április 26, 2024

David Bobovici és Summer Macintosh Pack Gold Teenage Impressions a magyar úszóvilágról

A kanadai tinédzser Summer McIntosh megszerezte első bajnoki címét a női 200 méteres pillangóúszásban szerdán az úszó-világbajnokságon, mielőtt a 17 éves román Bobovici megszerezte második címét.

Van még néhány lehetőségük, hogy csatlakozzanak Katie Ledeckihez, aki 18. aranyát szerezte a világ színpadán azzal, hogy segített az Egyesült Államoknak megnyerni a 4×200 méteres gyorsváltót. A 25 éves Ledeckynek 21 érme van, ezzel meghosszabbította rekordját a legtöbb női úszó között.

Katie Ledecky Extends Record Medal Tally to 21 at Hungary Swimming Worlds

Popovici megnyerte a férfiak 100-as gyorsúszását, és ezzel a hétfőn megnyert 200-as gyorsúszáshoz is hozzá kell tenni. Jim Montgomery amerikai úszó után 1973-ban ő lett a második ember, aki duplaszázat szerzett a világon, és az első román úszó, aki két aranyérmet nyert a világon.

„A repülőtér rendetlen lesz, de készen állok rá” – mondta Bobovici a bukaresti visszatéréséről. „Ami Romániát illeti, nagyon sokat jelent, és szeretem az érzéseket. Bár nem tudom jól elmagyarázni, nagyon boldog vagyok.”

A 15 éves McIntosh 200 pillangót 2 perc 05,20 másodperc alatt futott le, három olimpiai érmes bajnokot megelőzve ezzel a címet.

„Az egyik legnagyobb álmom, hogy világbajnok legyek az úszás világában, különösen, hogy ezt 200 repülésen tegyem meg, mert mindig is ez volt az egyik kedvenc versenyem” – mondta Macintosh, aki 0,88 másodperccel korábban ért célba. Amerikai Holly villogó.

A kínai Zhang Yufei a harmadik, az amerikai Reagan Smith pedig a negyedik helyen végzett 1,59 másodperccel.

A fináléban Bobovicinak keményen kellett küzdenie, 47,58 másodperc alatt ért át a célvonalon, és 0,06 másodperc alatt verte meg a francia Maxim Cruzetet. A bronzérmet a kanadai Joshua Leando Edwards szerezte meg, felével vezet.

A kétszeres címvédő Caleb Trussel nem vett részt a versenyen, miután szerdán korábban meg nem nevezett egészségi állapot miatt kizárták a torna hátralévő részéből.

READ  A magyar C-390 üzemelteti az első Millennium repülőgépet

Mivel Claire Weinstein, Leah Smith, Katie Ledecky és Bella Sims aranyat nyert, az amerikaiaknak a 4 × 200 méteres női gyorsváltóban kellett várniuk a bajnokság 11. aranyára. A második Ausztrália, a harmadik Kanada lett.

„Nagyon büszke vagyok” – mondta Ledecky. „Amikor az érempályán voltunk, azt hiszem, már egy ideje mindannyian együtt énekeljük a Himnuszt, és próbáljuk megütni ezeket a kiváló minőségű hangokat. Szóval nagyon szórakoztató volt.

Csak az Egyesült Államok (11 arany, hat ezüst, kilenc bronz) és Ausztrália (két arany, öt ezüst, egy bronz) szerzett legalább egy-egy érmet a verseny öt estéjén.

Kylie Mass megszerezte Kanada második aranyát 50 méteres női hátúszásban, megelőzve az amerikai Catherine Perkoffot és a francia Analia Bikrit.

Massey volt az első úszó, aki három aranyérmet nyert a világon, akár férfi, akár női kanadai.

Férfi 200 méter vegyesen Leon Markand 1 perc 55,22 másodperc alatt nyert. A 20 éves Marchant megelőzte az amerikai Carson Fostert és a japán Daya Setót.

Ez a világ második aranya, miután Markand kedden megszerezte a harmadik érmet ezüst után 200 pillangón, amikor szombaton majdnem megdöntötte Michael Phelps világcsúcsát a férfi 400 vegyesúszás után.

„Kicsit fáradt voltam ma reggel” – mondta Marchand.