május 5, 2024

Dylan Larkin hosszabbításban szerzett gólja 5-4-re emeli a Detroit Red Wingst a Maple Leafs fölé.

TORONTO – A Detroit Red Wings felső sora itt van, hogy életben tartsa a rájátszást.

Dylan Larkin 41 másodperccel a hosszabbítás után 5-4-re vezetett a Wings ellen a Toronto Maple Leafs ellen szombaton a Scotiabank Arenában, így a Wings 87 pontos előnyt jelent két meccs után. A Wings (39-32-9) hétfőn a Canadienst fogadja, kedden pedig Montrealban játszik.

Mire az első félidő véget ért, a Wings jó helyzetben volt, Alex DeBrincat kétszer, Simon Edvinsson és David Perron pedig egy-egy gólt szerzett.

Mire a második félidő véget ért, a Wings összeomlott. Nemcsak azért, mert háromgólos előnyt fújtak, amikor Nicholas Robertson, Auston Matthews és John Tavares betalált James Reimer kapujába, hanem a délutáni két meccs miatt. A Washington Capitals és a Philadelphia Flyers egyaránt 87 pontos győzelmet aratott, a keddi meccsükkel pedig az egyik garantáltan 89 pontot ér el, és mindketten 30-30 rendes győzelemmel tartják az első döntetlent Detroittal szemben.

Készítsd elő: Ha Patrick Kane hajlandó, a Red Wings magának köszönheti, hogy újra szerződteti

Mérföldkő Reimer számára

Az események konvergenciája Reimer indulásának kedvezett: januárban Torontóban győzelemre vezette a Wingst. Korábban a Leafsben játszott, tehát hozzászokott az arénához, és Alex Lyonnak úgy tűnt, pihenésre van szüksége, miután megküzdött a koronggal a Pittsburgh ellen 6-5-re elveszített hosszabbítás során. És végül, de nem utolsósorban, ez volt Reimer pályafutása 500. meccse.

„Ezek a teljesítmények lenyűgözőek” – mondta Derek Lalonde edző. „A 80. kapus, aki elérte az 500 meccset, és ahogyan ezt csinálta – versenyezni és keményen dolgozni. Úgy gondolom, ez csak illik, hogy itt, Torontóban megteszi ezt a szervezetünk számára egy értelmes meccsen.”

Reimer 31 védést mutatott be.

Végül DeBrincat ismét gólt szerzett

Joe Velino ellenőrzi Timothy Liljegrent az első félidő felénél, így a Wings lemaradt, és lemaradtak, amikor Mitch Marner bal oldali nyitott lövést fordított, mindössze 22 másodperccel az erőjátékba. A Wings kevesebb mint két perccel később kiegyenlítette a meccset DeBrincat nagyon szükséges góljával. A korábbi 40 gólig jutó játékos (Chicagóban) március 26. óta 24 gólnál járt, de az előző meccsen, amikor Lucas Raymond három gólját beállította, a 10. percben befejezte Raymond beállítását. 02. Larkin is hozzájárult ahhoz, hogy ez a sorozat 13 pontos előnyt szerezzen az előző meccs óta. DeBrincat 17:37-nél ismét betalált.

READ  A Dodgers és a Braves rosszul botlik, míg a Rangers és az Astros győzelmet aratnak

A kezdés ígéretesnek tűnt

Edvinsson, a kiskorúakból március közepén behívott újonc védő megszerezte szezonbeli első gólját a DeBrincat duó között. Edvinsson irányította a labdát a táblák mentén, előrement és továbbította David Perronnak, aki a háló mellett volt. Perun visszaküldte Edvinssonnak, aki képes volt átirányítani a beadást Ilja Samsonov mögé. Edvinsson a bal térdére esett, és ünnepelve felemelte karjait.

Perron az éjszaka második pontját szerezte meg azzal, hogy 16,8 másodperccel szerzett gólt az első harmadból, így a Wings 4-1-re vezetett.

Lépjen kapcsolatba Helen St James telefonszámon [email protected]. Kövesd őt @helenestjames.

Olvass tovább Detroit Red Wings És iratkozzon fel ránk Red Wings hírlevél. Legújabb könyve, „On the Clock: Behind the Scenes with the Detroit Red Wings at the NHL Draft” elérhető a következő címen: amazon, Cég: Barnes & Noble Győzelem könyvek. A személyes másolatokat e-mailben kapja meg.