május 3, 2024

Bournemouth 2 Manchester United 2: Még több védelmi kihagyás, de Bruno megvédi őket – Al-Mojaz

A Manchester United kiábrándító játéka szombat este a Bournemouth ellen folytatódott, ugyanis 2-2-es döntetlent játszott Andoni Airola csapatával.

Az első félidő riasztóan ismerős volt, Erik ten Hag csapata többször is megfordította a labdát, a hazaiak gyakran átadták a kezdeményezést, és ismét megengedték ellenfelének, hogy tetszés szerint lőhessenek. A lövések közül kettő – Dominic Solanke és Justin Kluivert – a hálóba került, amit Bruno Fernandes tisztességes próbálkozása tört meg a másik oldalon.

A második félidőben legalább némi javulás mutatkozott, Fernandes a meccs második gólját szerezte tizenegyesből Adam Smith kézilabdája után, de a Bournemouth úgy érezte, hogy a Ryan elleni szabálytalanság után saját tizenegyest kellett volna ítélni a szünetidőben. Willie Kambwala Christie-t (csak) kívülállónak tartották.

Az eredmény 10 pontra hagyja a Unitedet a Bajnokok Ligája selejtező helyétől, és már csak hat mérkőzés van hátra.

itt, A sportoló Karl Anka válaszol a játék néhány kulcskérdésére.

Mennyire irányítja ma a United?

Öt perccel a meccs után Ten Hag „kettő, három, kettő” jelet adott játékosainak; Úgy tűnik, hogy a holland azt akarta, hogy védői jobban irányítsák magukat Andre Onana kapura rúgásai felé, miközben hátulról próbáltak kijátszani.

A terv középpontjában az állt, hogy Bournemouth előrenyomott az egyik oldal felé, mielőtt gyorsan ellőtte a labdát, és hátul helyet nyit.

Harminc másodperccel Ten Hag utasítása után a Bournemouth lehetőséget teremtett, miután Kobe Maino laza visszaadásából Onanának kénytelen volt megfordítani a labdát. Harry Maguire-nek végső beavatkozást kellett tennie, hogy megtagadja Solanke-ot.

Egyike volt a sok frusztráló jelenetnek. Egy csapat bátor, bár túl ambiciózus futballtervet próbál megvalósítani, de ostoba hibákat követ el.

Ez egy másik meccs volt, amelyen a United túl sok lövést adott el (12-t az első félidőben, ebből ötöt a kapuba) egy olyan csapat ellen, amely a Ten Hag középpályás rendszere által megengedett szabad téren boldogul. A United menedzsere végső célja az, hogy ez a csapat legyen a világ legjobb átmeneti csapata, de játékosai eltévedtek az úton. A 36. percben teljesen megszakadt a kommunikáció Diogo Dalot és Alejandro Garnacho között, ami miatt Kluivert az utolsó harmadban egy veszélyes területen lépett a térbe, majd 2-1 lett.

Zavarba ejtő élmény nézni egy csapat tehetséges játékost, akik annyira arra törekednek, hogy elkerüljék a zavarba ejtést, hogy fogalmuk sincs a rájuk váró kisebb, közelgő vonatbalesetről.

READ  Az Edmonton Oilers ápolónője, Darnell megállt, miután fejbe vágta a Los Angeles Kings Philip Danaultot

Amint azt itt kiemeltük, a United képtelensége irányítani a játékokat egy tervezési hiba, amelyet a sérülési válság is megerősített. Elfogadható, hogy a United lövéseket ad el egy meccsen, feltéve, hogy azok rossz minőségűek, és a United jobb esélyeket teremt a saját számára. A United azonban csak egyetlen kaput lőtt az első félidőben a Bournemouth ellen, és Iraola csapata volt a legutóbbi csapat, amely nagyszerűen kihasználta a United szélső védői mögötti teret a meccs során.

(Adrian Denis/AFP a Getty Images segítségével)

Ten Hag pénteki sajtótájékoztatóján arra buzdította csapatát, hogy „vívják meg ezt a csatát, legyen meggyőződésük és szükségük van arra, hogy támogassák egymást a csaták megnyeréséhez, legyőzéséhez, legyőzéséhez”.

A United a legtöbb fontos kategóriában hiányosnak bizonyult.

Hol marad ez az eredmény a United szezonjában?

Nem sokkal a félidő lefújása előtt Harry Maguire 35 méterre találta magát a Bournemouth kapujától, és úgy döntött, elengedi a labdát. Ez az a fajta meditatív erőfeszítés volt, ami egy szezonbeli versenyző számára a cél, ha bejön, és időt öl, amikor nem.

A lövés magasan és szélesen ment, és megtestesítette csapata gyengeségét és teljesítményének hiányát.

Adam Smith kézilabdája és Fernandes okosan végrehajtott büntetője hárított néhány pírt. A United azonban alacsony önbizalommal rendelkező csapat, fizikai és szellemi fáradtságtól szenved, ami miatt a mérkőzések utolsó szakaszaiban követnek el ki nem kényszerített hibákat. Ez a csapat gyakran a legtapasztaltabb játékosaihoz fordul, hogy a semmiből próbáljon varázsolni valamit, de ezek a játékosok céltalanul futnak.

Fernandes bravúrja két gólt szerzett, de a látvány, ahogyan lime zöld csizmája kis támogatással kergette le a labdákat, tovább él az emlékezetben. Úgy tűnik, a kapitány elemei kimerültek, és most már nem tudja úgy vezetni a csapatot, mint korábban.

A hét közepén a Liverpool és a West Ham ellen Európában elszenvedett vereség rontotta Anglia UEFA-szezoni rangsorát, ami azt jelenti, hogy a Unitednek valószínűleg a negyedik, nem pedig az ötödik helyen kell végeznie, hogy kvalifikálja magát a következő szezon Bajnokok Ligájába. Az ilyen aggodalmak most már messze túlmutatnak Ten Hagon. A Bournemouth elleni szombati döntetlen, valamint a Newcastle Tottenham elleni 4-0-s győzelme a hetedik helyen zárta csapatát a bajnokságban. A hetekig tartó oldalsodródás fennáll annak a veszélye, hogy teljes hanyatlásba fordul.

A Coventry City elleni FA-kupa-elődöntőt jövő vasárnap, majd a Sheffield United és a Burnley elleni meccsek követik, amelyek lehetőséget adnak Ten Hagnak, hogy fordítson a helyzeten, de ha a Manchester United folytatja ezt a szabálytalan és ellentámadásos megközelítést, a meccsek inkább érmefeldobás.

Kezdődik Willy Kambwala egymás elleni bajnoksága?

A United ritka változatlan felállása miatt Kambwala csak harmadik alkalommal lépett pályára a Premier League-ben. A 19 éves játékos a 2023-24-es szezont hatodikként kezdte a klub középhátvéd-hierarchiájában, de ilyen a sérülések aránya és súlyossága a Unitednél, a mély végén találta magát.

READ  A medvék „kiváló minőségű eszközt” kaphatnak Justin Fieldstől – NBC Sports Chicago

Kambwala lenyűgözött a Liverpool ellen fizikai erejének és agresszivitásának köszönhetően az egy-egy párharcokban. A Bournemouth ellen nehéznek találta a dolgát. Solanke kétszer is könnyedén megmozgatta a 19 éves játékost, amikor a játék első perceiben a keresztrúgásra készült, és a csatár Premier League-tapasztalata gyakran bizonyítja a különbséget a fejpárbajban.

Kambwala a 15. percben ment végleg, ugyanis a Solankéval vívott párharc közben, érezhetően vizes pályán elvesztette egyensúlyát. A csatár kihasználta a többletteret, miután Kambwala egy alacsony, erőteljes lövéssel az alsó sarokba zuhant.

Egyszerű hiba volt, és súlyos büntetést kapott. De ez a margó az angol Premier League-ben.

Ígéretes részei voltak a játékának. Amikor a United megpróbált hátulról építkezni, Maino mélyre zuhant, hogy ő legyen az első fogadó, míg Kambwala a jobb csatornán nyomta felfelé, hogy labdahordozóként működjön, amikor a labdát megfordították. Solanke elleni tackelése – a felezővonalon túl – okozta azt a labdát, amely Fernandes egyenlítő góljához vezetett.

A meccs utolsó pillanataiban a VAR beavatkozására volt szükség, hogy megkímélje zavarától, miután kezdetben úgy ítélték meg, hogy büntetőt ítélt meg Ryan Christie ellen elkövetett szabálytalanság miatt. Végül kiderült, hogy szabálytalanságot követett el a tizenhatoson kívül. A legvékonyabb margókkal élte túl.

A francia a meccs nagy részét beszélgetéssel töltötte Diogo Dalot-val, aki bátorító szavakkal ajánlotta fel, és az egész meccsen kezet fogott vele.

Kambwala hibákat fog elkövetni, ahogy az akadémiát végzettből az első csapatba kerül. Nem valószínű, hogy rendszeres kezdő lesz a Unitedben, amikor más középpályások visszatérnek az erőnlétbe, de az itt és most lehetőséget választotta magának.

Büntetőt kellett volna ítélni Bournemouth-nak?

A mérkőzés végén még több büntetődráma következett, Tony Harrington játékvezető a pontra mutatott, miután Willie Kambwala, a United védője lebuktatta a bournemouthi Ryan Christie-t.

Egy VAR-ellenőrzés után azonban úgy ítélték meg, hogy a szabálytalanság a tizenhatoson kívül történt, a büntetés szabadrúgásra csökkent.

READ  Rashi Rice bocsánatot kér a "részéért" az incidensben, miközben a sérült pár állítólag megvédi őket

A Bournemouth edzője, Iraola álláspontja az volt, hogy Kambwala szabálytalansága a tizenhatoson belül folytatódott. Az érintkezés azonban a tizenhatoson kívül történt, és mindkét játékos a tizenhatoson belül landolt a szabálytalanság után.

A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (IFAB) 2023-24-es szezonra vonatkozó szabálytalanságaira és szabálysértéseire vonatkozó szabályai csak azt írják elő, hogy a büntetőterületen kívül elkövetett szabálysértések nem ítélhetők büntetőrúgásként.

A játéktörvények egyik aspektusa így szól: „Ha egy védő a büntetőterületen kívül kezdi tartani a támadót, és továbbra is a büntetőterületen belül tart, a játékvezetőnek büntetőrúgást kell ítélnie.” De ez nem vonatkozik a Kambwala és Christie közötti incidensre, ahol a védekező játékos nem „elkapta”, és a játék leállítására alkalmas egyetlen kontaktus a területen kívül történt.

elmélyíteni

Menj mélyebbre

Miért törölte a VAR a Bournemouth Manchester United elleni tizenegyesét?

Mit mondott Erik ten Hag?

Az első félidőről a United: „Volt néhány pont, egy dolog az, hogy Harry Maguire-nak volt egy problémája az első félidőben, és szerencsére túltette magát rajta, és magához tért a második félidőben és akkor ki tudja fejezni a védő tulajdonságait és a kényelmét a labdán, és erre különösen a hátsó négyesben volt szükségünk A beállítás jó volt, de ezen a területen soha nem szabad elveszíteni a labdát, de még mindig „Nem gól.”

Azzal kapcsolatban, amit a félidőben mondott: „Nagyon magas vagyok a futballban. Nagyon lelkesek voltak, de, ahogy elmagyaráztam, meg kell ismételnem magam – nem csinálom –, de a szervezés nem volt megfelelő. Ott veszítettünk labdákat, ahol nem lett volna szabad elveszítenünk őket.” Az ellenfél nyomása alatt játékosaink jobbak ennél.”

A Bajnokok Ligájába való bejutáshoz szükséges nyomásról: „Mindent megteszünk, amit csak tudunk, de én is realista vagyok, amikor az egész csapat ott volt, még bízhattunk benne, de továbbra is harcolni fogunk a rendelkezésre álló játékosokkal, ahogy te is. lásd a nagy potenciált, de a játékosok is hibáznak, ha minden Premier League-ben teljesíteni kell – bebizonyították, hogy a legjobb csapatokkal is felveszik a versenyt a legmagasabb szinten –, de ezt következetesen kell tenniük, és ez a következő. lépés a fiatal játékosokért.”

Mi következik a Manchester United előtt?

április 21 vasárnap: Coventry City, FA-kupa elődöntő, brit idő szerint 15:30, 10:30 ET.