április 29, 2024

Androbit techmagazin

Az Androbit tényeken alapuló híreivel, exkluzív videofelvételeivel, fotóival és frissített térképeivel maradjon naprakész Magyarország legfrissebb fejleményein.

Brunson rekordokat döntött mélyről, karriercsúcsát 50-et süllyesztve a Knicks győzelmében

Jalen Brunson éjszaka nyolcadik hárompontos kísérlete elsőre nem tűnt célnak, eltalálta a perem oldalát, majd többször felpattant és végül elesett.

Olyan meleg volt a pályáról, hogy a dobódobása szinte igazságtalannak tűnt. Mindenesetre megkapta.

Brunson, a hatodik éves gárda karriercsúcsát jelentő 50 pontot szerzett, miközben mind a kilenc hárompontos kísérletét eltalálta, Julius Randle pedig 23 pontot tett hozzá, amikor a New York Knicks 139-122-re verte a Phoenix Sunst péntek este.

Fantasztikus lövés volt Brunsontól, aki 23 lövésből 17-et lőtt, ebből 12-ből 12-t a második félidőben. Az utolsó 3 50 pontra hozta az éjszakát. Öt labdaszerzése is volt.

„Fogalmam sem volt” – mondta Bronson távolról a tökéletességéről. – Ingyen játszottam.

Brunson az első Knicks-játékos, aki 50 pontot szerzett, miközben kilenc hárompontost dobott. Az ESPN Stats & Information kutatása szerint ő az első játékos, aki az NBA történetének első felében 8 a 8 ellen dobott hárompontosra.

Brunson a negyedik játékos a Knicks történetében, aki 50 pontos meccset jegyzett 70%-os lövéssel, csatlakozva a franchise legendáihoz, Patrick Ewinghez, Bernard Kinghez és Willis Reedhez.

A Phoenix, amely az első negyedben bokasérülés miatt veszítette el a sztárt, Bradley Bealt, az elmúlt nyolc meccséből hatot elveszített. A New York az elmúlt háromból kettőt megnyert.

„Belázadtak, forrók és agresszívek lettek” – mondta a Suns sztárja, Kevin Durant. „Megöltek minket a pick and rollban, és ez volt a játék.”

A Suns 10 ponttal vezetett a harmadik negyed közepén, de a negyedik negyedben 99-97-re vezetett. Bronson a negyedben 19 ponttal tartotta szorosan a Knicks csapatát, 7 a 7-re lövéseknél, köztük öt hárompontost.

„Különleges volt, ahogy ellőtte a labdát” – mondta Tom Thibodeau, a Knicks edzője.

Az Associated Press hozzájárult ehhez a jelentéshez.