április 20, 2024

Notre Dame vs. USC pontok, elvihető: #6 trójai út, amikor Caleb Williams ellopja Heisman fényeit

Azon a napon, amikor az olyan magas rangú csapatok, mint a 2. Ohio State és a 8. Clemson súlyos vereségeket szenvedtek otthon, a 6. helyen álló USC elkerülte a hasonló sorsot, és életben tartotta a College Football Playoff reményeit egy 38-27-es győzelemmel. 15 Notre Dame. Caleb Williams számos figyelemre méltó játékot és négy teljes meccset felvonultató teljesítménnyel szögezte le a trójaiak győzelmét, miközben a másodéves hátvéd a Heisman-trófeáért küzdött a magas színvonalú, harcos ír védekezésért.

Austin Jones is sokat tett, hogy túllépje a 100 yardot a második meccsén, mivel a trójaiak feljöttek Travis Day szezonvégi sérülése után. A trójaiak védekezésben feladtak néhány nagy játékot a passzjátékban, de egy erős, rohanó Notre Dame offense-t mutattak be, és jöttek néhány kuplungpassz.

A Fighting Irish kikényszerítette a puntot, és 31-21-nél volt a labda, amikor 6:03 volt hátra, de az USC defensive backje, Calin Pollock a Notre Dame sztárjának, Michael Meyernek szánt Drew Payne-passz elé ugrott, és 4-gyel hárított el egy interceptiont: 56 maradt. A negyedik és a második labdaszerzés után Williams egy 16 yardos touchdown-futásig tartotta a futballt, ezzel lezárta a meccset.

A USC most 11-1-es mérleggel indul a jövő héten a Pac-12 Championship Game-en Lincoln Riley elsőéves vezetőedzője vezetésével. Eközben a Notre Dame 8-4-es eredménnyel zárta első alapszakaszát Marcus Freeman vezetőedző irányításával.

Caleb Williams ellopja a műsort

A boxpontszámok gyors áttekintése nem hatékony módszer a Williams Fighting Irish elleni teljesítményének értékelésére. 232 passzolt yardja a harmadik legalacsonyabb passzolt yardja a szezonban, de ez a szám nem árulja el, hogyan uralta a játékot. A harmadik negyed végén a második és a 13. játékban Williams visszarohant, több védőt is megkerült, és egy esetleges sacket valahogy 19 yardos nyereségre váltott, amivel a trójaiak a Notre Dame területére kerültek.

Néhány játékkal később kikerült egy újabb zsákolást, és kigúnyolta a Notre Dame védelmét a célterület felé menet egy 3 yardos futással, amivel a USC 31-14-re vezetett a negyedik negyed elején. Az oklahomai átigazolás újra és újra elejtette a potenciális zsákokat, hogy időt nyerjen fogadóinak, hogy megnyíljanak. Noha a játékból származó számai nem fognak leugrani az oldalról, ennek részben az az oka, hogy az USC-nek csak kilenc birtoka volt… nos, nyolc, ha nem számítjuk a trójaiak utolsó birtoklását, amikor a futball letérdelt.

READ  A Pac-12 ezen a héten nem jelent be új médiamegállapodást, mivel több licitáló is részt vesz benne: Forrás

Ezen a nyolc labdabirtokláson a trójaiak hatot szereztek öt touchdownnal és csak egy mezőnygóllal. Az egész játék során csak egyszer nyomultak. És amikor megtették, Williams volt az, aki kezelte. Amikor az USC felsorakozott a fegyveren, miközben a saját területén a 4. és 8. ponttal állt szemben, Williams 58 yardot rúgott a labdába touchdownért.

Két sarkalatos színdarab

Noha ennek a meccsnek a legfontosabb eseményei a Williamsre összpontosulnak, és ez jogosan van így, két meccs különösen kiemelkedett a többiek közül a meccs kimenetelének meghatározásában. Az első a második negyed elején következett be, amikor a Notre Dame 10-0-s hátrányban volt, de az USC területére utazott. A trójaiak 27 yardos vonalánál a 4. és 1. ponttal szemben Freeman úgy döntött, hogy továbblép, de az USC védelme jó spurtot kapott, és Mitchell Evanst betömte a labdát, mielőtt elérte volna a botokat. Ha a Fighting Irish szerez egy touchdownt labdaszerzéskor, vagy akár egy mezőnygólt, az más ízt adott volna az első félidőnek.

A második játékot megváltoztató játék a harmadik negyed nyitólabdája volt, amikor a Notre Dame futball mélyen az USC területére hajtott, miközben 17-7-re elhúzott. Az írek 49 yardot tettek meg a sorozatban, amikor katasztrófa történt Drew Payne fumble formájában. Ralen Goforth esett rá a trójaiakra az USC 26 yardos vonalánál. Kevesebb, mint három perccel később az USC egy touchdown drive-ot végzett, így 24-7-re vezetett. Alig néhány perccel a vége előtt a Notre Dame jó úton haladt afelé, hogy egy labdajátékossá tegye. De hirtelen három játékos birtoklássá vált a zűrzavar okozta kilengés miatt.

A CFP hatásai

A 2. Ohio állam és az 5. LSU elleni veszteséggel szombaton a trójaiak a 6. helyről emelkednek fel az új CFP rangsorban kedd este. A kérdés az, hogy milyen magasra. A rangsorolt ​​ellenfél feletti újabb győzelmével az USC-nek jogában áll a negyedik helyre ugrani a rangsorban Ohio állam előtt. A trójaiakkal ellentétben a Buckeyes nem játszik a konferencia címéért a jövő héten, miután hazai pályán 45-23-ra kikapott a 3. Michigan ellen.

READ  George Odom aktiválva a Packers ellen; Lépjen ki a Clelin Ferrellből – NBC Sports Bay Area és Kalifornia

Az Ohio állam védői azonban azzal érvelnek, hogy a Buckeyes-t nem kellene olyan szigorúan megbüntetni, mert vereséget szenvedtek a 3. Wolverines ellen. A Notre Dame elleni konferencián kívüli győzelemmel és a 11-1-es mérleggel a Buckeyes hasonló önéletrajzzal rendelkezik, mint a trójaiak ezen a ponton. Az igazi szakítás a jövő héten történhet meg, ha a trójaiak meg tudják nyerni a Pac-12 bajnoki mérkőzést. Ha az USC bekerül a CFP-be, a 2016-os szezon óta ez lesz az első alkalom, hogy egy Pac-12 csapat bekerül a négycsapatos mezőnybe.