május 3, 2024

A Bucks új, gyakorlatias védekezési megközelítése felpörgette az All Star utáni győzelmi sorozatát

Milwaukee – A keddi Milwaukee Bucks elleni mérkőzés második negyedében nyolc percig 26 másodpercig nem szerzett gólt a Charlotte Hornets. Nem nyolc perc és 26 másodperc a tényleges idő – 8:26 a játékidő.

A Hornets mindössze 10 pontot szerzett a negyedben, miután az első negyedben 16 pontot szerzett. Az első félidőben szerzett 26 pontjuk volt a legkevesebb egy NBA-meccs első 24 percében ebben a szezonban.

A Hornets nem egy jó támadócsapat. A csapat a 28. helyen áll a támadóértékelésben, mindössze 108,6 pontot szerez 100 labdaszerzésenként, támadómotorja, LaMelo Ball pedig január 26. óta nem játszott. A Bucks azonban kedden megjelent és elvégezte a dolgát. Szilárd védekezési intenzitással léptek ki, kellemetlen helyzetekbe hozták a Hornetst és 123-85-re nyertek.

Giannis Antetokounmpo szerint a Bucks ellentmondásos védekezési teljesítménye a szezon első felében, a gyengébb ellenfél elleni védekezésben a növekedés jele volt.

„Néha úgy érzem, hogy bejövünk, és nem érintünk senkit” – mondta Antetokounmpo arról, hogyan változtak a dolgok Milwaukee-ban. „Csak hagyjuk, hogy futtassák a támadásaikat, mozgassák a labdát, villogjanak, megfordítsák, megcsinálják a szöszmötölést, csak azért, hogy a labdát a kívánt játékba vigyék anélkül, hogy hozzáérnének. 60 másodpercig futnak anélkül, hogy hozzáérnének.

„Fizikálisnak kell lennünk. Amikor valaki azt kéri, hogy vegye fel és csavarja meg, be kell jutnunk a testébe, éreztetnünk kell vele. A fickó, aki a váltást fogja végezni, győződjön meg róla, hogy szennyezetlenül tegye a kezét a szkennerre. . Győződjön meg róla, hogy érzi, hogy ott van, majd váltson. Mintha ezeken a dolgokon dolgoznánk. Nem csináljuk mindig, de dolgozunk ezeken a dolgokon, és amikor a legjobban vagyunk, például ma este, Azt hiszem, fizikálisak voltunk. Az emberek ma éreztek minket. Szóval ezt kell folytatnunk. Tartanunk kell magunkat ehhez a mércéhez.”

A Bucks még mindig messze van a tökéletes védekezéstől, ezt a csapat rendszeresen hangsúlyozza a meccsek után, de úgy tűnik, jó irányba dolgoznak. Doc Rivers, a Bucks edzője nemrég megerősítette, hogy örül annak, hogy csapata elkezdi „uralni” az ellenfelet. Ez nem jelenti azt, hogy a Bucks szabálytalankodik a másik csapattal, és a szabaddobás vonalára küldi őket, vagy feltörik az ellenfelet, miközben megpróbálnak megkerülni a peremet, ehelyett Rivers játékosai most már fizikálisabbak ellenfeleikkel, mielőtt magasabbra lőnének.

READ  A csúnya címmeccs nem lesz maradandó emléke az NCAA férfitornának

Nézze meg Bobby Portis labdaszerzésének kezdetét a Hornets gól nélküli szakaszában a második negyedben.

A Hornets centerének, Nick Richardsnak kellett volna kezdenie a labdát a szabaddobásvonalnál. Richards végül odaért, de nem volt könnyű, mivel Portis a 3 pontos vonalnál kezdte rávenni a kezét Richardsra. Attól a pillanattól kezdve, hogy kapcsolatba léptek a hárompontos vonalnál, Portis kezei soha nem hagyták el Richards testét.

Portis egészen addig a pillanatig Richards mellett maradt, amíg Danilo Gallinarival kellett váltania, és abban a pillanatban Portis kinyújtotta a kezét, és Gallinari felé lökte Richardst. Amikor arról kérdezték, hogy Rivers arra utasította a játékosait, hogy kezdjék el a kezüket az emberekre tenni, Portis leírásának egy része pontosan elmagyarázta, mit próbált csinálni a fenti játékkal.

„Amikor váltasz, told a srácot a következő sráchoz, hogy érezzen téged, így nincs túl nagy elszakadás a fickó számára, hogy kivegye a képernyőt, ilyesmi” – mondta Portis. „Csak az összes apró dolog, ami a győzelemhez hozzátartozik, amit minden nap meg kell tenned, hogy a helyes irányba haladj.”

De a Bucks újdonsült fizikai képessége nem csak Portisra vonatkozott a fenti labdaszerzés kezdetén. Nézd meg Gallinarit. Amikor Portis a kapcsolón Gallinari felé lökte Richardst, Gallinari ott vette át az irányítást, ahol Portis abbahagyta, és elkapta Richardst, amint megpróbált a peremre gurulni. Nézd meg Patrick Beverleyt a labdán a klip végén. Megtorlódott Grant Williams, és elkezdte rávenni a kezét, miközben a Hornets támadója a padlót pásztázta.

Ez a fajta fizikaiság korlátozza a környezetszennyezést. A támadójátékosok „kontrollálásának” eseteit a különböző játékvezetők szabálytalanságnak minősíthették. De ennek az előnynek a fokozása lehetővé teszi a Bucks számára, hogy megalapozza identitásukat fizikai védekező csapatként.

Ahogy folytatódott a labdaszerzés, a Bucks egyre lassabban fordult, és repedések kezdtek megjelenni a védekezésükben, de még így is sikerült egy masszív lövést leadniuk.

Bár nem volt tökéletes, Gallinari a váltón Seth Curry előtt maradt, és ismét hajtani és puntolni kényszerült. Amikor Trey Mann megtámadta ezt a rúgást, Portis a senki földjén találta magát, de Beverley a helyszínre repült, és újabb büntetést kényszerített ki Williamsre, akinek mély 3-ast kellett erőltetnie, mivel a lövés lejárt.

READ  Miért keres kevesebbet Matt Chapman, mint Cody Bellinger? Radikális változás az MLB edzőképzésben

A Bucks sokkal jobb munkát végezhetett volna itt a védőüvegen, de a kipattanó megszerzésének elmulasztása nem igazán rontotta a Bucks morálját. Antetokounmpo és Beverley a sarokba kergették Mannt, míg Portis és Gallinari visszamentek, hogy megvédjék a felnit, végül Bucks-t kényszerítve ki.

Ismétlem, nem volt ideális. És igen, a Hornets alkalmatlansága támadásban minden bizonnyal segített a Bucksnak abban, hogy megállítsák a labdát, de ez nem csökkenti a Bucks minden este védekezésben kifejtett erőfeszítését.

„Azt hittem, nagyon fizikálisak vagyunk” – mondta Rivers. „A kezeink aktívak voltak. Az elmúlt négy-öt meccsen megemelkedtek az elhajlásaink. Erről beszéltünk, hogy hogyan lehet, hogy nem lehet sok elhajlásunk? Nem vagyunk gyorsak. Hosszúak vagyunk. Szóval sok labdára helyezzük az ujjbegyeinket, és ez lelassítja a gyors csapatokat.” „És azt hiszem, mi is teszünk.”

A Bucksnak lehetősége nyílik arra, hogy a jövő héten keményebb ellenfelek ellen tesztelje új védekező képességét a Nyugati Konferenciába való négy meccsen keresztül. Először azonban csütörtökön ismét megmérkőznek a Hornetsszel, Charlotte-ban, ahol megpróbálnak ugyanolyan elkötelezettek maradni a defensive endben, mint az első három meccsen az All-Star szünet után.

(Fotó: Patrick Beverly és Doc Rivers: Patrick McDermott/Getty Images)