április 19, 2024

A Lightning vs. Rangers meccs 5. eredménye: Mihail Szergacsov és Ondrej Palat hatalmas győzelmet aratott a Tampa Bay New Yorkban

Egy védekező csatában a Tampa Bay Lightning gólt kapott a szélsőtől, Ondrej Palattól alig két perccel a hátralévő idővel, így 3-1-re győzött a New York Rangers ellen a Keleti Konferencia döntőjének ötödik meccsén. A Lightning most 3-2-re vezet a sorozatban, annak ellenére, hogy a sorozat első két meccsén kiesett.

Egyben ez volt a harmadik meccs zsinórban, amit Balat szerzett

1:50-nél a Lightning védője, Mihail Szergacsov a kék vonalról lőtt le, ami áthaladt az előtte haladó forgalom mellett, és legyőzte a Rangers kapusát, Igor Seszterkint. Míg eredetileg Szergacsov gólja volt, Palat kapott egy darabot a korongból a háló felé menet, és neki tulajdonították a végeredményt.

Az elmúlt három meccsen Balat három gólt és két gólpasszt jegyzett, köztük hárompontos teljesítményt a keddi negyedik meccsen.

Az első gólmentes periódus után a Rangers nyitotta meg a gólt a védő Ryan Lindgren jóvoltából. Lindgren gólt szerzett a tábláról, és átfordította a labdát a blokkoló Andrej Vasziljevszkij fölött. Zach Bogosian, a Lightning védője megpróbálta felszabadítani a területet, de Lindgren meg tudta nyomni a játékot, és gólt szerzett a forgalomból, így 1-0-ra vezetett a Rangers a második félidő közepén.

Lindgrennek ez volt a második gólja az utószezonban és az első gólja a Keleti Konferencia döntőjében. A Rangers védője legutóbb a Pittsburgh Penguins elleni nyitókör 5. meccsén szerzett gólt.

Szergecsev, aki hihetetlenül energikus volt az ötödik meccsen, megszerezte az egyenlítő gólt, így a második félidő 17:34-nél 1-1 volt a meccs. A védekező Lightning a Rangers támadója, Kevin Rooney lábán lőtt egyet, és valahogy átadta a Shesterkin-korongot az este második páratlan pontjában.

Az ötödik meccs előtt Szergecsov mindössze négy gólpasszt adott a teljes utószezonban. A veterán védő egy góllal és egy gólpasszal zárta a sorsdöntő mérkőzést csütörtökön.

A Lightning immár a harmadik egymást követő szezonban esélye lesz bejutni a Stanley-kupa döntőjébe otthonában a 6. meccsen, amely szombaton lesz. A Tampa Bay minden idők 8-2-es rekordját tartja, amikor 3-2-re vezetett a legjobb hét között. Ráadásul a franchise történetében másodszor próbálják letörölni a 0-2-es sorozatbeli hátrányt a konferencia döntőjében.