május 5, 2024

Verstappen megelőzi Albont a Mexikói Nagydíj első edzésén

Max Verstappen átvette a vezetést a 2023-as Mexikóvárosi Nagydíj edzésén, megelőzve a Williams Alex Albont, és megszerezte a pole pozíciót.

Poros körülmények között az Autodromo Hermanos Rodrigueznél Verstappen 1:19.718-as időt ért el a Soft C5 Pirelli abroncsokon, és vezette az öt újonc versenyzőt, hogy teljesítsék a kötelező fiatal pilóta edzéseket.

A Pirelli az abroncsokat is tesztelte az edzés során, az első körsorozatot a tesztabroncsokon az első tíz percen belül teljesítették, mielőtt Sergio Perez az idők élére ugrott a középső csoportban.

Verstappen gyorsan visszanyerte a vezetést, és a piros jelzésű lágy gumikon keresztül folytatta előnyét, miközben Albon kettévágta a Red Bull két autóját.

Carlos Sainz az első percekben hidraulikus probléma miatt elveszítette a szervokormányt, de visszatérhetett a pályára, míg Lewis Hamilton a 11. helyen végzett a Mercedesnél.

Az ülés nyitópercei egy csapat versenyzővel teltek, akik az autóikkal kapcsolatos dráma miatt panaszkodtak, ugyanis Daniel Ricciardo AlphaTauri autójának egy darabja berepült a boxba, de nem volt szükség virtuális biztonsági autóra.

A versenykomplexumokon való futás után Perez volt a versenyvezető Verstappen, Charles Leclerc, Ricciardo és Albon – bár Verstappen 1:20,245-ös átlagot futott, így Perezt 1,351 másodperccel, Leclercet pedig majdnem két másodperccel előzte meg.

Albon gyorsan megosztotta a Red Bullokat, mindössze 0,004 másodperccel lemaradva Verstappen idejétől, miközben az edzés az edzés közepén a szünet és a lágy gumiabroncsok felé haladt.

Norris 1:20,237 másodperccel 0,008 másodperccel előzte meg Verstappent, mire a háromszoros világbajnok 1:19,718-as időt jegyzett, amivel a C5-ös gumin tolókörben vezetné a versenyt.

Perez egy időre megszerezte a Red Bull második helyét, csaknem 0,297 másodperccel lemaradva csapattársától, mielőtt Albon a lágy abroncsok szettjével 1:19,823-mal 0,095 másodperccel lemaradt a tempózótól.

Norris a negyedik helyen végzett Leclerc, Oscar Piastri és Sainz előtt, akik a hidraulika elvesztése után tértek vissza a pályára.

READ  Bengals vs Chiefs élő frissítések: KC vezeti az AFC címmérkőzést

Az első tízet Ricciardo, Esteban Ocon és Lance Stroll zárta – Hamilton az első pilóta, egy másodperccel lemaradva Verstappentől a 11. helyen.

Kezdő sofőrök

Nico Hulkenberg, Zhou Guanyu, Logan Sargent és Fernando Alonso követte Hamiltont Oliver Biermannal – Kevin Magnussen helyére – a legjobb helyen álló újonc versenyzővel.

Kis híján megelőzte az AlphaTauri-s Isak Hadjart (Yuki Tsunoda), Jacques Doohan (Alpine, Pierre Gasly), Frederic Vestey (Mercedes, George Russell) és Theo Bourchier (Alfa Romeo, Valtteri Bottas) zárta a besorolást.

Porchier fékvezeték-problémát szenvedett, ami Boyas helyett korlátozta a köreit.