A Seals Jason Tatum üti a győztest; A 70 láb magas Embiid későn uralkodott

A Seals Jason Tatum üti a győztest;  A 70 láb magas Embiid későn uralkodott

Tim BontempsESPN4 perc az olvasásra

Nézze meg, milyen közel állt Joel Embiid a Celtics elkápráztatásához

Lehet, hogy Joel Embiid döntetlen lövése nem számított, de nézze meg, milyen közel állt ahhoz, hogy más pontszámot szerezzen.

Philadelphia – mikor Jason Tatum hárompontosa 1,3 másodperccel a vége előtt esett vissza a hálón a Wells Fargo Centerben a Boston Celtics és a Philadelphia 76ers szombat esti thrillerében. Az egész világ úgy nézett ki, mintha most nyerte volna meg a meccset a Celticsszel.

Mint kiderült, Tatum megtette – de alig.

Joel Embiid elkapta az ezt követő belső passzt, és 70 méteres magassága csak a másik végén találta el a hálót – de a másodperc törtrésze után megszólalt az utolsó berregő. Ahelyett, hogy hosszabbításba küldték volna ezt a meccset, még nagyobb csalódást okozott a 76ers elleni 110-107-es vereség.

Embiid válaszolt arra a kérdésre, hogy rosszabb-e a késleltetett forgatás. „Nem számított. De azt hiszem, ez mindenkinek a fénypontja, a közösségi médiának és mindennek.

„De ez nem számított, és elvesztettük a meccset. Frusztráló elveszíteni az ilyen meccseket, különösen, ha ennyire nyersz. Frusztráló.”

Embiid elképesztő volt: 41 ponttal, 12 lepattanóval és öt gólpasszal végzett alig 40 perc alatt a Philadelphia színeiben (39-20). Ez azonban nem akadályozta meg a 76ers-t abban, hogy az idei szezonban a Boston elleni három találkozón harmadszor is vereséget szenvedjen (44-17). Emellett a Boston négy meccsel vezetett a tabellán 23 meccsel, ami súlyosan rontotta a 76ers esélyeit, hogy elkapja riválisát.

A Sixers 15 pontos előnyt fújt, így a Celtics újra játékba lendült a harmadik negyed utolsó perceit és a negyedik negyed nyitópercét felölelő 23-3-as sorozatban.

A Boston számára a legemlékezetesebb pillanat Tatum vezetése és ennek a 3 hátvédnek a temetése volt.. Összességében nem ez volt a legjobb teljesítmény Tatumtól, aki 18 pontot szerzett a 7 a 17 elleni lövés után 13 lepattanóval és hat gólpasszal. És öt fordulat 36 perc alatt. Ám amikor a Bostonnak szüksége volt rá, fellépett, és tőrrel levágta Dee Anthony Milton kemény 76 fős védelmét.

„Szakíts és játssz egy színdarabot” – mondta Tatum a legutóbbi darabbal kapcsolatos gondolatairól. „Költészet [Melton] Odahajolva visszarántotta mozgásra, és korábban ezerszer lelőtt.”

Tatum lövése egy hasonló kombinációból származott, amelyet a Boston a Cleveland Cavaliers ellen használt a szezon elején. Ez egy olyan játék, amelyet a Celtics az elmúlt néhány évben újra és újra használt, és eredetileg Brad Stevens, a kosárlabda-műveletek jelenlegi elnöke alkotta meg a Bostonnál töltött edzői napjai alatt.

A Celtics edzője, Joe Mazzola később azt mondta, hogy ellopta a játékot Stevenstől.

– Szerintem olvasás – mondta Mazzola. „Egy csomó különféle dolgot megtehetsz belőle [that set]. Tehát csak el kell olvasni a Hol vannak a védők című cikket. [Marcus] Smart nagyszerűen játszott. [Tatum] Jó munkát végzett a szakítással.

„Az ilyen helyzetekben a srácoknak színdarabokat kell játszaniuk, és ezt meg is tették.”

A Sixers azt mondta, hogy el tudják fogadni, ahogy a Boston megszerezte a labdát, és Doc Rivers edző dicsérte Milton védelmét, és megbillentette Tatum kalapját.

„Úgy értem, lezuhant, odadobták neki a labdát, ő felhúzott… valószínűleg ezen dolgozik” – mondta Rivers. „A legjobb forgatókönyv az, ha megnehezítjük a dolgát.

– Néha együtt kell élni ezekkel.

Philadelphiának is együtt kellett élnie Embiid csodás súlylökőjével. Míg a 20 993 jelenlévő közül sokan megvadultak a lövés után, a 76ersnek – maga Embiid vezetésével – nem kellett ismétlést látnia ahhoz, hogy tudja, ez nem számít.

PJ Tucker, aki Tatum lövése után azonnal birtokba vette a labdát, és blokkolta Embiidnek, azt mondta, a Sixers játékosai tudták, hogy már késő.

– A többi srác a padon azonnal tudta – mondta.