május 2, 2024

A Bucks a félidőben 63-53-ra vezeti a Jazzt

Játszik

SALT LAKE CITY – A Milwaukee Bucks (33-16) egy kis bosszút akar állni a Utah Jazzen (24-26) ma este 19 órakor a Delta Centerben, miután a Jazz január 8-án megnyerte a Fiserv Forumon.

Damian Lillard személyes okok miatt hagyta ki ezt a meccset a Bucksszal.

A Milwaukee a második negyedben egy 14-0-s futással futott – ami 19-2-re is bővült –, és 19-cel vezetett a második negyedben, mielőtt a szünetben 63-53-ra legyőzte a Utah-t. Giannis Antetokounmpo 18 pontot szerzett az első félidőben.

A Utah 9-0-ra zárta az első negyedet, így 32-26-ra vezet a Milwaukee az első negyed után. Collin Sexton 11 pontot szerzett a Jazzben, míg Antetokounmpo nyolc pontot szerzett a Bucksban.

A Bucks megnyerte első meccsét Doc Rivers vezetésével szombaton Dallasban, és megszerezte a Keleti Konferencia All-Star edzőjének helyét. 15-4-es szakasz után a Jazz három meccset veszített zsinórban.

több: Doc Rivers Dallasban tartja első Milwaukee Bucks edzését: „Sokat változtunk”

Giannis játszik?

Igen ám, de ez a bemelegítés utáni játék közbeni döntés volt, jobb oldali térdkalács íngyulladás miatt. Ez egy új sérüléscímke az MVP jelölt számára.

Khris Middleton kizárt Pax javára

Az idénycsúcsot jelentő 38 perc 29 másodperc után szombaton a Dallas ellen a Bucks jobb térdsérülése miatt kitartott Khris Middleton ellen a vasárnapi Salt Lake City-i meccsen.

A 32 éves játékosnak ez a nyolcadik meccse, amelyből hét sorozatban volt része. Egyetlenegyszer játszott egymás elleni meccsen, 15 percet jegyzett az első félidőben a San Antonio ellen január 4-én.

Middleton 2022. március 4. óta nem játszott 38 percet alapszakaszban a Chicagóban (38:45).

READ  A Kansas City Royals a Kaufman Stadionból egy új stadionba költözik

Brook Lopez személyes okok miatt nem léphet pályára

A Bucks középpályása kihagyta a szombati dallasi meccset, és személyes okok miatt a Jazz elleni meccset is kihagyta.

Pax sérülési jelentés

• Khris Middleton kiesett (jobb térdsérülés kezelése)
  • Brook Lopez kiszáll (személyes okok miatt)
  • Damian Lillard, megkérdőjelezhető (kificamodott a bal boka) Lillard kezdett, de a bemelegítések után játékidőben döntött.
  • Giannis Antetokounmpo, lehetséges (jobb térdkalács íngyulladás)
  • Andre Jackson Jr., lehetséges (jobb csukló ficam)

Bucks kezdőcsapata

• gárdisták: Beasley tulajdonosa, Damian Lillard
  • Támadók: Giannis Antetokounmpo, Jae Crowder
  • központ: Brook Lopez

A Bucks felveszi Pete Dominguez segédedzőt

Doc Rivers január 26-i átvétele óta bővült edzői stábjával. Dave Joerger és Rex Kalamian volt Rivers bevezető sajtótájékoztatóján január 27-én, Pete Dominguezt pedig nem sokkal ezután hozták be.

Dominguez Riversszel dolgozott Philadelphiában, és a Los Angeles Clippers-szel, és Rivers elmondta, hogy mindkét helyen közreműködött a videószoba felépítésében. Kalamian az örmény válogatott edzőjeként, valamint Argentínában Obras Sanitarias edzője is volt.

A videós feladatok mellett Rivers elmondta, hogy Dominguez segíteni fog a játékosok fejlesztésében, a védekezésben és az „edzők képzésében”.

„Ő egy nagyon fontos srác számomra” – mondta Rivers.