április 24, 2024

Davis Kupa döntő: Ausztrália nyer Magyarország ellen | 2021. november 28. | Összes hír | Hírek és szolgáltatások | Hírek és események

Alex de Minor Ausztrália vezetésével 2-1-re győzött Magyarország ellen a Davis-kupa olaszországi döntőjében.

Torino, Olaszország, 2021. november 28. | Darren Parkin

A Davis-kupa olaszországi döntőjében Alex de Minor megszerezte első győzelmét Ausztráliában, 7-5 2-6 7-6 (2)-re legyőzte a magyar válogatott Martin Fusovicot.

A párosban Alex Bolt és John Peirce nyert, Ausztrália 2-1-re verte Magyarországot, így fejezte be a körmérkőzést.

Az ausztrál csapat azonban a Horvátországtól elszenvedett pénteki 0-3-as vereség után a kilépés küszöbén áll.

Ausztrália második napi mérkőzésén az olaszországi Torinóban John Millman váltotta Alekszej Babrint a nyitó rögbimérkőzésen a világranglista 282-es Piros Zsombor ellen. Millman hősiessége tavaly márciusban segítette Ausztráliát a döntőbe vezetni.

A nyitó szettet Millman törte meg az első játszmában, mire az ausztrál megtalálta a ritmusát, és 6-4-re zárta a szettet, három egymást követő játszmában legyőzve Pyrost.

A meccs során a hiányosságok jellemzőek voltak, mindkét játékos együtt 12 alkalommal ejtett szert.

A második szettben 2-2-re bréket cseréltek a játékosok, és a szett kilencedik játékáig volt szolgálatban, Millman néhány kényszerítő hiba miatt 0-40-re esett vissza.

Byros a harmadik lett a bréklehetőségeiben, és meg kellett szöknie saját brékéből, mielőtt 6-4-re növelte a szettet.

A harmadik szett ismét három időközzel kezdődött, mire a magyar játékos megtalálta a ritmust, és a harmadik szettben 6-3-ra zárta a meccset.

Nagy nyomású összecsapás volt, tele hibákkal (79 nem kényszerített összesen), de Byros kilencből 28-at elért, és a pontok 47 százalékát fogja megnyerni, amikor visszatér pályafutása egyik legnagyobb ütéséhez.

De Minor a magyar első helyen kiemelt Fusovic felett aratott küzdelmes győzelmével változtatott a tempón.

De Minor pénteken kihagyott egy szoros találkozót Marin Ciliccel, így lemaradt a páros divízióban, így Fuchsovics utolérésére tett kísérlete méltó volt.

READ  Hogyan használja egy magyar technológiai cég a blokkláncot az élelmiszer-ellátási láncok nyomon követésére

Az ausztrál kétszer maradt ki a nyitószettből, korábban 68 perc alatt 7-5-re nyert.

A 40. világranglista Magyarország a második szett elején megtalálta a határt, és 3-0-ra vezetett, a másodikban ismét legyőzte De Minart 6-2-re.

A döntő szettben De Minor 3-3-ra mentette meg a bréklabdát, és két fantasztikus fórgyőztes döntő bréket adott neki a 6-5.

Fucsovics meccslabdát ment ki, adogat, majd egy harmadik játszmát is tie-breakre kényszeríti, ahol De Minar az első hat pontból öttel nyer, és fogást szerez a meccsen.

7-2-re bebiztosította a tiebreaket, így Ausztrália megszerezte első győzelmét a Davis-kupa döntőjében.

A magyar 46 ki nem kényszerített hibája költségesnek bizonyult, ebből 20 a harmadik szettben, s a bennmaradásra vágyott.

Az 1-1-es állásnál Bolt behívót kapott, hogy csatlakozzon Pierce-hez a mindent eldöntő páros összecsapáson.

A csapatban Jordan Thompson helyére beálló Bolt nagy szerepe volt abban, hogy Ausztrália háromszettes győzelmet aratott Zsombos és Marozsán Fábián ellen tapasztalt partnerével.

A páros a nyitó szettet 6-3-ra nyerte meg, majd a második szett feladása előtt a magyarok 13-11-re elhúztak a maratoni tiebreak után.

A harmadik szettet kétszer is az ausztrál csapat nyerte 6-3-ra.

A hat csapat közül az első helyen álló csapat, valamint a két legjobb második helyezett jut a negyeddöntőbe.

Davis Kupa döntő – Torino, Olaszország

Australia de Hungary 2-1
Vörös Zsombor (HUN) d John Millman (AUS) 4-6, 6-4, 6-3
Alex de Minar (AUSd Martin Fusovix (HUN) 7-5, 2-6, 7-6 (2)
Alex Bolt / John Beers (AUS) d Piros Zsombor / Marozsan Fabian (HUN) 6-3, 6-7 (11), 6-3