szeptember 8, 2024

Androbit techmagazin

Az Androbit tényeken alapuló híreivel, exkluzív videofelvételeivel, fotóival és frissített térképeivel maradjon naprakész Magyarország legfrissebb fejleményein.

Visszatér a 2024-es Forma-1 „normális kerékvágása”, amikor a Red Bull megmozgatja izmait Barcelonában?

A 2024-es Forma-1-szezon az elmúlt versenyeken három- vagy akár négylovas futammá vált, de a Red Bull azon a pályán szeretné megerősíteni dominanciáját, amelyek sokkal jobban megfelelnek autójának.

A McLaren és a Ferrari is csökkenti a lemaradást a Red Bull előtt, mióta Miamiban és Imolában feljutottak. Kanadában a Mercedes csatlakozott a küzdelemhez, hogy négyes csatát hozzon létre, mivel a gyakori fejlesztésekkel egy édes ponthoz érkezett.

A megnövekedett verseny új életet lehelt a sorozatba Max Verstappen és a Red Bull 2023-as fordulója után.

Az elmúlt négy futam során az első és a második hely különbsége – minden alkalommal más-más csapat autója – 0,141 másodperc, 0,091 másodperc, 0,154 másodperc és 0,000 másodperc volt, ez utóbbi George Russell és George Russell közötti heves hőségnek köszönhető. Verstappen Montrealban. .
A győzelmi különbségek is csökkentek, kevesebb mint egy másodpercre a szoros imolai találkozón, amelyen Verstappen legyőzte a McLaren Lando Norrist.

De az a fontos, hogy az elmúlt négy verseny mind technikai pályákon zajlott, rengeteg domborulattal és járdaszegélyrel, amelyek továbbra is a Red Bull Achilles-sarkát súrolják, és csak néhány nagy sebességű ütéssel, ahol az RB20 kinyújthatja a lábát.

Nyilvánvaló volt, hogy mindkét pilóta szenvedett az autó lázadó viselkedésétől, ami rossz hatással volt Sergio Perez önbizalmára. Verstappen azonban az elmúlt négy futamból kettőt megnyert, ami baljós előjel lehet a hagyományos barcelonai, osztrák és silverstone-i pályák számára, amelyek 2024-ben az első triót alkotják.

Max Verstappen, a Red Bull Racing, pole pozíciója, emeli a győztes trófeáját

Fotó: Mark Sutton / Motorsport képek

Charles Leclerc már figyelmeztetett, hogy „a Red Bull ereje még nyilvánvalóbb lesz egy olyan pályán, mint a barcelonai”, Russell pedig hasonló szavakkal visszhangozta a Ferrari pilótáinak szóló figyelmeztetést.

A Red Bull bízik benne, hogy igaza lesz.

„Igen, ez a verseny tiszta képet ad majd” – mondta a Red Bull tanácsadója, Helmut Marko a Motorsport.com-nak. „Barcelona egy tisztességes versenypálya, így jó jelzést ad nekünk arról, hogy mi lesz Ausztria, Silverstone stb. sora. Úgy gondoljuk, hogy Barcelonának normális esetben jónak kell lennie a számunkra.”

READ  Billy Zappe, a Patriots kitart a győzelemért a Steelers ellen a Thursday Night Footballon

A csapatfőnök, Christian Horner ugyanilyen jókedvű volt, miután a Red Bull sértetlenül átjutott a legnehezebb körök sorozatán, két futamgyőzelemmel és egy pole pozícióval is.

„Az utolsó két futam zavaróbb volt számunkra, de így is sikerült kettőt megnyernünk az utolsó három futamból” – mondta Horner. „Imolában megszereztük a pole-t, és egyenlíteni tudtuk a pole-időt [in Montreal] Egy autónál mindkét sofőr érzi annak hiányosságait [of]”.

De kevésbé konszenzus van abban, hogy ki lesz a legközelebbi üldöző a Milton Keynes-i csapat számára, mert a különbségek olyan kicsik, hogy túl közel van a híváshoz, és pályaspecifikusak.

A McLaren azt állíthatja, hogy az elmúlt hetekben a legkövetkezetesebb versenyző volt, öt egymást követő hétvégén 27-30 pontot szerzett. Olyan pályák felé tart, ahol az MCL38-nak papíron erősnek kell lennie, mivel 2023 második felében jelentős erőt képviselt a nagy sebességű kanyarokban.

Legutóbbi formájának nagy része annak köszönhető, hogy nagyobb teljesítményt szabadít fel a kisebb sebességű szakaszokon, de a csapat reméli, hogy ez nem befolyásolja a nagy leszorítóerő-képességét.

Oscar Piastri, McLaren MCL38

Fotó: Zach Mauger / Motorsport képek

„Azt hiszem, továbbra is magabiztosak lehetünk” – mondta Oscar Pastre. „Nem mondhatom, hogy gyengék vagyunk a nagy sebességnél, csak azért, mert a többiek utolérhettek minket, eléggé biztos vagyok benne, hogy a Red Bull lesz egy kicsit erősebbek, mint korábban voltak.”

A Ferrari Montrealban megmutatta, milyen komolyan megbüntethetik őket beállítási vagy egyéb hibákért, mivel mindkét autó kiszállt a Q2-ben. Vasárnap folytatódott a rémálom hétvége, Leclerc és Sainz is kivonult a nedves és száraz versenyből.

De minden jel arra utal, hogy horror show-ja egyszeri volt, és a csapatfőnök, Vasseur biztosan nem hagyta, hogy egy rossz hétvége kisikolja a csapat közelmúltbeli felfelé ívelő pályáját.

„Lesznek jó hétvégéink és rossz hétvégéink, de az a fontos, hogy megtartsuk ugyanazt a megközelítést, folytassuk a fejlesztést, folytassuk a problémák megoldását, és ne csökkentsük a motivációt” – mondta.

READ  Joe Flacco: Segítek Anthony Richardsonnak leegyszerűsíteni a játékot és gyorsan játszani

„Nem vagyunk világbajnokok egy jó hétvége után, és sehol sem vagyunk egy nehéz hétvége után. Visszatérünk Spanyolországba, és visszavesszük a tempót.”

A Mercedes talán a legnagyobb hétvége előtt áll a három közül, mert szeretné megbizonyosodni arról, hogy új első szárnya képes-e hasonló eredményeket elérni egy nagyon eltérő típusú pályán, mivel a Circuit de Barcelona-Catalunya felületét is frissítette.

„Tényleg úgy gondolom, hogy a teljesítménylépésünk helyes és igaz” – mondta Russell, miután a montreali győzelemért versenyzett.

George Russell, Mercedes-AMG Forma-1-es csapat, harmadik hely, Lando Norris, McLaren Forma-1-es csapat, második helyezett, pezsgővel a dobogón

„Úgy gondolom, hogy ebben a harcban részt vehetünk a McLarennel, reméljük, hogy folytatni tudjuk a küzdelmet Maxszel, és lássuk a Ferrarival is, nyilvánvalóan kiszabadul a hétvége egy kicsit.

A csapatfőnök, Toto Wolff hozzátette: „Imola óta megtettük a megfelelő lépéseket, és működő alkatrészeket tettünk az autóba. Úgy tűnik, minden hétvégén új alkatrészeket hozunk, amelyek segítenek nekünk folytathatjuk ezt a pozitív pályát.”

Amikor a Mercedes felemelkedéséről kérdezték, Norris azt mondta: „Ha a következő néhány versenyen is gyorsabbak lesznek, és csatlakoznak a Ferrari, a Red Bull és a mi harcunkhoz, az izgalmasabbá és stresszesebbé teszi az életünket.” – mondta Norris.

„Most valószínűleg nyolc autó fog ott versenyezni, szóval ez izgalmas számunkra és mindenki számára.”

Ez minden bizonnyal izgalmas ajánlat a Ferrari, a McLaren és a Mercedes számára, hogy túlélje a nyári szünetet.

De a nagy kérdés az, hogy a Red Bull megelőzi-e mindannyiukat. És mennyi?