május 2, 2024

Androbit techmagazin

Az Androbit tényeken alapuló híreivel, exkluzív videofelvételeivel, fotóival és frissített térképeivel maradjon naprakész Magyarország legfrissebb fejleményein.

Az „elképesztő” Curry átfordítja a „kapcsolót”, így a Warriors késésben van a Nets ellen

SAN FRANCISCO – Stephen Curry, a Golden State Warriors gárdája két órával a Brooklyn Nets elleni meccs előtt lépett pályára – körülbelül 45 perccel a normál bemelegítési idő előtt.

Pontosan ugyanezt az utat járta be – Bruce Frazier segédedzővel mutatott a lelátóra, félpályáról ütötte végig a lövéseket, és a futball által ihletett dribbelési rutinnal végzett. De az időzítés megváltoztatása nagy változást jelentett. Egyet szükségesnek tartott.

„Csak egy felhívás volt, hogy próbáljunk egy kis helyet szerezni a meccs előtt, még egy kis időt, hogy rendbe jöjjön, és kifizetődő volt” – mondta Curry.

Curry vezetésével a Golden State 124-120-ra győzött a Nets ellen, és 22-ből 14-ből 37 pontot ért el, ebből 6-8-ból háromból. A 3500 hárompontos határt is túllépte.

Legjelentősebb szakasza több órával a korai bemelegítésben történt – körülbelül öt perccel a negyedik negyedben. Az újabb kétszámjegyű előny elvesztésének küszöbén Curry 10 pontot szerzett egy perc 40 másodperc alatt, életet lehelve a pulzusát veszteni látszó csapatba.

„Steve-nek kellett vezetnie ezt a csapatot, legyünk őszinték” – mondta Steve Kerr, a Warriors edzője. „Akkor a Draymond News, érzelmileg átélte az elmúlt néhány napot. És lassan kezdett ma este. Aztán, ahogy gyakran teszi, átkapcsolt egy kapcsolót. Azonnal láthatja, mikor történik meg. És nagyszerű volt.”

A félidőben 18 ponttal vezetett a Warriors, de a lassú kezdés mostanában nem okozott gondot ennek a csapatnak. Ez volt a második negyed és a záró percek.

Úgy tűnt, hogy a harmadik negyedben újabb rossz sors felé halad. Aztán a negyedikben többet. Ugyanezek a problémák bántják a Golden State-et is – a meggondolatlan szabálytalanságok és a hanyag labdák, és ott volt az is, hogy a Brooklyn nem engedhette meg magának, hogy egy lövést kihagyjon.

READ  A Mavericks beírta az NBA történelmét a Thunder elleni 30-0-s vereséggel

Cam Thomas 41 ponttal végzett, ez a hatodik 40 pontos meccse 2023-ban, ami a második legtöbb egy naptári évben a hálózat történetében.

Mire Jacques Vaughn, a Nets edzője időt kért a harmadik harmadból 2:41-nél, a csapat mindössze négy ponttal maradt el. Ebben az időszakban 35-25-re múlták felül a Golden State-et.

De a negyedik negyedben három perccel Currynek el kellett állítania a vérzést. őt is.

Curry Cam Thomason táncolt, 6:16 volt hátra a meccsből. A 3 pontos íven kívülről átváltott belsőre, visszaesésre, Thomas pedig igyekezett lépést tartani minden mozdulattal. Épp elég szabad hely miatt Curry hármast indított.

Körülbelül egy perc múlva Curry azon kapta magát, hogy egy lábnyira nincs senki. Tehát elindított egy másikat.

40 másodperccel később pedig egy harmadik gólt is lőtt, ami arra kényszerítette a Netst, hogy időt kérjen. Az elmúlt néhány meccsen Curry a szokásosnál sokkal több érzelmet mutatott ki – például székbe rúgott Phoenixben.

Ahogy a brooklyni időkérés során a kispadra lépett, beleütközött Gary Payton II-be, miközben a ketten többször is magasan ütötték egymást, és egymás arcába kiabáltak. De ez az érzelmek kitörése pozitív volt.

Erre van szüksége a Golden State-nek.

„(Ez a sorozat) önbizalmat adott nekünk” – mondta Kerr. „Szerintem ez a legnagyobb probléma, amikor küszködsz, talán egy kicsit kiégett vagy. Meg kell találnod az önbizalmat. Szóval szerintem Steve bizalmat kelt bennünk.”

Klay Thompson hozzátette: „Győzelemre fog vezetni minket. Nagyra értékeljük őt. Remélhetőleg holnap még egy kicsit tudunk segíteni a teherhordásban. Különleges volt ma este, csak az a képessége, hogy lövéseket tud készíteni és a padlóról lőni. Egyszerűen hálás vagyok Steph ma esti teljesítményéért.

Ahogy Kerr és Thompson rámutat, Curry egész szezonban nagy terhet viselt a Golden State számára.

A Nets ellen azonban Thompson segített, 24 pontot szerzett 7/9 lövéskor, ebből négy hárompontost. Thompson 54 pontot szerzett az elmúlt két meccsen – mióta lejött Phoenixben.

READ  Elite 11 elvitel: Bruce Feldman a Dylan Raiolában, Julian Sayin, Air Noland és még sok más

Green határozatlan idejű felfüggesztése miatt a Warriorsnak égetően szüksége van Thompsonra, hogy talpra álljon, míg Curry továbbra is állandó segítség után kutat.

„Nem csak én vagyok így. Egyedül nem tudok meccset nyerni” – mondta Curry. „Jól tudok játszani, és jól is kell játszanom. Tudom. De nem egyedül játszom. Határozottan van nyomás, és megélem ezeket a pillanatokat. De vannak emberek, akik lehetőséget kapnak a fejlődésre. … Magabiztosság kezd épülni.”