Teddy Rainer visszatért csúcsformájába a magyarországi Judo Grand Slam utolsó napján.

A 3. nap Schmidt Pál volt magyar köztársasági elnök kinevezésével kezdődött a Nemzetközi Judo Szövetség nagykövetévé.

Első felvonásaként találkozott az Európai Judo Unió elnökével, dr. Tóth Lászlónak átadták a Nemzetközi Fair Play Bizottság életműdíját.

A judo elérte a csúcspontját, amikor a fiatal japán sztár, Murao Sanshiro gyors és brutális judót mutatott be. Az olasz Christian Barlatti nem tudta megállítani Murao aranykeresését.

Corinna Keller, a CNN reklámértékesítési alelnöke jelen volt az érmek átadásakor.

Az új, -78 kg-os súlykategóriájában küzdő olasz Alis Belanti lenyűgözően legyőzte az olimpiai bajnokot és a világ 3. helyezett izraeli Inbar Lanirt.

Haruki Uemura, az IJF EB tagja és a Kodokan elnöke adta át neki az érmeket.

A -100 kg-os kategóriában a japán Kentaro Iida egész nap formában volt, legyőzve a regnáló világbajnok Nikolos Sherasadishvilit.

A finálé Uchi-Mata csatája volt a veterán Varlam Libartelliani ellen, de a japánok döntő waja-ari pontszámmal kikaptak.

Az érmet az ANOCA elnöke, Mustafa Beraf adta át.

+ 78 kg-mal a japán Wakaba Tomita az előfutamba ért. A döntőben legyőzte a kubai Italis Ortizt, minden idők egyik legjobban kitüntetett dzsúdósát.

Az érmeket Carlos Zegarra, az IJF alelnöke adta át.

Teddy Rainer visszatérése

A +100 kg-ban visszatér a judo igazi szupersztárja, Teddy Reiner.

A 10-szeres világbajnok, kétszeres olimpiai bajnok és 4-szeres olimpiai érmes egyéniben – aki egyben a vegyes csapat regnáló olimpiai bajnoka is – megtette első lépéseit egyéniben harmadik olimpiai aranyának megszerzése felé.

Hosszú az út Párizsig, de Rainer vissza akarja szerezni trónját.

Az érmeket Nasser Al Tamimi, az IJF kincstárnoka adta át.

Nagy magyar győzelemmel zárult az utolsó napi mérkőzés Budapesten. Ezt a fiatal Veg Zsombor koronázta meg, aki első érmét szerezte Grand Slam-versenyen!