka a következő szezonban 83,5 millió dollárról 88 millió dollárra emelkedik. Az utóbbi időben viszonylag lapos volt a járvány miatt. A minimum 65 millió dollár a következő szezonban.

A Sportsnet kanadai műsorszolgáltató körülbelül négy órával az első meccs előtt azt mondta, hogy ez a fő

A Panthers Szergej Bobrovszkij (12-5, 2.20, .908) az Oilers Stuart Skinner ellen (11-5, 2.50, .897). Bobrovsky megnyerte mindkét alapszakasz-találkozót. Skinner ebben a szezonban még nem találkozott a Panthersszel.

Néha érdekes termékeket és szolgáltatásokat ajánlunk. Ha valamelyik linkünkre kattintva vásárol, társulási díjakat kaphatunk. Az USA TODAY Network hírszolgálatai önállóan működnek, és nem befolyásolják a híradásunkat.