május 3, 2024

Az USA megelőzi Magyarországot a női vízilabda-aranyért a világbajnokságon

Az Egyesült Államok női válogatottja a 2024-es vizes világbajnokságon nyert aranyat a magyar 8-7-es legyőzésével.

Rachel Fatal Ugyanakkor három gólt szerzett Maggie Steffens Kettőt hozzáadott a győzelemhez. Ashleigh Johnson Összesen 12 védést ért el az USA csapatában, és a torna kapusa lett.

A győzelem a nyolcadik világbajnoki címet jelenti a programtörténetben, a legtöbbet a világon férfi és női vízilabdában. 2003-ban, 2007-ben, 2009-ben, 2015-ben, 2017-ben, 2019-ben és 2022-ben csatlakozik a Team USA-hoz.

Az első negyedben Steffens, Jordan Raney és Fatal is szerzett megválaszolatlan gólt a játék első hat percében. Magyarország két késői góljával 3-2-re állt az első negyed végén. A második negyedben Fatal nyitotta meg a gólt, de Magyarország gyorsan válaszolt, így tartotta a 4-3-as állást. Maddie Musselman 5:26-ra lőtt a félidőre, majd Magyarország egy extra góllal zárta az első félidőt, így a félidőre 5-4-re vezetett az USA csapata.

A harmadik negyed inkább védekező játéknak bizonyult, mivel az USA csapata nem kapott gólt, és Magyarország döntetlenre állt. A rangidős Steffens és Fattal egy-egy gólt szerzett, így 7-5-re 4:37 volt hátra a meccsből. Magyarország megpróbált visszakerülni az eredményjelző táblára, de Johnson a nap 12 megállójából egyet teljesített. Az elhalványuló pillanatokban, Ryan Newshull A meccs utolsó gólja aranyérmet szerez az amerikai csapat számára.

sikerrel, Maggie Steffens, Rachel Fattell És Maddy Musselman Mindannyian megszerezték ötödik világbajnoki címüket. Ez pályafutása első szenior világbajnoki címe Emily Ausmus, Jenna Flynn, Jewel Romer És Joanna Segulic. Vezető edző Adam Gregorian Mostanra hat világbajnoki címig vezette az USA csapatát.

Az Egyesült Államok erőjátékban 3/10-re, Magyarország 2/6-ra jutott erőjátékban, és egyik csapat sem próbálkozott büntetéssel.