április 23, 2024

Az USA legyőzte Csehországot, a női világbajnokságról eltiltott magyar korcsolyázó – The Rink Live

BRAMPTON, Ontario – Már csak néhány nap van hátra a 2023-as női világbajnokság negyeddöntőjéig az ontariói Bramptonban. Egyelőre az USA, Kanada és Finnország nyeretlen a nyitókörben. Tudjon meg egy kicsit többet az egyes csapatok tornán való utazásáról, és arról, hogy hol állnak a csapatok a rájátszáshoz közeledve.

Szombati pontszámok:
Svédország 6, Magyarország 2 (B csoport)
Kanada 5, Japán 0 (A csoport)

Vasárnapi eredmények:
Finnország 4, Svédország 2 (B csoport)
USA 6, Csehország 2 (A csoport)
Németország 3, Franciaország 0 (B csoport)

Az USA legyőzte Csehországot, így veretlen maradt

Az amerikaiak durván kezdték. Korán gólt szereztek, de lehagyták. Ennek ellenére néhány perccel később az USA csapata folytatta a gólszerzést. Megan Keller (Farmington Hills, Michigan) öt lyukat korcsolyázott Abe Murphynek (Evergreen Park, Illinois/Minnesota). Az első harmad után ismét kacifántosra fordult a helyzet, amikor a csehek erőjátékkal és kiegyenlített erővel 2-1-re vezettek. Hailey Scamura (Williamsville, New York) az első keret vége előtt lekötötte az amerikaiakat.

A Team USA összerakta a dolgokat a középső időszakban. A Wisconsin Egyetem kiemelkedő szereplője, Lacey Eden (Annapolis, Maryland) 45 másodperccel a meccs után vezetéshez juttatta csapatát, a 18 éves Tessa Janecke (Orangeville, Illinois/Penn State) pedig megszerezte első csapatgólját.

A harmadik harmadban több tizenegyes is szerepelt (kilenc a két csapat között), de Hilary Knight kapitány (Sun Valley, Idaho) öngólt lőtt, Abby Roque (Sault Ste. Marie, Michigan) pedig rövidítéssel 6-2-re nyertek az amerikaiak. . siker

A wisconsini Caroline Harvey (Pelham, New Hampshire) két gólpasszt adott a meccsen, a hálóőr, Erin Frankel (New York, New York) pedig 24 lövésből 22-t állított meg. A védő Megan Keller időben vezette az USA csapatát a jégen, meccsenként 21:41-gyel és 31 váltással.

A Minnesota Duluth játékosa, Blanca Skotova 23 megállót hajtott Csehország felé.

Az IIHF Fegyelmi Bizottsága egymeccses eltiltást hirdetett Szamospalvi Petra magyar korcsolyázónak. A játék a Svédországtól 6–2-re elveszített meccsen történt, és eredetileg nem büntetésnek nevezték. Szamospalvi kihagyja Magyarország hétfői, Finnország elleni mérkőzését.

Szamosfalvi, a 20 éves támadó, több éve nemzetközi versenyben szerepel hazája színeiben, jelenleg a HK Budapest csapatában játszik az EWHL-ben. A szombati meccsen csak 5:33 jégidőt ért el.

Finnország továbbra is veretlen a B-csoportban

Finnország könnyedén volt a B-csoport eddigi legjobb csapata a torna nyitófordulójában. A center Petra Nieminen összesítésben vezeti a versenyt, eddig három meccsen három góllal és négy gólpasszal. Vivi Vainikka (4G, 2A) és Noora Tulus (1G, 5A) a második helyen áll a torna pontozásában.

A finnek nem könnyű ütemben veretlenek maradni. Meg kellett győzniük a legutóbbi rivális Svédországot – amelyet 4-2-re vertek -, valamint legyőzték Németországot (3-0) és az újonc Franciaországot (14-1).

„Sokat beszéltünk az öltözőben, hogy nem voltunk büszkék arra, ahogy az első 40 percben játszottunk” – mondta Tullus az IIHF-nek a Svédország elleni meccs után. „Szerettünk volna visszatérni, hogy bebizonyítsuk, jó csapat vagyunk. Minden játékos tehetséges, és minden meccset megnyerhetünk, ha akarunk… Úgy gondolom, ez egy jó utolsó 20 perc volt, hogy megmutassuk, milyen jók vagyunk amikor. Együtt játszunk.”

Sidney Wolfe a The Rink Live riportere, elsősorban az ifjúsági és középiskolai jégkoronggal foglalkozik. 2021 novemberében csatlakozott a csapathoz, és a St. Cloud State University-n szerzett diplomát tömegkommunikáció szakon, valamint írás és retorika szakon.