május 9, 2024

A harmadik szakasz visszatérése a Washington – NBC Sports Philadelphia elleni lövöldözéshez vezetett

Eredményes hárommeccses útról hazatérve a Flyers 4-3-as szétlövéses győzelmet aratott csütörtök este a Capitals ellen.

Sean Couturier és Bobby Brink pontokat szerez a Wells Fargo Centerben zajló ügyességi versenyen.

Brink ügyesen manőverezett Charlie Lindgren körül, miközben a washingtoni kapus megpróbálta megtörni a lépését. Az újonc szélső elmondta, Samuel Ersson gyakran csinál ilyet vele a gyakorlatban.

„Mondtam neki, hogy megtanulta a kapusrángást” – mondta nevetve a Flyers kapusa. – Tudja, hogy ezt csinálom.

Miután a lehetséges hatból öt pontot begyűjtött az országúton, a Flyers 3-0-ra javított a szétlövésben.

A Flyers (16-10-3) legutóbbi kilenc meccséből nyolcban legalább egy ponttal rendelkezik (6-1-2). A legutóbbi kilenc meccsükből hat túllépett a szabályozáson.

A korábban nyeretlen Sharks elleni vereség óta John Tortorella csapata 11-3-2-re áll. A Flyers 24 pontja a legtöbb az NHL-ben ebben az időszakban (a mai napig november 10.).

„13 éve vagyok a bajnokságban, és ez az egyik, ha nem a legtöbb különleges csoport, amelynek valaha is tagja voltam” – mondta Cam Atkinson.

Brink, Joel Farabee és Owen Tippett gólt szerzett a Flyersnek a csütörtök esti rendes mérkőzésen.

Kevesebb, mint három perc volt hátra, Tippett egy távoli lövéssel 3-3-ra kiegyenlített.

A harmadik harmad elején Farabee 2-2-re kiegyenlített a Flyers ellen. Farabee mind a 11 gólja döntetlen volt, így Travis Konecnyvel végzett a csapatvezetésben.

„A gól akkoriban nagy volt. Elszállt” – mondta Tortorella. „Jégidőt veszít, amikor nincs erőjátékban, nincs tizenegyesnél, és megpróbáltam ma este még 5 az 5 ellenében jégre juttatni. Biztos vagyok benne, hogy ilyen akar lenni.” – Az egyik speciális csapatban, de befogta a száját, és csak játszott.

Farabee elmondta, hogy csalódott volt az első két ülése miatt csütörtök este. Atkinson, a kollégája arra kérte, hogy tartsa be.

„Szó szerint azt mondta, hogy irányítsuk azt, amit irányítani tudunk, mi pedig kimentünk, és gólt rúgtunk” – mondta Farabee. „Úgy érzem, tavaly nagyon sok időt töltöttem azzal, hogy sajnáltam magam, és azt kívántam, bárcsak a dolgok egy irányba mennének. Idén úgy érzem, pontosan tudom, mit vár el Torts, és mire van szüksége tőlem.” játékos vagyok. „Igyekszem minden este kijönni, és mindent megadok a csapatért.”

READ  Mickelson úgy döntött, hogy nem védi meg a címét a PGA bajnokságban

Morgan Frost két gólpasszt adott.

Brink 1-0-ra vezetett a Flyers csapatának a középső szakaszban, de Connor McMichael mindössze 46 másodperccel később mentette a Washingtont.

Csütörtök este volt az első a Flyers három fővárosi meccse közül (14-8-4).

A Flyers hétmeccsesre növelte pontszériáját a csütörtök esti, szétlövésben aratott fővárosiak ellen.

• A Flyers Carter Hart nélkül játszott, aki betegség miatt kihagyta a meccset.

Ennek eredményeként Erson zsinórban második rajthoz állt, és 27 védést jegyzett. TJ Oshie gólt szerzett a szétlövésben, de Ersson befejezte a munkát.

A 24 éves játékos hosszabbításban zárta ki Alex Ovecskint.

– Egyre jobban van – mondta Tortorella. „Számunkra döntő pillanatokban végeztünk néhány döntő védést. Jó volt a gólszerzésünk. Hosszú ideig minden este lehetőséget adott nekünk.”

Dylan Strome a harmadik harmadban Erssonhoz jutott, és 10:55-nél 2-2-re egyenlített. Ersson Alexi Protas lövésére készült. Protas azonban eltörte a botját a lövés közben, így a korongot egyenesen a küszöbön álló Strome-hoz küldte.

Ersson remekül védte az egykori ugrót, Nicolas Obi Kupilt, így 1-1-re tartotta a meccset, 8:06-nál a második harmadból.

De Washington erőjátéka körülbelül három és fél perccel később következett be, amikor Tom Wilson 2-1-re vezette a Capitalst a második szünetben.

Felix Sandstromot, az AHL leányvállalatától, a Lehigh Valley-től vészhelyzetben hívták be Ersson támogatására.

Louie Belpediót kölcsönadták a Phantomhoz. A 27 éves védő kilenc nappal ezelőtt lemondott, de a nagy klubnál maradt egy hárommeccses kiránduló erejéig.

Lindgren a Flyers 32 lövéséből 29-et állított meg.

John Tortorella nyilatkozott a médiának, miután csapata 4-3-ra győzött a fővárosiak ellen.

• A Flyers erőjátéka 0-5.

McMichaelt erősen megkérdőjelezhető büntetésre ítélték, így a Flyers 45 másodpercre 5-3-ra vezetett a második harmad végén és a harmadik elején.

De a gépek üresen jöttek fel. Ebben a szezonban 10-92-vel állnak az erőjátékban. A tizenegyesgyilkos mindössze három gólnál jár hétből.

READ  Az utódlás fináléja: Tom Wambsgans Bill Wambsgansra utalt?

• A Flyers gól nélkül tartotta Ovecskint.

A leendő Hall of Famer 827 góljával a második helyen áll az NHL minden idők góljainak listáján, csak Wayne Gretzky 894 gólja mögött.

„Szerintem ő a valaha volt legjobb gólszerző” – mondta Ovecskin korábbi csapattársa, Garnet Hathaway a meccs előtt. „Sokkal többről van szó, mint bármi másról. A lövéseket passzolja, így megpróbálhatsz minél többet blokkolni belőlük, de nagyon támaszkodnod kell a kapusodra.”

A fővárosiak nem ugyanazok az elmúlt évek támadómesterei. Ők a harmadik legkevesebb gólt szerezték meccsenként az NHL-ben (2,48) és a végső erőjátékkal (8,2 százalék).

De ők egy szoros csapat, és nem bánják a szoros meccseket.

„A Washington jól játszott, jól átnézték a meccset” – mondta Tortorella. „Ez most egy kicsit más csapat. Nem egy magas röptű csapat. Három játékosuk van abban a neutrális zónában, akiket át kell lépniük, és onnan nehéz volt átlépni.”

• Marc Staal csatlakozott a csapathoz Igor Zamula javára, és megszerezte első pontját Flyerként, amikor Brinknek segítette a gólt.

• A Flyers a tervek szerint péntek délben (ET/NBCSP) fog gyakorolni Voorheesben, New Jerseyben, majd szombaton a Red Wingst fogadja (19:00 ET/NBCSP).