április 30, 2024

Az iowai állambeli Caitlin Clark megnyerte a March Madness nyitányát, miközben a játékvezetőt eltávolították az NC State-Chattanooga meccsen „háttérkonfliktus” miatt.

Rebecca Gratz/NCAA Images/Getty Images

Kaitlyn Clark kosarat készít a Holy Cross Crusadersnek a női NCAA-torna első fordulójában.

CNN

Kaitlyn Clark 27 pontot szerzett, amikor az Iowa Hawkeyes megnyerte a nyitómeccset Márciusi őrület szombaton.

Clarke lassan indult, majd végül megtalálta a hatótávolságát, mivel ő bizonyult a 91-65 katalizátorának győzelem az első számú Iowa számára a 16. számú Holy Cross Crusader ellen az iowavárosi Carver–Hawkeye Arénában.

A 22 éves játékos az első 11 lövéséből kilencet kihagyott, de még így is más módon befolyásolta a meccset: 10 gólpasszt és nyolc lepattanót adott egy teljes teljesítmény alatt.

Az első körben megnyert győzelmet követően Clark kifejezte, mennyire „frusztrált” volt az egész csapat az első negyedben, de nem sokkal később vissza tudtak térni a pályára.

„Ez egy olyan játék, amiből ki akarsz lépni, és már a kezdetektől irányítani akarod” – mondta Clarke újságíróknak. „Valószínűleg egy kis rozsdával játszottunk. Nagyon bepakolták a festéket – négyen ültek bent, és nagyon nehéz volt eljutni a kosárhoz.

„Igazán a második negyedben kezdtük el támadni. … Azt hiszem, kissé frusztrált voltam, de azt hiszem, ez abból fakad, hogy tudjuk, mi kell ahhoz, hogy eljussunk oda, ahová szeretnénk.

Kate Martin 15 pontot és 14 lepattanót, Addie O'Grady 14 pontot szerzett.

Keith Gillett/Sportswire Icon/Getty Images

Clark kosárba hajt a Szent Kereszt védői ellen.

Clark, aki az alapszakasz során az NCAA I. osztályának minden idők gólkirálya lett, 3798 pontra emelte karrierje összesített pontját.

Az Iowa State továbbjut a második fordulóba, ahol a 8. helyen kiemelt West Virginia csapatával mérkőzik meg hétfőn a 32. fordulóban.

Máshol egy játékvezetőt távolítottak el a női NCAA-torna első fordulójának félidejében a 3. számú NC State és a 14. számú Chattanooga között „háttérkonfliktus” miatt.

READ  Lewis Hamilton változtatásra szólít fel a Forma-1-ben, miután Nelson Piquet faji szidalmakat alkalmazott

A pool-riporter nyilatkozata szerint: „A Chattanooga és az NC State közötti első forduló félidejében megkeveredtek a tisztségviselők, mert a meccs kezdete után kiderült, hogy a játékvezető 2 Tommi Paris háttérkonfliktusa volt, és ha ismert. , megakadályozná, hogy akkoriban dolgozzon.” Egyedi játék.

Ben McKeown/AFP

Tommy Paris (balra) nézi, amint az NC State játékosa, Sania Rivers kezeli a labdát a Chattanooga elleni meccs első felében.

„Az a döntés született, hogy Angelica Suffrint, aki az ülés első mérkőzésén bíráskodott, a 2. játékvezetői posztra helyezzük, mert ő nyújtotta a legtöbb tapasztalatot a pályán, és lehetővé tette a mérkőzés teljes játékvezetői stábjának fenntartását. készenlétben lévő.”

A párizsi akta szerintA Chattanoogai Tennessee Egyetemen szerzett mesterfokozatot közigazgatásból.

Az NC State kényelmesen 64-45-re legyőzte a Chattanoogát, és bejutott a March Madness második fordulójába, ahol a Tennessee-vel mérkőzik meg.