Androbit techmagazin

Az Androbit tényeken alapuló híreivel, exkluzív videofelvételeivel, fotóival és frissített térképeivel maradjon naprakész Magyarország legfrissebb fejleményein.

Kanada vezet az USA előtt a női jégkorong-világbajnokság szétlövésében

Associated Press3 perc olvasás

BRAMPTON, Ontario – Jamie Lee Rattray gólt szerzett a szétlövés kilencedik fordulójában, Kanada pedig hétfő este 4-3-ra legyőzte az Egyesült Államokat a női világbajnokság utolsó elődöntőjében.

Az A-csoport 1-2-es vége után csütörtökön a negyeddöntőre fordítják a csapatok figyelmét.

A kanadai válogatottban Sarah Fillier volt gól és gólpassz, a kanadaiaknál pedig Marie-Philippe Poulin és Laura Stacey volt eredményes. A kapus Anne-Renee Despiens nyert.

Hannah Bilka volt egy gól és egy gólpassz, az amerikaiaknál pedig Hilary Knight és Amanda Kessel volt eredményes. Erin Frankel kapus elvesztette.

A lövöldözés nyolc fordulója után, Rattray egy vékony pakliba temette a győztest, mielőtt Despiens és Frankel csapattársai megzavarták.

Kanada 3-1-re vezetett 2:27-re, amikor Stacey az üres kapuba lőtt. De Amerika nem tette.

Knight egyre csökkentette a hátrányt 39 másodperccel a hátralévő idővel, és az arénában lévő eredményjelző elveszett a játék közben, amit lesnek kellett nevezni – mire Kessel 3,4 másodperccel a hátralévő idővel egy valószínűtlenül egyenlített, hogy elkápráztassa a közönséget. A túlórák kényszerítése.

Aztán az Egyesült Államok büntetőt ütött Knight ellen a hosszabbításban, majd Desbiens amerikai kapitány megállította az OT szünetében.

Kanada a második harmad három percében 1-1-re döntetlent végzett az 5-3 elleni erőjátékban, amikor Paulin Erin Ambrose beállítását követően egyszeriben lőtt Frankel mellett.

Natalie Spooner ezt követően 5-4-re játszott a csapatokkal, miközben az Egyesült Államok négy sima büntetőt szerzett ebben a periódusban. A kanadaiak azonban nem tudták továbbvinni ezt a 2-1-es vezetést a harmadikra.

Kanada a harmadik játékrész elején Phillier-büntetést ütött ki, és a második játék késleltetését is megsértette. Az Egyesült Államok azonban visszanyerte riválisát.

A kanadaiak zsinórban öt világbajnoki címet nyertek a járvány miatt elhalasztott 2021-es calgaryi eseményen, majd megszerezték az olimpiai aranyat a 2022-es pekingi játékokon.

READ  Gullias: Magyarország célja, hogy politikai szövetségeseket találjon

Kanadának ez volt a második egymást követő győzelme a dániai világbajnokságon, 12 hónapon belül a harmadik dobogós helyezés az eseményen.

Az Egyesült Államok 5-1-re lép pályára Kanada ellen a csapatok utolsó hat találkozóján, beleértve a dániai 5-2-es győzelmet is.

A másik meccsen Finnország a nyitókörben zárta négy meccses veretlenségét, és 5–0-ra verte Magyarországot.

Sunny Ahola 15 védést végzett a shutoutban. Nelly Leitinen, Jenny Hirikoski, Jennina Nylund, Emilia Vesa és Ronja Savolainen szerzett gólt. Nylund, Vesa és Savolainen négy-négy gólt szerzett, csapattársa, Vivi Vainikka és a svéd Lina Lungblom pedig öt gólt szerzett.

Németh Anikó 31 lövésből 27-et állított meg, Szuza Reves pedig öt lövésből egy gólt engedett megkönnyebbülésként.

A negyeddöntők csütörtökön kezdődnek. Magyarország kedden Németország ellen lép pályára a B csoportban, és abban reménykedik, hogy a legjobb három közé kerül, és bejut a negyeddöntőbe. Magyarország a negyedik Svédország mögött, amely kedden Franciaországgal játszik.

Az A csoport mind az öt csapata bejut a negyeddöntőbe. A B csoport első három helyezettje jut tovább.

Svájc 4-3-ra legyőzte Japánt a csapatok közötti mérkőzésen.

Laura Stalter 9:06-nál góllal csatlakozott Svájchoz. Laura Christen, Nicole Vallerio és Alina Muller is betalált Svájcnak, amely 2-0-ra elhúzott az elején és 3-2-re a harmadik harmad felé. Andrea Brentley 19 védést mutatott be a győzelem során.

Remi Koyama, Yoshino Enomoto és Aoi Shika szerzett gólt Japánnak, Riko Kawaguchi pedig 27 lövésből 23-at állított meg.