július 27, 2024

Kaitlyn Clarke felépül egy bokasérüléséből, mivel a Fevernek nem sikerült megszereznie az első győzelmet

INDIANAPOLIS – Mintha a hatalmas elvárások és a brutális nyitási menetrend nem jelentenének elég nagy kihívást Kaitlyn Clarknak WNBA-pályafutása elején, hétfő este egy másik bűnössel is szembesült: a bal bokájával.

Az Indiana Fever újonca és első számú draftoltja, aki a profi játékra való átállás során könyörtelenül védekező fókuszban volt, megsérült a Fever 88-84-re elveszített Connecticut Sun elleni második negyedében. így Clark elterült a pályán, és fájdalmában a bokáját szorongatta.

Clark segítség nélkül nem tudott talpra állni, és a segítségnyújtás után azonnal bement az öltözőbe. A Gainbridge Fieldhouse hazai közönsége elhallgatott, ahogy Clarke csapattársai körülvették. Közben az edzőjének elállt a lélegzete.

„Aggódtam” – mondta Christy Sides Indianából. „nagyon.”

Ez volt a legújabb akadály abban a sorozatban, amellyel Clarke megküzdött, hogy megkezdje várva várt újonc szezonját. De ahogy Clarke meg tudta őrizni nyugalmát más kihívásokkal szemben, ugyanúgy lerázta a bokasérülését, és a második félidőben visszatért, hogy késői futásba kezdjen, amitől a Láz (0-4) majdnem kitört. amiben az első győzelmük lett volna.

„Minden kosárlabdázónak volt már bokasérülése” – mondta Clark, 17 pontot és öt gólpasszt jegyzett. „Ha te [haven’t]Szerintem nem vagy igazi futballista. Nem tudom. – Kicsit durva lesz, de jó leszek.

READ  A varázslatos újonc, Paulo Panchero LeBron James óta a legnagyobb első számú fellépésével lépett pályára

A Fever két vereséget szenvedett a Suntól és a New York Libertytől, a tapasztalt csapatoktól, amelyek együttesen 7-0-ra állnak. A veszteségek nőnek, és a frusztráció is. De a hétfői meccs volt az Indiana eddigi legversenyképesebb teljesítménye, és Clark hozzájárulása nagyban hozzájárult ahhoz, hogy érdekessé tegye a dolgokat a negyedik negyedben.

Eltemetett egy 33 láb magas hárompontost 7:17-tel, amivel a Fever 70-68-ra vezetett. A lövés – profiként a leghosszabb, WNBA-játékosként pedig a második leghosszabb ebben a szezonban – egy régi Clark vödör volt, amely visszakapta néhány Iowa állambeli hőstettét. Előreláthatólag ez a közönség káprázatos reakcióját váltotta ki, akik okot kerestek a lázadásra, és várták Clark egyik hatalmas fellépését.

Clarke is későn vette át a támadás irányítását, növelte a tempót, és beállította a poszton Aaliyah Bostont és Timmy Fagbenle-t. Végül a Láz nem tudta kihasználni a lehetőségeket, például egy esetleges leállást, amelyet a Boston az utolsó másodpercekben hagyott ki.

„Szerintem remek lövés volt” – mondta Clark a hárompontosról. „Ez adott nekünk egy kis lendületet, felpörgette a közönséget. A közönségünk hihetetlen volt. … Azt hiszem, láthatja, hogy ez a csapat milyen előrelépést tesz, és ezért fájt annyira, mert ott voltunk, és sok lehetőségünk volt arra, hogy nyerd meg a játékot, és akkor nem csinálod.”

A feleket felbátorította, hogy Clarke kezelte a bokasérülést. A pálya elhagyása után néhány percen belül Clarke megkérte az edzőt, hogy tegye vissza a bokáját, és gyorsan visszatért a kispadra, hogy visszatérjen a játékba.

– Nehéz – mondta Sides. „Nem akarta, hogy bárki lesegítse a pályáról. Imádom benne. Imádom, hogy ez az, amiért megy. Egyedül jött le a pályáról, megtette, amit tennie kellett, hogy visszatérjen a játékba. „

Clark a második negyed utolsó 5:29-ét kiállta, de amikor visszatért a harmadik negyedre, nem volt kevésbé éles. Ez az intenzitás soha nem volt olyan nyilvánvaló, mint amikor technikai faultot kértek 3:37-nél a meccs vége előtt, miután néhány választott szót átadott a játékvezetőnek.

READ  Jazz: Mitchell, Joubert Trade, Jouzang, Brads

– Kicsit csalódottan – mondta.

Ami valószínűleg növelte Clark frusztrációját, az a Sun őrének, Dejonai Carringtonnak a védekező erőfeszítései voltak, aki végig védte Clarkot, és meghiúsította Clark számos erőfeszítését, amellyel szeretett hárompontosait dobta ki.

A The Fever 17 játékosa és a hatalmas különbség (24-13) azon dolgok közé tartozik, amelyeken változtatni kell, ha Indiana olyan meccseket akar befejezni, mint a hétfői.

„Úgy gondolom, hogy minden csapatnak, amely ellen játszunk, van identitása, és ezt be kell bizonyítanunk” – mondta Kelsey Mitchell, a veterán kapus. „És utálom ezt kimondani, de nincs számomra semmi. Azt hiszem, ez a következő lépésünk. Azt hiszem, a következő lépésünk az, hogy meghatározzuk, kik leszünk. És nem csak azt, amit a közösségi média mond. És amit a világ mond, de kik lehetünk valójában.”

A Fever négy napon belül három országúti meccsen indul, kezdve a Seattle Stormmal való szerdai mérkőzéssel.