április 19, 2024

5 statisztika a meccsből 5 Mavericks győzelem a Jazz felett

Luca idei első hazai rájátszása nem is lehetett volna jobb. A Dallas nem töltött időt a sebek nyalogatásával a 4. meccsben elszenvedett súlyos veszteség után. Korán kikaptak és domináltak Hajózás a Triumph felé vezetéktől vezetékig.

Lehetőségük lesz lezárni a sorozatot Utahban, de először itt van néhány statisztika a Dallas 5. meccsen aratott 102-77-es győzelméből.

36: Utah első félidei pontjai

A Utah az első félidőben mindössze 36 pontot szerzett. Ez a legalacsonyabb összeg az egész szezon első felében. Ha más nem is, de kiegyensúlyozott erőfeszítés volt, hiszen az első és a második negyedben is 18-at szereztek.

Ez egy újabb fojtogató védekezési erőfeszítés volt Dallastól – ez a Mavericks meghatározó jellemzője ebben a sorozatban, és nagy ok, amiért a három meccsükből kettőt Luka Doncic nélkül nyertek. A Dallas folyamatosan a második helyen tartotta a Utah-t a bajnokságban, meccsenként 40,3 próbálkozással három pontból, a ma esti meccsen pedig a Utah 3:30-at lőtt mélyről. A védekező erőfeszítések már korán jelentősek voltak, mert így volt ideje Dallasnak megtisztítani a korai fordulatokat és a rendetlen birtokokat, de amint a Dallas rendeződött, a vitorlázás zökkenőmentes volt.

13-11: Luka Doncic verte a utahi Rudy Gobertet

A sorozat kérdése volt, hogy Rudy Gobert mennyit mutasson be a Jazz támadási terveiben, de egy dolog nem volt kétséges, Gobert jelenléte a fórumon. Egyedül a 4. meccsen 10 támadópattanót szerzett, és nagy szerepe volt abban, hogy a Utah 22-12 pontot szerzett a második esély pontjaiban.

A Dallas sokkal jobban sikerült megállítani a kihagyott lövéseket az ötödik meccsen. Luca vezette a csapatot a táblán, míg Dwight Powell és Maxi Kleiber – akik egész éjjel nem voltak bajban – távol tartották Joubertet a pohártól. Sőt, a Dallas nemcsak a lepattanócsatát nyerte meg, hanem a második esély pontjait is. 14-et hoztak vissza a sajátjukból, miközben a Utah-t mindössze nyolcra tartották. Ugyanaz a győzelmi képlet, amelyet a Dallas használt a 3. meccsen Utahban, ahol a Jazz csapatának csak hat második esélye volt.

READ  Brock Purdy, a 49ers régóta várt vereséggel áll bosszút az Eagles-en

4: Dallas helypontok három negyed alatt

Ha Luka visszatért és Spencer Dinwiddie a kispadra került, az ember azt gondolná, hogy Dallasnak plusz tűzereje lesz a kettes egységben. Biztosan láttuk, hogyan történik – Klebernek, Bertansnak és Greennek is nagyszerű éjszakái voltak a sorozatban.

De ma este ez volt a csapat tehetségének próbája, amennyire csak lehet; A legjobb öt srácunk a legjobb öt sráccal szemben. Dinwiddie, Trey Burke és Marquese Chriss a negyedik játékrész végén és teljesen nem megfelelő időpontban még néhány pontot szerzett a kispadról, de ahogy a 3. meccs egy nyilatkozatjáték volt a padon, úgy ez is kiemelkedő meccs volt a kulcsjátékosok számára.

2: magömlés

Amikor a csapatok száma drámaian csökken, a dolgok általában ellankadnak. A negyedik negyedben a mérkőzés elhalasztásával Luca magára vállalta, hogy megpróbálja korai visszavonulásba küldeni Hassan Whiteside-ot egy elsüllyedt hátvédi kísérlettel. Amikor Whiteside találkozott vele a szélen, bizonyosan volt némi érintkezés, de talán semmi, ami aggodalomra adna okot.

Amikor azonban Luca megtámadta néhány összegabalyodott karját lefelé menet, lendületes meccs alakult ki Whiteside és két Luca segítségére érkezett Maverick, Reggie Bullock és Dorian Finney Smith között. Mindenki szakított néhány szót váltva, és amikor elült a por, Whiteside kapott két technikai hibát és kiállították, Bullock és Vinnie Smith pedig egy-egy kapott. Bullock esetében a technológiát egy (nagyon gyenge) technológiával párosítják a játékban korábban, és így szintén kikerült. Talán egy taktikai kidobás volt Bullocktól, aki a Dallas Ironmanje volt a sorozatban, és meccsenként több mint 40 percet játszott. Marad egy kis összehasonlítás 31.

Remélhetőleg ez elég lesz ahhoz, hogy felfrissítse a lábát a utahi zárómeccsen. A por lehet, hogy semmi – egy kis tülekedés egy sorozat kontextusában –, de figyelni kell rá, amikor ezek a csapatok legközelebb találkoznak, mivel a legjobbkor nem vész el a szerelem a csapatok között, és úgy tűnik egymás iránti türelmük gyorsan nő.

READ  2022 NCAA Baseball Arch: Férfi Főiskolai Világbajnokság eredményei, menetrend

19: Luca pontjai a harmadik negyedben

A Dallas 29 pontot szerzett a harmadik helyen, ebből 19 Luka Doncićé. Ez egy döntő negyed volt a Dallas számára, mivel Doncic végigjátszotta a 12 percet, és megadta a Dallasnak azt a szünetet, amelyre szüksége volt ahhoz, hogy a Utah ne álljon le a negyedik percben.

Az első félidőben 52-36-ra vezettek, de láttuk, hogy mindkét csapat elment. Minden remény gyorsan elhalványult, amikor Doncic kiszállt, és megszerezte a Dallas első nyolc pontját a keretben, ezzel 20 pontra növelve a Dallas előnyét. Másodszor, Luca nagyszerű teljesítménye a harmadik negyedben megadta Dallasnak azt a megerősítést, amelyre szüksége volt egy szép könnyű győzelemhez – amit ebben a sorozatban nehéz volt elérni.

Íme a legújabb epizódunk A Mavs Moneyball After Dark-tól. Ha nem látja az alábbi beágyazást, Kattintson ide, hogy közvetlenül a podcasthoz lépjen. Vagy nyissa meg kedvenc podcast alkalmazását, és keresse meg a Mavs Moneyball Podcastot.