május 18, 2024

Androbit techmagazin

Az Androbit tényeken alapuló híreivel, exkluzív videofelvételeivel, fotóival és frissített térképeivel maradjon naprakész Magyarország legfrissebb fejleményein.

Arizona férfi kosárlabda Oregon State végeredménye: Caleb Love karrierje révén a Wildcats 2015 óta először nyert idegenben a Ducks ellen

Régóta az egyetemi kosárlabda legrondább arénája. Nem úgy lesz, ahogy az Arizona elkezdi három év után az első vereség sorozatát.

A Wildcats csapata ismét bizonyította elképesztő teljesítményét a vereség után, és 87-78-ra győzött Oregonban szombat délután. 2015 óta ez volt az első győzelmük a Matthew Knight Arenában, amivel véget ért egy hatmeccses kicsúszás, valamint egy 3 meccses vereségsorozat.

A kilencedik helyen álló Arizona (15-5, 6-3 Pac-12) 14-0-ra javított a szezonban a vereség utáni meccseken, és ez csak a második, amelyet nem kétszámjegyű dönt el, és csak azért, mert az Oregon (14-) 6, 6-3. ) Üss el egy szemetes hárompontost 10 másodperccel.

A Ducks 3-ról 18-ból 7-et mutatott, de a 14-ből csak 4-et produkált, az egyik a félpályájukon kívülről érkezett az első félidő végén, és összességében 44,8 százalékot lőtt, ebből 39,4 százalékot a második félidőben. Ez éles kontraszt volt a csütörtöki, Oregon State-ben 83-80-ra elveszített meccshez képest, amikor a Beavers 20 3-ból 12-t szerzett, beleértve egy zümmögő-verőt is a győzelemért.

Az UA 10 a 19-ből a 3-ból, ebből öt származott innen Caleb szerelemaki karriercsúcsot szerzett, 36 pontot szerzett 12/18-ból. Ivan Radinovics 2007-ben 37 volt a Stanfordban, azóta a legtöbb az Oregon államban Karcsú Stoudamire 2004-ben 37 éves volt.

Kellan Boswell 14 pontot szerzett, ami január 4-e óta a legtöbb, és megegyezett az előző négy meccsen elért pontjával Keshad Johnson 12 volt és Omar Balu Kilenc lepattanóval 10-et ért el.

Az Arizona 45-38-ra vezetett a félidőben, de 1:09-cel 14-re feljött, miután Love egykezes ütést mutatott be a félidőben. Azonnal az Oregon State diákrészlege felé futott, ahol a meccs alatt zsivajt beszélt, és szabálytalanságot kapott egy technikai miatt.

A Ducks két szabaddobást lőtt, Dante dunk-ot kapott, majd miután Arizona kettőt kihagyott az utolsó 10 másodpercben, Germaine Cousinard 70 lábnyira lemerült a harangszónál. Cousinard 20 ponttal vezetett az Oregon csapatában, de 19-ből 6-ot lőtt, míg… Navali Dante 19 volt.

READ  Sue Bird: Kaitlyn Clark újoncként a WNBA sztárja lehet, ami arra ösztönzi majd az iowai sztárt, hogy profivá váljon

A Wildcats azonban a második félidő elején vissza tudta szorítani a kétszámjegyű előnyt, és ezt mindaddig kitartotta, amíg az Oregon zsinórban öt gólt szerzett, így 54-46-ra 54-46-ra lépett 15:57-nél. Love a negyedik hárompontosával válaszolt, ötödikével pedig a 30-ig jutott, és 12:13-mal 63-48-ra vezette az Arizonát.

Az előny 16-ra nőtt Johnson 3-a után, de az Oregon kihasználta a szabálytalanságvonalat, hogy 8:29-nél visszajusson 10-re. Love ezután két szabaddobást és egy úszót ütött, ezzel karriercsúcsot állított fel.

A tőr néhány perccel később jött, amikor Boswell zsinórban öt gólt lőtt, Johnson beadása után a hátsó ajtón, majd lehúzott egy 3-ast a billentyű tetejéről, így a Wildcats 75-59-re vezet 6:05-tel.

Az UA az első nyolc lövéséből hatot lőtt, így kevesebb mint négy perccel később 17-5-re vezetett, de ezt követte egy üresen labdaszerzés három, amivel az Oregon öt percen belülre jutott. A Wildcats a következő 11 percben meg tudta őrizni 2 vagy 3 pontos előnyét Palo És Motigos Crevas Öt faulttal kombinálva az első félidőben.

A Wildcats csapata az első félidő végén kezdett elszakadni Love-nak köszönhetően, aki megszerezte harmadik gólját, majd később egy fordított leállással 2:50-nél 41-29-re alakította az állást.

Az Arizona védelme az első félidőben 12 labdát kényszerített, ami 14 pontra vezetett, de a Ducks így is 52 százalékot lőtt az első 20 percben.

Az UA a következő két meccsére hazatér, csütörtökön Calt, szombaton pedig a Stanfordot fogadja. A Wildcats 10-0-ra áll a McKale Centerben ebben a szezonban, ugyanaz az Oregon rekord, amelyet otthon tartott a nap folyamán.