• 2022. június 20–július 3. (vízilabda)
  • Budapest, Magyarország
  • Hajós Alfréd Nemzeti Úszóstadion
  • Eredmények

A regnáló bajnok, az Egyesült Államok az olaszok elleni védekező mesterkurzuson jegyzett, és befizette a jegyet a Magyarország elleni bajnokira szombaton EST 13 órakor.

Kapus Amanda Longan 16 védéssel az Egyesült Államok 14-6-ra legyőzte Olaszországot a csütörtöki elődöntőben. Az első harmad után az amerikaiak 3-0-ra vezettek, a félidőben 6-2-re, a félidőben pedig 10-3-ra növelték előnyüket egy csillagos védekezés után.

„Nem őszintén beszélünk a sikerről” – mondta az amerikai vezetőedző Gregorian Ádám, Aki négyütőt néz a világban. „Persze, tetszett, de jobban érdekel, hogy helyesen játsszuk a játékot. A következő két nap központja lesz, és remélem, holnap jobban játszunk. Biztonság, különösen az első háromban negyedben, óriási volt a mai nap, kapusunk hihetetlen megtakarításokkal rendelkezett, szóval igen, a munkát jól végezték a hölgyek.

Olaszország nem tett semmit az Egyesült Államokba irányuló 11 lopásért, de nem tudták felhasználni a kényszerértékesítést. Az Egyesült Államok 10 próbálkozásból öt extra embergóllal végzett, az olasz válogatottban pedig hét próbálkozásból három gólt szerzett. Az amerikaiak számára ez egy kiegyensúlyozott gólszerzés volt, mivel öt játékos több gólt szerzett, és összesen kilencet szereztek Olaszország ellen.

„Nagyon nehéz volt az Egyesült Államok ellen játszani – mondta az olaszok vezetőedzője Carlo Silipo Mondott. „Jól taktikáztak, és minden szituációban volt jó megoldásuk. Szerintem ők jelenleg a világ legjobb csapata, és az eredményei is ezt mutatták.

Csütörtökön döntetlennel zárult az újabb elődöntős Magyarország–Hollandia mérkőzés.

Dóra Limiter 3:50 Go-Ahead góllal a kézben és kapussal Alta McGary A kapaszkodás pillanatok alatt mentett, és 13-12-re verte Magyarországot.

Limiter négy gólt szerzett a magyar válogatottban Simone van de Groats Hollandia hét próbálkozásból öt gólt szerzett, ezzel a negyedik harmadban 12-12-re is elhúzott. A hollandok az extratámadásban a nyolc lehetőségből hatot váltottak be, a házigazda és az olimpiai bronzérmes Magyarország javára, míg hét próbálkozásból négy gólt szerzett.

READ  A belvárosban már nem ritka a bevándorlócsempészek üldözése

A magyarok vezetőedzője azt mondta: „Elképesztő kemény munkánk vitt minket végig Attila Iroda Mondott. „Gratulálunk a csapatnak, végre meg tudtuk nyerni az elődöntőt. Különleges feladat volt, és úgy tűnt, megtanultuk – remélem, nem ez lesz az utolsó elődöntőnk. Folytattuk a történelemírást.

Hollandia Olaszországgal mérkőzik meg a 3. helyért szombaton 7:30-kor (EST).

Máshol Spanyolország 18-5-re verte Franciaországot. A spanyolok továbbjutottak az 5. helyért vívott szombati mérkőzésen Ausztrália ellen, amely csütörtökön 16-14-re verte Görögországot. Franciaország és Görögország az EST-vel mérkőzik meg szombaton 10 órakor a 8. mérkőzésen.

Judith Forka Budapesten csapattársaként három góllal hozta 20-ra a meccset Spanyolországnak. Elena Ruiz Három hozzáadott a Franciaország elleni győzelemhez. Bridget Leeson-Smith És Amy Ridge Ausztrália három-három gólt szerzett a Görögország elleni győzelmen.

Kanada 20-11-re megelőzte Új-Zélandot, ezzel holtversenyben a 9. helyen áll a 2019-es rangsorban. A kiwik a 10. helyen végeztek, miután sorozatban a 12. helyen végeztek a világbajnokságon. Emerson Houghton Új-Zélandot kilenc lövés alatt hat góllal vezette Shay La Roche Kanada négy góllal gyorsított.

Kazahsztán 12-6-ra verte Argentínát a 11. helyen. Kazahsztán a 10. helyen végzett 2019-ben. Argentína most debütál a világbajnokságon.