április 19, 2024

AP Top 25: Michigan eléri a 2. helyet a rangsorolt ​​Georgia mögött

A Michigan a 2. helyre lépett fel az Associated Press vasárnapi egyetemi labdarúgó-kutatásán, a 3. TCU-val, Dél-Kalifornia pedig a 4. helyen áll az 1. helyen álló Georgia mögött, miután négy legjobb 10-es csapatot elveszített az alapszakasz mérkőzéseinek utolsó napján. .

A Bulldogs (12-0) sorozatban nyolcadik hete az 1., és ebben a szezonban a 11. a Regions Bank által bemutatott AP Top 25-ben.. Georgia 58 első helyezett szavazatot kapott, Michigan pedig a másik ötöt.

A Wolverines (12-0) az Ohio State elleni győzelemmel szezoncsúcsot ért el a második helyenamivel a Buckeyes három centere az 5. helyre esett.

A TCU (12-0) a legmagasabb helyezést érte el azóta, hogy a 2015-ös szezonban elérte a 2. helyezést, az USC (11-1) pedig a legjobb szezon végi helyezést érte el azóta, hogy a 2016-os szezont a 3. helyen zárta.

A másik 10 bukott csapat az LSU, a Clemson és az Oregon volt. Az LSU veresége a Texas A&M ellen A The Tigers öt helyet esett vissza a 11. helyre. Clemson veresége a South Carolina ellen Az irányító három touchdownja miatt a No. 10 Ducks a negyedik negyedben összeomlott az Oregon State ellen Oregon államnak egy helyre került a Pac-12-ben, és öt helyre a szavazáson, ezzel a 15. helyre esett vissza.

Az Alabama a hatodik helyen állt, éppen a Tennessee előtt, amely a szezon elején hazai pályán utolsó másodperces mezőnygóllal verte a Crimson Tide-ot.

A 8. Penn State és a 9. Washington egyaránt a szezon legjobb helyezéseivel rendelkezik. A Huskies a 2018-as szezon óta nem került be a top 10-be, amikor a 6. helyen végzett.

szavazópontok

2017 óta ez volt a nyolcadik hét az alapszakaszban, amikor négy legjobb tíz csapat veszített, köztük a második ebben a szezonban. Ebből három hét 2017-ben történt.

Utoljára 2016-ban veszített az első tíz vagy annál több csapat ugyanazon a héten, mint az alapszakasz. A 2016. november 12-i héten az öt legjobb tíz csapat veszített, mindegyik rangsorolatlan ellenféltől.

READ  Phil Bryant segített Brett Favre-nek, hogy jóléti pénzt szerezzen röplabdastadionra

Eredmények: Iowa 14., No. 2 Michigan 13; Pittsburgh 43., No. 3 Clemson 42; USC 26, No. 4 Washington 13; Georgia 13, No. 8 Auburn 7; és Mississippi 29. sz. 10 Texas A&M 28.

ban ben

– #23 Az UTSA (10-2) idényben debütált az AP Top 25-ben. A Roadrunners tavaly érte el először a ranglistát a program rövid történetében.

A Texas-San Antonio 2012-ben FBS-iskola lett. A címvédő USA az előző szezonban a 15. helyen végzett, és sorozatban második USA-C-USA címére készül.

– A 20. helyen álló South Carolina (8-4) sorozatban második top10-győzelmével ismét felkerült a ranglistára. A Gamecocks szombaton legyőzte Clemsont, miután a múlt héten kiszorította a Tennessee-t. A Dél-Karolina októberben egy hétre rangsorolt, de azonnal kikapott a Missouritól.

– A 25. Mississippi State (8-4) másodszor került vissza a ranglistára ebben a szezonban.

Kívül

A Mississippi (8-4) ebben a szezonban először esett ki a ranglistáról. A Rebels a hetedik helyet érte el 7-0-s rajt után, de a szezont négy, ötös vereséggel zárta.

A Cincinnati (9-3) ismét kikapott. A Bearcats a szezon nagy részében ugrált. A Tulane elleni pénteki vereség ismét meghozta őket.

– A Coastal Carolina (9-2) bedobta, miután kikapott James Madisontól, de még van helye a jövő heti Sun Belt bajnoki mérkőzésen.