Androbit techmagazin

Az Androbit tényeken alapuló híreivel, exkluzív videofelvételeivel, fotóival és frissített térképeivel maradjon naprakész Magyarország legfrissebb fejleményein.

US Open 2023 – Élő összefoglaló az 1. napi döntőkről

2023-as amerikai nyílt úszóbajnokság

Ma este kezdődik a 2023-as amerikai nyílt úszóbajnokság az észak-karolinai Greensboróban. A ma esti edzés rövid lesz, csak a férfi és női 800 méteres gyorsúszás döntőjében indul a verseny.

Háromszoros olimpiai aranyérmes címvédő Katie Ledecky A női 800-as gyorsúszás leggyorsabb futamának fénypontjai. Tavaly nyáron megnyerte a világbajnoki címet (8:08.87), miután egy hónappal korábban Indianapolisban a történelem harmadik leggyorsabb idejét érte el (8:07.07). Ledecky tavaly nyerte meg az eseményt 8:13,90-es idővel, és 2021-ben tartja a találkozó rekordját (8:12,81).

A világbajnoki csapat tagja Gillian Cox A ma esti 800 gyorsúszás döntőjében is részt vesz, miután tavaly nyáron Fukuokában hatodik lett. 8:19,73-as egyéni csúcsot ért el a világbajnokság hatodik helye felé vezető úton. Cox jelentős előrelépést ért el 2023-ban, 800 méteren elért legjobb idejét kevesebb mint egy év alatt 8:30,38-ról 8:19,73-ra csökkentette.

Olimpiai aranyérmes Bobby Fink Hírek a férfi 800 méteres szabadúszó leggyorsabb futamáról. 7:38.67-es belépési ideje több mint 12 másodperccel vezeti a mezőnyt, miután a nyár világbajnoka, Ahmed Hafnawi visszalépett az eseménytől.

Luka Mijatovic, a Pleasanton Seahawks 14 éves játékosa lesz az, akit ma este a leggyorsabb hőségben nézhet meg. Mijatović az 1. pályán úszik, a hetedik helyen kiemelt 13-14-es NAG-csúccsal, 7:59.64.

A ma esti eseményeket élőben nézhetitek a YouTube-on:

Női 800 gyorsúszás – időmérős döntő

Felület:

1. Katie Ledecky (GSC) – 8:15,91
  2. Big Madden (New York) – 8:29,91
  3. Gillian Cox (Texas) – 8:33,77

Katie Ledecky A találkozót döntő győzelemmel nyitotta 800 gyorson, 8:15.91-es időt jegyzett, és pontosan 14 másodperccel nyert. Ledecky 8:15.91-es ideje körülbelül két másodperccel marad el attól a 8:13.90-től, amelyet tavaly megnyert ezen a találkozón. Ledecky erősen vette a versenyt, az első 400 méteren 4:06.10-et ért el, majd 4:09.81-cel zárt. Ledecky holnap délelőtt a 400-as gyorsúszás előfutamában versenyez.

READ  Az Iowa State győzelme az LSU ellen megdöntötte a legnézettebb női egyetemi kosárlabda-mérkőzés rekordját

Big Maddenaki jelenleg alatt edz Bob Bowman Az Arizona Állami Egyetemen 8:29.91-gyel a második helyen végzett. Idejét közel futotta a 8:27.99-es egyéni csúcsához, amellyel a múlt hónapban megnyerte a Pánamerikai Játékokat.

TXLA Gillian Cox 8:33,77-et ért el, ezzel a harmadik helyen végzett. Cox 8:19.73-at ért el az eseményen, amelyet a tavaly nyári világbajnokságon elért hatodik hely felé tartott.

Férfi 800 gyorsúszás – időmérős döntő

• Világcsúcs: 7:32,12 – Lin Zhang (2009)
  • Amerikai rekord: 7:38.67 – Bobby Fink (2023)
  • US Open találkozó rekordja: 7:47.27 – Chad La Tourette (2009)

Felület:

1. Charlie Clark (Ohio Állami Egyetem) – 7:50.49
  2. David Johnston (TST) – 7:53,87
  3. Ilja Szibercev (UOFL) – 7:54,36

David Johnston, aki egy évet tölt Mark Schubert vezetése alatt kaliforniai edzéssel, az első 550 méteren keresztül korán átvette a vezetést. Ohio Állami Egyetem Charlie Clark Ezután átvette a vezetést, és soha nem adta fel, 7:50.49-es végső időt ért el, és megszerezte a győzelmet. Clark ideje megelőzi egyéni csúcsát (7:50.07), amelyet a 2022-es nemzetközi csapatpróbákon ért el.

Clark Versenyének befejezése után beszélt a USA Swimming csapatávalA következő észrevételeket tette:

„Ez volt az első 800 méterem a júliusi világbajnokság óta, így inkább csak a versenytervemre koncentráltam, mint bármi másra. Arra próbáltam koncentrálni, hogy kontrolláltan kijussak, de próbáltam releváns maradni a versenyben, és nem esni. túlságosan lemaradva, majd felépítem a versenyt, miközben megyek, hogy lássam, milyen magasan tudok célba érni.

„A legjobb időm körülbelül 0,3-mal gyorsabb ennél, szóval az évnek ebben a szakaszában voltam a legjobb viharos állapotban, így nem is lehetnék boldogabb egy ilyen idővel. Gyorsabb, mint én.” [nationals] az elmúlt évben.”

Johnston második lett ma este 7:53.87-tel. Az úszás körülbelül két másodperccel elmarad a legjobb idejétől (7:51.70), amelyet az idei nyári világbajnokságon az ötödik helyen jegyzett.

READ  French Open: Rafael Nadal jobban szereti elveszíteni a döntőt és új lábra állítani

Ilja Szibercev A louisville-i csapat 7:54.36-ot ért el a harmadik előfutamban, így összesítésben harmadik lett. Úszása több mint 21 másodperccel elmarad a 8:15.50-es belépési idejétől. Sibertsev Louisville-i végzős hallgató, és az oroszországi Barnaulban született.

2021-es olimpiai bajnok Bobby Fink 7:54.90-es idővel a negyedik helyen végzett. Finke teljesítménye megegyezik azzal a szinttel, amelyen általában ebben az évszakban van, mivel a 2021-es US Openen is hasonló időt (7:54.07) ért el.

Luka Mijatovicaki a 13-14 éves korosztály országos rekordjának tulajdonosa a versenyszámban, 8:05.44-es idővel összetettben a nyolcadik helyen végzett.