Az Androbit tényeken alapuló híreivel, exkluzív videofelvételeivel, fotóival és frissített térképeivel maradjon naprakész Magyarország legfrissebb fejleményein.

NBA nyugati konferencia döntője: Dallas Mavericks vs. Timberwolves

1. játék: Május 22-én, szerdán a Target Centerben 19:30-kor

2. játék: Május 24-én, pénteken a Target Centerben 19:30-kor

3. játék: Május 26-án, vasárnap Dallasban 19 óra

4. játék: május 28-án, kedden Dallasban, 19:30-kor

5. játék: Május 30-án, csütörtökön a Target Centerben 19:30-kor

6. játék: Június 1-jén, szombaton Dallasban, 19:30-kor

7. játék: Június 3-án, hétfőn a Target Centerben 19:30-kor

Az első két forduló a Timberwolves számára

A harmadik helyen kiemelt Wolves az első körben lesöpörte a hatodik helyen kiemelt Phoenixet, és a második helyen kiemelt Denvert verte a hétmeccses Nyugati konferencia elődöntőjében.

Vasárnap a harmadik negyed elején 20 pontos hátrányból visszatérve 98-90-re nyert a liga 7. mérkőzésének történetében, és hazaküldte a címvédőt. A Wolves az első két meccsét megnyerte Denverben, köztük 106-80-ra a 2. meccset. Ezután a következő két meccset elveszítették a Target Centerben és az 5. meccset Denverben, majd 45 ponttal nyertek a 6. meccsen.

Kulcsszám

20 Évek választják el egymástól a Wolves első és egyetlen fellépését a nyugati konferencia döntőjében. A liga MVP-je, Kevin Garnett vezette őket oda. 2024-ben így járt a fiatal sztár, Anthony Edwards és a Farkasok fojtogató védelme is.

Tudtad?

A két csapat csak egyszer találkozott a rájátszásban, és ez azóta sem fordult elő, hogy a Dallas 2002-ben 3-0-ra elsöpörte az ötmeccses sorozatot az első fordulóban. A Mavericks a második körben 4-1-re kikapott Sacramentótól.

Az első két forduló a Mavericksnek

Hat meccsen verték meg a negyedik helyen kiemelt Clipperst, miután négy meccsen 2-2-re döntetlent játszottak, az 5. meccset 123-93-ra nyertek Los Angelesben és a 6. meccset otthon 114-101-re. Kyrie Irving 30, Luka Doncic pedig 28 gólt szerzett térdsérülése miatt a rájátszásban.

Az ötödik helyen kiemelt Mavericks hat meccsen is legyőzte az éllovas Oklahoma Cityt. A két csapat az első két meccset megosztotta Los Angelesben, a következő kettőt pedig az OKC-ben, mielőtt a Mavericks ismét megnyerte az utolsó két meccset 104-92-re idegenben és 117-116-ra hazai pályán.

Kulcsszám

3 Azok a statisztikai kategóriák, amelyekben Doncic vezeti a Mavst az utószezonban: pontszerzés (27,2), lepattanó (9,7) és gólpasszok (9,1). Átmenetekben is vezet (4.1).

Tudtad?

A Farkasok a két csapat négy alapszakasz-találkozójából hármat megnyertek, január óta nem. De Doncic és Irving csak egy meccsen játszott, január 7-én 115-108-ra megnyerték a Mavsot. Egyik vagy másik, vagy mindkettő nélkül a Wolves decemberben 119-101-re és 118-100-ra, januárban pedig 121-87-re nyert. .

Egyéni konfrontációk

Pontőr

Mike Conley, Farkasok

Anthony Edwardsnak mindössze két szója volt, hogy megmagyarázza csapata 115-70-es, 112-97-re elveszített 6. játszma győzelmét, amelyet Denverben szenvedtek el: „Mike Conley”. Conley kihagyta az 5. meccset Achilles-ín fájdalma miatt, majd visszatért, hogy a 6. meccsben 31 percet, a 7. meccsben pedig 39 percet játsszon. A 17 éves profi most először került vissza a konferencia döntőjébe a memphisi csapat óta. 2013-ban négy meccsen veszített a San Antonio ellen. „Sokat jelent” – mondta. „Csak azt akarom, hogy ezek a srácok megértsék, nem hiszem, hogy értik, amit tettek. Elérni, amijük van, és bejutni a Nyugati Konferencia döntőjébe, nagyszerű lehetőség. Ne vedd természetesnek. Ünnepeld ezt a pillanatot most de állj készen az indulásra, egy másik csapat vár rád.”

READ  Az NFL edzői a Super Bowl győztesét választják: Miért gondolják, hogy Kansas Citynek van előnye?

Luka Doncic, Mavericks

Mindent megtesz, majdnem tripla-duplát átlagol: Doncic vezette az NBA-t a pontszerzésben (33,9 pont/meccs), a második gólpasszban (9,8/meccs) és 3-pontosban (284). Emellett 9,2 lepattanót is átlagolt meccsenként. 6-7-nél kijátssza a pontot, és bizonyos tempóban löki a Maverickst. Eközben Irving, a hátsó pályás társa, gyakrabban játssza meg a labdát. Doncic karriercsúcsot és franchise-rekordot állított fel azzal, hogy januárban 73 pontot szerzett az Atlanta ellen. Beállította a franchise egyszezonos gólrekordját, megelőzve a korábbi első számú Mark Aguirre-t. Ő az első játékos az NBA történetében, aki egy szezonban 33 pontot, kilenc lepattanót és kilenc gólpasszt átlagolt. „Ő egy egyedülálló” – mondta a Mavericks támadója, P.J. Washington Jr.. „Ő egy nagyszerű játékos, és amikor elindul, a legjobb kosárlabdánkat játsszuk. Örülünk, hogy minden este kint van, és előre visz minket.”

él/ Mavericks

Lődd le az őrt

Anthony Edwards, Farkasok

Az az ember, akit Önnek hívnak, már a hetedik meccs vasárnapi győzelme után a következő mérkőzésén és a következő védekező feladatán gondolkodott: a dallasi Kyrie Irvingen. A Denver játéka úgy tervezte, hogy az összes sorozat leállítja őt, és arra kényszerítette, hogy az 5. (5 a 15-ért) és a 7. (6 a 24-ért) meccseken gyenge lövöldözős estéket tegyen, de szerinted ez frusztrálta? Mosolyából és viselkedéséből ítélve láthatóan nem. Csapattársa, Conley azt mondta, egyetlen dolgot mondott Edwardsnak: folytassa a lövöldözést. – Nem mondtam semmit semmiről – mondta Conley. „Nem is tudom, hogy hívta. Azt mondtam neki: „Ember, folytasd. Nem érdekel, ha kihagyod a következő 10-et. Csak azt akarom, hogy agresszív legyél”, és ő ezt teszi. mi ő.”

Kyrie Irving, Mavericks

Júliusban újra szerződtették szabadügynökként, és a pontozógép, különösen az utolsó negyedekben, a nyolcszoros All-Star. Kollégájával, Donciccal ő volt az első duó a csapat történetében, akik a múlt hónapban a Clippers elleni első rájátszásban 30 pontot szereztek. 58 meccsen lépett pályára, mindegyiken kezdett, és 25,6 ppg átlagot mutatott. 21,1-es átlagot ért el a rájátszásban. Irving és csapata 17 ponttal lemaradt az OKC-tól a harmadik negyed elején, és így is 4-2-re zárta a második kört a Thunder ellen, szombaton hazai pályán 117-116-ra nyert. „A 17 év mögött nem az a pozíció, amelyben szeretnél lenni” – mondta Irving. „De itt találtuk magunkat, és reagálnunk kellett, ahogy az egész szezonban reagáltunk. Utána a pályán megölelte a családját, megölelte a Mavericks családot az öltözőben, és azt mondta, visszatartott egy-két könnycseppet. „Úgy érzem, hogy visszatérek a „Ez a helyzet sokáig tartott, a konferencia döntőjében.”

READ  2022 PGA Championship ranglista: Élő közvetítés, Tiger Woods pontszáma, mai golferedmények a második körben

él/ Mavericks, alig

Kis csatár

Jaden McDaniels, Farkasok

Amikor feljebb lép támadólag – ahogy a 6. és 7. meccsen 21 és 23 ponttal tette, három hárompontossal – a Wolves egy más, nehezebben védekezhető csapattá válik. Védekezésben nagyon következetes, az egyik sorozatban Devin Bookert vagy Bradley Bealt, a másikban Jamal Murrayt védi. „Ő volt az a srác, aki nem kapott annyi figyelmet, mint kellett volna, de az első két fordulóban ő volt a gól” – mondta Conley. „Négy-öt legjobb góllövő, akivel a meccsünkön találkozni fog. És szó nélkül megtette. Nincs szüksége a labdára. Nyugszik, és megszerzi, amennyit csak tud. Az utolsó két meccsen különösen , azt hiszem, magára vállalta, hogy agresszív legyen.” „Támadásban, nem csak védekezésben, inkább erre van szükségünk.”

Derrick Jones Jr., Mavericks

A nyolcéves veterán már korábban is itt volt a konferencia döntőjében, de a keleti Miamiban, a 2020-as COVID-19 buborékban a Lakers ellen elveszített NBA-döntőben, de nem így, mert újonc kap nagy perceket James Harden védelme a Clippers sorozatban és Shai Gilgeous-Alexander az OKC sorozatban. Még mindig azt állítja, hogy az ellentétes védekezések nem adják meg a megfelelő tiszteletet a lövésének, talán azért, mert védekező tényező. „Szeretek védekezni” – mondta, miután a Mavs kiharcolta a hatmeccses sorozatot az OKC-vel. „Szeretek kimenni oda, és egy kicsit megnehezíteni valaki éjszakáját.” Nehéz feladatot kap ebben a sorozatban, valószínűleg Edwards.

él/ Farkasok

Erő előre

Karl-Anthony Towns, Farkasok

Azt kapta, amit megérdemelt a vasárnapi hetedik meccs után, amellyel kilenc profi szezonja során először jutott be a nyugati döntőbe. Edzője megdicsérte, amiért feláldozott a játékából, hajlandó és képes megvédeni a jövőbeli Hírességek Csarnokát az egyik hosszabb sorozatban Kevin Durant, a másikban pedig Nikola Jokicot. „Kilenc éve vagyok itt, és arról beszéltem, hogy nyerni szeretnék, és valami különlegeset szeretnék itt csinálni” – mondta Towns. „Minden kudarc és csalódás, ami ezzel jár, ehhez a pillanathoz vezetett. Számomra, hogy kilenc éve itt vagyok. Mindent láttam és láttam. Nagyon megnyugtató itt lenni ezekkel a srácokkal és ezzel a csapattal. „

PJ Washington Jr., Mavericks

A Mavericks két játékost és egy első körös picket küldött Charlotte-ba a februári cserehatáridőben, hogy meghosszabbítsa az erőcsatárt immár az ötödik szezonjában. Hét hárompontossal rájátszásrekordot állított fel, és 29 pontot szerzett az OKC elleni 119-110-re megnyert meccsen a második körben. A kenyerét hármas lövéssel kivajazza, amikor a védelem összeomlik Doncicen és Irving. Pályafutása előtt kétszer dobott hét hárompontost, de a rájátszásban nem volt a reflektorfényben. – Sokat jelent – ​​mondta. – Ez mindent jelent. Az OKC zárómeccsének negyedik negyedében is kuplungban volt. Towns, a Kentucky Wildcats korábbi játékosa védekezni fog.

READ  Egy elmélet arra vonatkozóan, hogy miért csökkent az Eagles QB Jalen Hurts futószáma – NBC Sports Philadelphia

központ

Rudy Gobert, Wolverhampton

Amikor a szakértők úgy gondolták, hogy Gobert a negyedik negyed vasárnapján jobban szolgálja csapatát a kispadról, az év támadójátékosának választották, nem pedig az év védekező játékosának. Kilenc pontot szerzett ebben a negyedben, néhány szokatlan technikával: a szabaddobás vonalánál (4 az 5-höz) és egy 13 méteres curling jumpingon. Conley, talán félig tréfásan, úgy jellemezte ezt a kosarat, mint „a legboldogabb dolog, amit valaha láttam”, Jaden McDaniels pedig azt mondta: „Nem is tudom. Isten a mi oldalunkon áll.”

Daniel Gafford, Mavericks

A másik határidős vásárlás, egy 6-10 ötödéves center Arkansasból, a Washingtonnal és az OKC-vel kötött háromoldalú megállapodás része volt. A Mavsban februárban debütált 17 perc alatt 19 pontot szerzett a kispadról. Mezőnyarányban nagy különbséggel, 72,5-tel vezette az NBA-t. A csere után 78%-ot lőtt a Mavs-szel. Irving és Doncic sikátorainak megnyitására szerezte meg. „Ugorj magasra, és engedd le a labdát” – mondta Gafford.

ülés

A Farkasok keménynek bizonyultak a denveri sorozat során, és ismét az év hatodik embere, Naz Reed és Nickel Alexander-Walker pusztító védelmet nyújtottak hárompontos lövésével. A Mavs második csapatában, az újoncok válogatottja Dereck Lively igen élénk, és gondot okozhat a Wolvesnak.

Kiképzés

A Hall of Fame játékosa, Jason Kidd a harmadik szezonját tölti Dallasban, ahol játszott. Ebben a szezonban edzette a Mavst, hogy a három év alatt másodszor nyerjen legalább 50 győzelmet. Előtte négy szezont edzősködött Milwaukee-ban, egy szezont Brooklynban, két szezont pedig asszisztensként töltött a Lakersnél. Ez az ötödik szezonja nyolc edzésen a rájátszásban. A Wolves edzője, Chris Finch jobban mozog, és többet mozog a kispadon, miután a denveri sorozat kezdete előtt térdműtéten esett át.

jóslat

A Mav hátvédje hatalmas, és a Wolves csak egyszer találkozott Irvinggel és Donciccal ebben a szezonban. Doncic sérülésekkel és betegségekkel küszködött a rájátszásban. A védekezésnek könnyebbnek kell lennie a városok számára most, hogy Durant és Jokic nem szerepel a felderítő jelentésben, de ez még mindig az X-faktor. Ennek előrehaladtával a farkasok többféleképpen járnak. Mint mindenki más, a Mavs is megpróbálja távol tartani a labdát Edwards kezéből. A kereskedési határidő kiegészítései a frontcourtban durvábbá és fizikaibbá teszik őket.