április 30, 2024

Anthony Edwards, az USA csapata túlélte a „bonyolult” Montenegrót a FIBA ​​világbajnokságon

MANILA, Fülöp-szigetek – Az amerikaiak nem lőtték jól a labdát, a labda nem vándorolt ​​olyan gyorsan egyik csapattársról a másikra, és biztosan nem pattantak.

Előrehaladva az esélytelen ellenfelük kiváló játéktervet állított össze, és szinte tökéletesen végrehajtotta azt.

De kevés időbe telne Montenegrónak, hogy felzaklassa a Team USA-t, és nem volt rá lehetőségük.

Anthony Edwardsmiután biztosította, hogy az USA csapata megnyeri a következő két meccset, mind a 17 pontját megszerezte a második félidőben, Austin Reeves Időben 3-at ért el, és az amerikaiak 85-73-ra legyőzték Montenegrót a FIBA ​​világbajnokság második fordulójában.

Edwards, aki továbbra is a csapat gólkirálya a kupában, az első félidőben 0-5-ről gól nélküli rajtot kapott, amely Montenegró 39-38-as vezetésével ért véget.

„Úgy éreztem, cserbenhagytam a csapatomat az első félidőben” – mondta Edwards. „Például nem voltam agresszív, abbahagytam a lövöldözést, miután 0-5-re mentem, szóval ez olyan dolog, amit általában nem csinálok. Szóval beszélnem kellett magammal az öltözőben, hogy előre tudjak lépni.

Az amerikaiak, akik Litvánia Görögország elleni pénteki győzelmével biztosították a negyeddöntőbe jutást, vasárnap 8:40-kor (ET) mérkőznek meg Litvániával.

Edwards a harmadik negyedben 9:25-nél eltalálta első ziccerét hazai pályán, majd ismét betalált. A periódust 10 ponttal fejezte be, egyértelműen azután, hogy Stern megadta magát, három lepattanóval és négy eladott labdával 7/16-os lövésekkel fejezte be a meccset.

Menj mélyebbre

„Nincs Kobe-nk”: Anthony Edwards útja a Team USA MVP-jéhez és MVP-jéhez

A játék továbbra is feszült volt, amíg kevesebb mint három perc volt hátra. Reeves, aki összességében 12 pontot szerzett, 2:48 perccel a hátralévő idővel 3-at ütött, és 75-68-ra vezetett – ez az Egyesült Államok legnagyobb előnye addig a pontig. A „jég a vénákban” táncot adta a lövés közben, és nem viccelt. Montenegró megőrizte a vezetést az NBA All-Star csapatának hatalmas pohárelőnyének és időszerű kosarainak köszönhetően, Chicago Bulls nagy Nikola VucsevicsReeves lövése döntő volt.

READ  NHL-szerződés fokozatai: Az NHL legjobban fizetett újonca, Auston Matthews továbbra is alulfizetett

„Nyilvánvalóan nagy ütés volt” – mondta Reeves. „Ez egyike azoknak a színdaraboknak, (ahova), ha bemegyek, jól nézek ki. Ha nem, akkor mindenki oldalról néz rám.

két percen belül, Jaren Jackson JrSkyhook horga, Mikal Bridges kiállása és Edwards 2 lábas ütése miatt ez nem elérhető. Az első félidőben szabálytalankodó Jackson 11 ponttal zárt, de lepattanót nem húzott le. Bridges 10 pontot szerzett, ahogy ő is Therese Halliburtonaki hat gólpasszal vezetett a padról.

Ehelyett Halliburton volt Jalen Bronson A Team USA edzője, Steve Kerr volt a pályán az utolsó percekben.

„Úgy éreztem, Ty és Austin is nagyszerűen játszott” – mondta Kerr. „Visszamentünk Ant és JJ-hez, és úgy döntöttünk, hogy a földön tartjuk azokat a srácokat. És ez egy jó felállás. Azt hiszem, ez a felállás Németország ellen (a kiállítási szezonban), ha nem tévedek. Szóval, ez egy felállás amiben bízunk és amiben tetszik, és jól játszottak és jó ritmusban teljesítették.” a küldetést.

Most pedig a vérengzésről.

Montenegróval és Vucseviccsel kezdődik, akik 18 ponttal és 16 lepattanóval zártak. Ezek talán rikító és kiszámítható számok. Ő az egyetlen jelenlegi NBA-játékos csapatában, és kétszeres All Star-játékos.

Ami nem történhetett volna meg (de megtörtént), az Montenegró 49-31-es összesített előnye az üvegen. Vučević csapatának 22 második esélye volt. Úgy nézett ki, hogy kihasználja kifejezett méretbeli előnyét (6 láb magas Josh Hart a négynél kezdett), és a kapufán támadott, így Jackson gondot okozott az első negyedben.

Montenegró egyetlen másik gólszerzője a Youngstown államban végzett, Kendrick Perry volt (14 pont), de ha nem 22 elkapott labdát (a Haliburton-Reeves-Hart nyomásnak volt köze ehhez), akkor talán ő okozta volna a legnagyobb izgalmat. Az ország kosárlabda történetében.

READ  2023-as NFL-kereskedelem határideje: Davante Adams és Chase Young a 10 játékos között, akiket új csapatba kell osztani

„Tudtam, hogy nyerni fogunk” – mondta Edwards, és elismerte, hogy a szerdai garanciája megfordult a fejében, amikor a meccs szoros volt. „Igen, uram. Tudtam, hogy megyünk, tudtam, hogy nyerni fogunk az elejétől fogva. Úgy értem, sok lövést végeztek.”

Nos, nem, valójában Montenegró ugyanannyi mezőnygólt szerzett, mint Edwards csapata. Az amerikaiak 19-ből 5-öt lőttek 3 pontos távolságból, de az első félidőben csak 1-et szereztek a 9-ből. 30 mezőnygólból 19-hez asszisztoztak, de a labda elakadt Edwards kezében, a kapufán pedig többet, mint a Team USA korábbi labdamozgását dicsérő Kerr megszokta. A 30 hibás lövésből 10-et is kihagytak, Chip England amerikai lövészetszakértő és utazási tanácsadó legnagyobb bánatára.

„Nehéz csapat ellen játszani” – mondta Reeves. „Megpróbálják elrontani a játékot. Megpróbálják lelassítani, kevés labdát szerezni, és ez pont az ellenkezője annak, amit mi akarunk. Szóval a második félidőben rá kellett jönnünk erre, és nagyot játszott a szakaszon.”

„Jó volt nekünk játszani egy ilyen meccset, és nehéz helyzetekbe kerültünk, így tudjuk, hogyan kezeljük és játsszunk ilyen nehézségek között.”

Paolo Banchero (nyolc pont, négy lepattanó) a Görögország ellen az első fordulóban elszenvedett hüvelykujj-sérülése miatt erősen mozgásképtelen jobb kezével játszott. Bobby Portis hosszabb perceket látott, de csak 1/6-ból lőtt.

Az amerikaiak most 4-0-ra vezetnek, és a legrosszabb, amit tehetnek, ha két inningen keresztül 4-1-re fejezik be a meccset. Ha vereséget szenved Litvániától, az USA csapata döntetlent nyer Görögország ellen az első körben elért győzelme miatt. Montenegró pénteki vereségével kiesett a tornából.

Ám ha az Egyesült Államok veszített volna ezen a pénteken, akkor sorsdöntő káosz következhetett volna. És ne feledd, a világbajnokságon is az olimpiai kvalifikáció a tét. Az USA csapatának az első két helyen kell végeznie az amerikai kontinens csapatai közül a kupában, és jelenleg Kanada, Puerto Rico, a Dominikai Köztársaság és Brazília van még itt.

READ  A World Baseball Classic magyarázata: Minden, amit a versenyről tudni kell

Szóval, igen, jobb lenne, ha ezeken a táblákon dolgoznánk. És azok a 3-asok. És szabaddobások.

„Szerintem a Black Mountain nagyszerű volt” – mondta Kerr. „Ez egy nagyon jól edzős csapat. Megvolt a játéktervük. Mindenki tudta a szerepét, és végrehajtották. Azt hiszem, (23) támadótáblát kaptak, és megpróbáltak minket belülről bombázni. De büszke vagyok ránk. srácok. Az éjszakánk nem volt sértő.”

„Megnézzük a szalagot. Szerintem egyáltalán nem mozgattuk jól a labdát, és ezért kerültünk abba a bajba, amit csináltunk. De ezek a meccsek meg fognak történni, és tudnod kell harcolni rajtuk, és úgy gondolom, hogy a srácaink nagyszerű munkát végeztek ebben.”

(Fotó: Austin Reeves és Anthony Edwards: Stephen Gosling/NBAE a Getty Images-en keresztül)