május 3, 2024

A Yale megszerezte az Ivy League-címet, és az NCAA-tornán a buzzer beater-en

NEW YORK – Matt Nowling beütött egy ugrót a berregőre, a Yale pedig 8-1-re végzett, és 62-61-re legyőzte Brownt az Ivy League torna vasárnapi bajnoki mérkőzésén, így a Bulldogs hetedik alkalommal került az NCAA-tornára.

Keno Lilly Jr. két szabaddobással a negyedik helyen kiemelt Bears (13-18) 60-54-re vezetett 27 másodperccel. Bez Mbeng hárompontossal válaszolt a Yale 2. helyére (22-9), hogy egy-labdajáték legyen. Nana Owusu Annan szerezte a második gólt a Browns két szabaddobásánál, de John Poulakidas hárompontost talált el, és a Bulldogs 61-60-ra elhúzott 14 másodperccel.

Poulakidas szabálytalanságot követett el Malachi N'Dourral, aki két szabaddobást kihagyott, így Nowling előtt állhatott.

Nehéz véget ért a Bears, amely 84-81-re verte a Yale-t az alapszakasz utolsó meccsén. A Browns zsinórban hat győzelmet aratott, így a negyedik és egyben utolsó helyével zárta a szezont a konferencia tornán.

A Bears 90-80-ra verte az éllovas Princetont az elődöntőben, és 1986 óta először szerepelt az NCAA-tornán. Egyetlen másik útjuk a Big Dance-re 1939-ben volt.

A Yale, amely 69-57-re kiütötte a harmadik helyen kiemelt Cornellt, és bejutott a döntőbe, utoljára 2022-ben szerepelt az NCAA-tornán. A Bulldogs ötből hármat megnyert, mióta az Ivy elkezdett négycsapatos bajnokságban játszani.

Nowling és August Mahoney egyaránt hét pontot szerzett, így 26-22-re vezet a Yale. Lilly hetes volt a szünetben Brownnak.

A Yale mindaddig az élen maradt, amíg N'Dour és Kalo Anya egymás utáni kosarai révén Brown 46-44-re nem vezetett, 8:22-vel a meccs vége előtt. A Bears az utolsó lövésig nem húzta le magát onnan.

Poulakidas 18 ponttal vezette a Bulldogst, 9-ből 4-et 3 pontos távolságból. Mahoney 15 pontot és öt lepattanót szerzett. Knowledge összesen 11 pontot, öt lepattanót és öt gólpasszt jegyzett. Danny Wolf 13 lepattanót szerzett és kilenc pontot szerzett.

READ  A Boston Bruins felmondta szerződését, miután az NHL azt mondta, Mitchell Miller egy fekete tinédzser megfélemlítése miatt nem jogosult a versenyre.

Lilly három hárompontost és 21-et szerzett, ezzel vezetve a Browns-t. Anya 12 pontot és hét lepattanót jegyzett. Ndour 12 pontot, hat lepattanót, négy gólpasszt és két blokkot jegyzett a padról.