március 29, 2024

A lavina aggodalomra ad okot a 6 kontra blues játék felé?

Pillanatokkal a pusztító szerdai hosszabbítás után, Nathan McKinnon „Óriási kihívásnak” nevezte azt a kilátást, hogy St. Louisba menjen a hatodik meccsre, de elmondta, hogy ő és csapattársai izgatottak emiatt. A lavina Két esélyük van még a győzelemre, és egy győzelem szükséges ahhoz, hogy bejussanak a nyugati konferencia döntőjébe, amelyből az első pénteken lesz.

Mindez nem teszi érthetőbbé a csapat összeomlását az 5. játékban, de McKinnon szerint a lavina tanulhat belőle. És szükségük lesz rá, különben a veszteség sokáig kísértheti őket.

„Ez egy kicsit megnehezítené a csapatunkat, és egy kicsit szomorúbbá tenné ezeket a helyzeteket” – mondta McKinnon.

Az 5. meccsen a lavina nyugtalanító jelei mutatkoztak, így a második félidőben 3-0-ra vezettek, és kevesebb mint egy perccel már 4-3-ra vezettek. De volt okuk azt hinni, hogy a Colorado még képes verni blues.

Tekintsünk át mindegyikből ötöt.

Az aggodalom oka: Darcy Combera játék

Avalanche sok mindent feladott Kuemper elfogására, az első körből csákányt küldött és Conor Timmins Arizonába ezen a nyáron netminderért cserébe. És bár Kuemper lavina fényes színfoltja volt az alapszakaszban, a legrosszabb rájátszást játszotta a St. Louis ellen az 5. meccsen, legalábbis jégkorong játék evolúciója Az elmentett célok meghaladja a várt mértéket. A vártnál 1,82-vel több célpontot engedélyezett helyenként, és költséges lepattanókat hozott. A hosszabbításban döntő meccsen vissza fog harapni.

Jared Bednar, az Avalanche edzője elismerte Comber nehéz éjszakáját, de azt mondta, messze nem ő volt az egyetlen összeomlott játékos, aki rosszul teljesített.

– Össze lehet rakni a csapatunkkal – mondta az edző. – Nem voltunk elég jók, különösen a harmadik harmadban.

Kuempernek a sorozat öt meccséből négyben negatív a GSAx. Ez egy problémás tendencia, amelyet javítani kell, ha a Colorado bajnokcsapat akar lenni. De ez nem ingatja meg Bednar meggyőződését, hogy ő a csapat legnagyobb esélye a győzelemre, ami logikus, tekintve, hogy a szezon nagy részében sikereket ért el. Megkérdezték, hogy fontolóra venné-e, hogy tartalékkal menjen Pavel Francos A 6. játékban Bednar egyszerűen válaszolt.

READ  A Red Sox-os Johnny Gomez legyőzte Trevor Story Grand Slam-jét

„nem.”

Ok az optimizmusra: Nathan McKinnon meccs

McKinnon mindent megtett azért, hogy Colorado szerdán nyerjen. Négy pontja, egy mesterhármasa és vitathatatlanul a legjobb kapufa volt az egész szezonban. A Blues a sorozat első négy meccsén három gólpasszal szorította a coloradói sztárt, de az ötödik meccsen megtalálta a barázdát. St. Louis nem kapott választ. És bár McKinnon csalódott volt a szerdai vereség után, számított a magabiztosságára.

„Fenn kell tartanunk a játékunkat, és agresszívnek kell maradnunk” – mondta. – Ezt fogjuk tenni pénteken.

McKinnon 59 meccsen 82 rájátszáspontig jutott. Az 5. játszmában átlépte a 80 pontos korlátot, és horog Sidney Crosby A negyediknek van a legkevesebb meccse a cél eléréséhez. Csak Wayne Gretzky, Mario Lemieux és Gary Corrie ért el 80 pontot gyorsabban.

Az aggodalom oka: Robert Thomas menj tovább

A 22 éves Thomas stabil szezont futott a St. Louisban, 72 meccsen 77 pontot szerzett. De nem találta meg korán a játékát ezekben a selejtezőkben, az első 10 meccsen nem szerzett gólt a kékeknek, és csak három gólpasszt adott.

Minden megváltozott az 5. mérkőzés harmadik harmadában. Thomas két gólt szerzett, köztük döntetlent 56 másodperccel a vége előtt. Vlagyimir Tarasenko log is. A lavina korábban mindkét játékost kizárta, de ha a Blueshoz mennének, a St. Louis-t sokkal nehezebb lenne legyőzni.

Ok az optimizmusra: javított büntetés (ötből legalább négy)

A Colorado 3 a 3 ellen jutott tovább a szerdai tizenegyesből, ami nagy előrelépés a 4. meccshez képest, amikor a kékek két gólt szereztek a második félidőben. Bednar elmondta, hogy a csapat aznap este a szünetben változtatásokat hajtott végre, és úgy tűnik, ezek a módosítások beváltak.

„A Labour tudta, hogy jobbnak kell lennünk” – mondta. Darren Helm, aki szerdán közel négy percnyi rövid leosztást játszott. „Kicsit többet néztem a videót, és egy kicsit másképp készültem. A srácok mindent megtesznek, feláldozzák a testüket, és számolják a lövéseket. Erre van szükségünk a továbbiakban.”

READ  Aaron Judge még mindig a 60-as években, amikor a Yankees megnyerte az AL East címet, búcsú a Wild Card sorozattól

A Colorado azonban megszenvedte, amikor a kékek visszavonták kapusukat, öt a hat elleni állásnál nem sikerült kivenni a korongot a védelmi zónából, aminek eredményeként Thomas megszerezte az egyenlítő gólt.

Aggodalomra okot adó: nem tud félretenni a játékokat

A Colorado háromgólos előnye volt a negyedik meccsen, de a kékek a harmadik játékrészben egyre csökkentették. A Colorado még az első meccsen, amelyet az Avalanche hosszabbításban nyert meg, nem tudott gólhelyzetet bevinni, és legyőzte a kékeket a platformon.

Aztán történt a szerdai baleset. Legyen szó elszakadásról a játéktól, vagy a Blues-tól, hogy a Colorado képtelen elfordítani a meccseket, ez az oka annak, hogy a sorozat folytatódik.

Ok az optimizmusra: az út sikere ezekben a minősítésekben

Az Avalanche nagyon jó csapat volt a rájátszásban, és mind a négy versenyét megnyerte a Ball Arénán kívül. Azok az edzők is kevésbé fontosak lehetnek, mint bármely más sorozat, mivel a Bednar és a Blues edzője, Craig Beerup többnyire egymás ellen játszott a legjobb sorozatban.

„Régen volt, de nyilván volt némi sikerünk ott” – mondta McKinnon a St. Louis-i játékról. „Határozottan nagyobb erőfeszítésre van szükségünk a teljes 60-hoz.”

Az aggodalom oka: Samuel GerrardHiány

Gerrard eltörte a szegycsontot a bevétel után Iván Barbasev Ütés a harmadik játszmában. A rájátszáson kívül van, és az egész csapatra lefelé hat. Jack Johnson Most körülbelül 20 percet kellett volna szánnia minden meccsre, amit Gerrard játszott, és annak ellenére, hogy a szezon kezdete után a 4. meccsben debütált az Avalanche-ban, az 5. meccsen mínusz 1-es értékelést kapott, és a lavina csak a tervezett játékának 38,16%-át generálta. a jégen öt és ötkor, per Természetstatisztikai trükk. Öt percet játszott le a védekezés legközelebbi emberétől is, ami nem mutatja Bednar magabiztosságát.

Bowen ByramKözben jól nézett ki, nagyobb felelősséggel. A lavina a tervezett célok közel 80 százalékát elérte, amikor a jégen volt.

READ  A Seahawks egy sérülést tett Jason Peters támadójátékához

Ok az optimizmusra: Jó a veszteség után

A Colorado arra törekszik, hogy ne veszítsen két meccset egymás után. Ebben a szezonban nagyrészt sikerült elkerülnie őt a csapatnak.

Az októberi szezon eleji hárommeccses vereségsorozat után a Colorado mindössze ötször veszített zsinórban egynél többet ebben a szezonban. Ebből kettő az elmúlt hónapban történt, amikor a lavina játékosokat pihentetett az utószezonra készülve. Gerrardon kívül Colorado egészséges lappal jár, és egy ilyen tehetséges csapatnak nem szabad háromszor egymás után veszítenie.

Aggodalomra okot adó: tapasztalat

A Blues tudják, hogyan kell nyerni. A névsoruk nagy része megnyerte a Stanley Kupát 2019-ben, de még a többi tagnak is van bajnoki törzskönyve. Határidő megszerzése Nick Lady megnyerni a kupát ChicagoÉs én is Brandon Saad. Így amikor az 5. játékban a hátuk a falnak volt, nem fogták vissza magukat. Ez megnehezíti azok megszüntetését.

Ok az optimizmusra: Colorado volt a jobb csapat

Ez az állítás az alapszakaszra és a rájátszásra egyaránt vonatkozik. Az Avalanche további 10 alapszakasz-ponttal végzett a tabellán, és a sorozat nagy részében jobban teljesített, mint a St. Louis. A lavina végül is 3-2-re vezet.

Nézze meg ezeket az öttől ötig terjedő számokat, mindezt a Natural Stat Trick segítségével:

• Colorado 57,74 százalékos részesedéssel rendelkezik a tervezett célból
  • A Colorado a gólszerzési lehetőségek 61,84 százalékával rendelkezett
  • Coloradónak 59,74 százaléka volt a magas kockázatú gólszerzési lehetőségeknek

Lényegében, ha az Avalanche úgy játszana, ahogy az első öt meccsét játszotta, akkor leállíthatná a St. Louis-t. Ha a játékuk akadozik, itt a dolgok gyanússá válhatnak, amint az a Game Breakdown 5-ben látható.

(Fotó: Matthew Stockman/Getty Images)