április 20, 2024

A 2022-es Japán Nagydíj FP3-ról szóló jelentése és kiemelései: Verstappen vezet Sainz és Leclerc előtt a suzukai száraz utolsó edzésen

Max Verstappen a Japán Nagydíj utolsó edzésén az időjárási viszonyok drámai javulása közepette állította be a Red Bull ritmusát, megelőzve a ferraris Carlos Sainzt és Charles Leclercet.

A nedves, gyakorlatokkal teli nyitónap után Suzukában az esőfelhők átadták helyét a tisztább égboltnak és a hűvösebbnek, ahogy a mezőny összegyűlt néhány nagyon szükséges száraz futásra az FP3-ban, bár némi széllökés is volt a levegőben.

OLVASS TOVÁBB: Gasly 2023-ban Ocon mellett versenyez az Alpokban

Mivel a versenyzők és a csapatok igyekeztek a lehető legtöbb adatot összegyűjteni, a 60 perces edzés során számos rövid és hosszú futamot futottak le – a Pirelli lágy, közepes és kemény gumijának keverékével.

Ami a csendes erőfeszítéseket illeti, Verstappen szerezte meg a vezetést 1 méter 30,671 másodperces kései köridőnek köszönhetően – Sainz pedig 0,294 másodperccel lassabb volt, Leclerc pedig mindössze 0,015 másodperccel maradt el csapattársától.

+ 0,843 másodperc

Fernando Alonso egy lenyűgöző kvalifikációs szimulációval a negyedik helyen végzett az Alpokban, tíz tizeddel megelőzve a másik Red Bullban versenyző Szingapúri Nagydíjat, Sergio Perezt.

George Russell a hatodik helyen vezette a Mercedest, csapattársa, Lewis Hamilton féltizedével, bár a 11-es kanyarban megijedt, mert „majdnem eltalálta” a lassan mozgó Pierre Gaslyt – jelentette ki. Alonso helyére Alpine korábban a nap folyamán.

TOVÁBBI INFORMÁCIÓ: AlphaTauri bejelenti a De Vries-t 2023-ra a Tsunoda mellett

A McLaren pilótája, Lando Norris a nyolcadik helyen végzett Esteban Ocon előtt az Alpine-ban – a konstruktőrök P4-es csatája nem mutatott enyhülést – Lance Stroll pedig az első tízben végzett az Aston Martinnal.

Akárcsak a pénteki csapadékos időben, Daniel Ricciardo még egy pillanatot töltött az utolsó körben a 11. hely felé vezető úton, majd a Williams és az Alfa Romeo vezető gépei, Alex Albon és Valtteri Bottas következett.

Egy nedves első nap után Suzukában a pálya felülete teljesen száraz volt az utolsó edzésre

Sebastian Vettel a 14. helyen végzett a második Aston Martinon, Kevin Magnussen, a Haas pilótája pedig az ötödik helyről csúszott le. FP2-től 15-ig szárazonés csapattársa, Mick Schumacher pótolta az FP1 balesete miatti alvázcsere utáni kieső időt.

Yuki Tsunoda hazai Grand Prix hétvégéje csendesen a 17. helyen folytatódott az AlphaTauriban, Zhou Guanyu (Alfa Romeo), Nicholas Latifi (Williams) és Gasly másik AT03-asa teljesítette a tabellát – 2,2 másodperccel lefedve a mezőnyt.

Az FP3 legfontosabb eseményei: 2022 Japán Nagydíj

READ  Az iowai állam női kosárlabdáját Fairleigh Dickinson mutatja be a nyitó estén