szeptember 8, 2024

Androbit techmagazin

Az Androbit tényeken alapuló híreivel, exkluzív videofelvételeivel, fotóival és frissített térképeivel maradjon naprakész Magyarország legfrissebb fejleményein.

Carlos Alcaraz vs Novak Djokovic a férfi döntőben

A szerb Novak Djokovic visszatért a spanyol Carlos Alcarazhoz a férfi egyes döntőjében a londoni wimbledoni teniszbajnokság 14. napján, vasárnap, 2023. július 16-án. (AP Photo/Alastair Grant)

Novak Djokovic 2023-ban harmadik nagybajnoki címét szeretné megszerezni, illusztris karrierje 24. címét. Az All England Clubban az első helyen kiemelt Carlos Alcaraz áll az útjában, aki első győzelmét űzi Wimbledonban és a második Grand Slam-bajnokságot.

Miután Djokovic 6-1-re megnyerte az első szettet, a második szett meghatározta, milyen oda-vissza akciót várnak ettől a születőben lévő rivalizálástól. Djokovic kezdetben 2-0-ra bukott, majd visszaesett, és a szett a döntetlenig hátralévő volt. Az Alcaraznak egyetlen pontot kellett visszavágnia Djokovictól, mielőtt végül 9-7-re nyert a tie-breakben, hogy egy szettben kiegyenlítse a meccset. Megszakította Djokovic elképesztő Grand Slam-sorozatát is, 15 egymást követő döntetlent aratott.

Az Alcaraz folytatta a lendületet azzal, hogy a harmadik szett nyitójátékában megtörte Djokovicsot. Wimbledon történetének egyik legizgalmasabb meccsén ismét 4-1-re végzett. A számok nem hazudnak: 33 pont, 13 döntetlen, közel 27 perc. Az Alcaraz nyolc pontot vett el Djokovictól – és hét bréklabdát szerzett – mielőtt nyert. Ezután a szett hátralévő részét gyorsan megdolgozta, 6-1-re nyert, és két szett az egyhez vezetést szerzett a meccsen.

10:48 ET – Djokovic a hálóba lövöldözött egy izgalmas védéssel, megtartotta adogatását, és kiegyenlítette a második szettet öttel.

10:25 ET – Djokovic megtartotta adogatását, így megtartotta a második szettet még 3-nál is.

10:04 ET Djokovic nem vesztegette az időt, hogy viszonozza a szívességet, és a második szett harmadik játszmában megtörte Alcarazt.

9:58 ET – Annak ellenére, hogy az első szettet elvesztette, Alcaraz gyorsan kezdett a másodikban, megnyerte az első meccset, és nyugodtabbnak tűnt az első döntőjében a Center Courton. Az Alcaraz 2-0-ra vezetett, miután Djokovic brékelt. Ez volt a negyedik meccs, amit Djokovic elveszített az idei tornán.

READ  A 49ers „forró kéz” megközelítést alkalmaz a háttérben Elijah Mitchell helyére

9:45 ET – Az Alcaraznak sikerült visszanyernie a meccset, mielőtt egy domináns Djokovic leütötte az első szett utolsó ütését, és 6-1-re nyert. Az ESPN szerint Djokovic minden idők 79-1-re áll Wimbledonban, amikor megnyerte az első szettet.

9:38 ET Djokovic gyorsan kezdett az Alcaraz ellen, 5-0-ra vezetett az első szettben. A szerb a negyedik játszmában bréklabdával szembesült, majd végül felülkerekedett a fiatal spanyolon, és hárította adogatását.