április 24, 2024

A kitartó Tampa életben marad: 5 gyorsétel a Lightning’s Gritty Game-ből 5 győzelem | Ovarian Report

A kitartó Tampa életben marad: 5 gyorsétel a Lightning's Gritty Game-ből 5 győzelem |  Ovarian Report

0 az 5-ből

Dustin Bradford/Icon Sportswire a Getty Images segítségével

Az NHL-szezonnak még nincs vége.

A Tampa Bay Lightning 3-2-re győzött a Colorado Avalanche ellen a Stanley Kupa döntőjének ötödik meccsében, pénteken a denveri Pool Arénában.

A kétszeres kupabajnok lenyűgöző győzelme visszahozta a sorozatot a tampai Amalie Arénába a hatodik meccsen vasárnap, az Avalanche 3-2-re vezette a sorozatot.

Ha a Colorado nyer, ez lesz a szervezet első kupája 2001 óta. Ha a Tampa Bay nyer, akkor a döntő hetedik mérkőzést kedden Denverbe kell rendezni.

A B/R jégkorongcsapat minden akcióba bekapcsolódott, és összeállítottak egy elvihető menüt a pénteki meccsről. Görgessen, hogy megnézze, mire jutottunk, és hagyjon meg egy-két saját ötletet a megjegyzés rovatban.

1/5

Ondrej Palat 2011-ben a hetedik körös draftjogot választotta.

Valójában nem kevesebb, mint 207 játékost választottak ki, mielőtt a Lightning felvette a nevét.

De nem sokuknak volt ilyen hatása, különösen akkor, amikor ez a legfontosabb.

A 31 éves szélső péntek esti meccsgyőztes gólja volt a Tampával vívott rájátszásbeli pályafutásának tizenegyedik gólja, és egy különösen lenyűgöző hattyúdalt hozott létre annak idején a kétszeres bajnokkal.

Palat korlátlanul szabadügynök lesz július 13-án, a Lightning pedig már ellenzi a fizetési sapkát 2022-23-raAmi azt jelenti, hogy ez lehet az utolsó futása a csapattal.

A győztes az ötödik játszmában 6:22-vel a harmadik játszmából maradt, és 2-2-re megtörte a döntetlent, amikor Balat átszúrta Victor Hedman beadását a Colorado kapusán, Darcy Comberen.

Ez volt a tizenegyedik gólja a rájátszásban, és a 48. gólja 137 utószezon meccsen.

„Azt hittem, jó meccset játszottunk” – mondta Emily Kaplan az ESPN-nek a győzelem után. „Nagyszerű országúti meccs volt.” „Nagyszerű színdarab volt. [Hedman] Megtaláltál, nyílt hálóm volt, és volt szerencsém bekerülni hozzá.”

2/5

Associated Press/David Zalobovsky

Megvan az oka annak, hogy a Lightning megnyerte a Stanley Kupát.

kétszer.

A kétszeres bajnokok az ötödik játék során megmutatták bátorságukat, szívüket és elszántságukat, akárcsak az idei pályafutásuk során.

A Tampa Bay 1-0-s hátrányon kívül még sohasem szembesült semmivel, miközben a 2019-20-as és a 2020-21-es rájátszásban zsinórban nyolcszor nyert, és csak egy meccset játszott – a 7. meccset a New York Islanders ellen a tavalyi Keleti Konferencia döntőjében -, 32. 14 összességében.

A Lightning azonban kevésbé volt domináns ebben az évben, az első fordulóban 3-2-re kikapott a Toronto Maple Leafstől, majd zsinórban kétszer nyert, és 0-2-re alulmaradt a New York Rangers ellen a konferencia döntőjében, mielőtt zsinórban négy győzelmet aratott.

Ha továbbra is megnyerik a kupát, ez lesz a legtöbb kieséses meccs, amelyet bajnok nyert meg 2013–2014 óta. A Los Angeles Kings hat meccset nyert meg, köztük a San Jose Sharks elleni 0–3-ra elveszített rangadót az első körben. .

3/5

A 3-1-es sorozatbeli hátrány ellenére a Lightning az 5. meccsig jutott, miután megelőzte Coloradót 10-9 egyenlő erővel négy meccsen keresztül.

Ahol a legnagyobb problémák a speciális csapatoknál jelentkeztek.

Az Avalanche 6-1-re felülmúlta a Tampa Bayt az erőviszonyokban, de pénteken nem volt egyoldalú a helyzet.

Lightning négy lehetőségből egy erőjátékot szerzett, és ugyanilyen fontos volt, hogy a Colorado lemaradjon a góllövőlistáról két emberelőnyös helyzete során.

Nikita Kucserov gólpasszt adott Stephen Stamkostól és Corey Perrytől a Tampa Bay-ben, 8:10-nél kemény négy-három meccsen, a második félidőben, Lightning pedig nyolc perccel később Ross Colton súlyos büntetőjét ütötte ki, miután szintén ölni tudott. Az első harmadban Stamkos ellen szól a hívás.

Kucserov gólja volt a nyolcadik a rájátszásban és a hatodik az erőjátékban, de egyben első gólja is a Rangers elleni Keleti Konferencia döntő óta.

Az Avalanche továbbra is 6 a 15-ből (40 százalék) a sorozat erejét tekintve, míg a Tampa Bay 18-ról 2-re javít (11,1 százalék).

4/5

AP fotó / Jack Dempsey

Összességében Kuemper jól játszott ebben a sorozatban.

Öt meccsen 129 lövésből 116-szor hárított, a 2. meccsen zárt, és különösen következetes volt a 17 lövéses lövésekkel szemben a 4. meccs első szakaszában, amely az Avalanche-t szilárd 3-1-re vezetett. .

Péntek elején pedig élesen nézett ki, különösen a kesztyűs kezével.

De voltak pillanatok, amikor a dolgok nem úgy tűntek, ahogy van.

A Tampa Bay ötödik meccsen szerzett három góljából kettő olyan lövésekből származott, amelyeket Comber lőtt, de nem tudott megállítani. A villámvédő, Yan Ruta a jobb oldali táblákról érkező pofonnal találta el, ami az első félidőbe söpört, a bálagyőztes pedig a harmadikban találta el, mielőtt átcsúszott volna a gólvonalon.

b/r nyílt jég @BR_OpenIce

A csavarok először a táblához érnek 👀🚨 pic.twitter.com/yz6lltksmX

„Jól volt” – mondta Jared Bednar edző Ő mondta a játék után. „Szeretném látni, hogy ő kerül az első helyre. Különben azt hittem volna, hogy ilyen keményen harcolt.”

Ez négy nappal azután történt, hogy a harmadik meccsen visszavonult, miután 22 lövésből öt gólt engedélyezett a Tampa Bay 6-2-re megnyert meccsén. Most, hogy a Lightning visszahozta a sorozatot a Tampa Bay-be a 6. meccsre, a 32 éves játékosra nehezedő nyomás csak nőni fog.

5/5

Lehetséges, hogy a Tampa Bay szurkolói bármilyen szintű önbizalmat megőriznek az ötödik meccs előtt, egy játékos körül forog: Andrej Vaszilevszkij kapus.

És most, hogy a 6. játék felé tartunk, ez valószínűleg nem fog változni.

A 27 éves játékos 63. győzelmét aratta a rájátszásban, pályafutása 98. elején 35 védéssel, ami ismét megerősítette a liga legjobb kapusa státuszát.

Ennek az állításnak az alapját a Lightning kupa első két fordulójában alapozta meg, beleértve az öt egymást követő sorozatzáró meccsen való zárást. De hozzáadott rétegeket, mivel a csapat hosszú utat tett meg az idei döntőig, beleértve a Toronto elleni 3-2-es és a New York Rangers elleni 2-0-s rangadót.

Vaszilevszkij a Rangers elleni legutóbbi négy meccsen csak öt gólt, a Maple Leafs elleni utolsó kettőn pedig négyet engedélyezett.

A Colorado elleni kínos, 7-0-ra elveszített 2. meccs óta pedig ismét kiváló, és a következő három meccsen 113 lövésből 106-ot állított meg (0,938 védés).

Sőt, 2020 óta négy kiütéses meccsen 4-0-ra állt, 1,75 gólt szerzett átlagban és 0,945 védést.

READ  Orion Kerkering példátlan felemelkedése a Phillies-be 10 napos próbaidőszakot tesz lehetővé az utószezonra