Az Androbit tényeken alapuló híreivel, exkluzív videofelvételeivel, fotóival és frissített térképeivel maradjon naprakész Magyarország legfrissebb fejleményein.

Élő olimpia: éremszámlálás, műkorcsolya és páros korcsolya eredmények

hitel…Doug Mills/The New York Times

A gyorskorcsolya gyorskorcsolya férfi tömegrajtjának négy éve ezüstérmes belga Bart Swings szombaton pontosan időzített, és aranyérmet szerzett Pekingben.

A dél-koreai Chung Jae-won megnyerte a három korcsolyázó sprintversenyét, és megszerezte az ezüstérmet. A bronzérmet csapattársa, az olimpiai címvédő Lee Seung-hun szerezte meg.

Joey Mantia, a 36 éves amerikai, aki várhatóan az aranyéremért küzdött, egy fináléban lemaradt a bronzérmesről, de azt mondta, Lee hibája miatt a dobogóra került.

– Nem tudom, mit érezzek – mondta Mantia. „Remélem, hogy végül tesznek valamit ezzel a hívással. Úgy éreztem, hogy megcsaltak. Lehet, hogy elfogult vagyok ezzel kapcsolatban, de úgy éreztem, hogy a keze a karomon van, és visszahúz. Amit az ismétlésből látok, az a lába előtte volt, majd az ő lába az enyém elé került. Hogyan történt?” Szóval ha kihasználod?”

Ítélet azonban nem született, és Lee fellépett Swings és Chung mellett, hogy megszerezze az érmét. Mindkettőt hivatalosan ugyanabban az időben kapták meg.

Belgium

KOR . zászló

Dél-Korea

Dél-Korea

Belgiumnak 74 év után az első aranyérem volt a téli játékokon.

A hosszú pályás gyorskorcsolya egy kicsit alázatos lehet, ha arról van szó Hosszabb versenyek. Ezeken az eseményeken a sportolók körbejárják a jégpályákat, karjukat a hátuk mögött támasztják, miközben versenyt futnak az idővel.

A 2018-as olimpián debütált tömegrajtos esemény nagyban felfrissíti a dolgokat. A nagyjából négy mérföldes versenyen 20 vagy annál több korcsolyázó van egyszerre a jégen, draftolnak és vívnak a pozícióért. maradj a pályán? Nem a tömegrajtban.

Olyan keményen Gyorskorcsolya szerelmesei Elismeri, hogy a tömegrajt izgalmasabb, mint a hagyományos sportverseny. „Körülbelül hat éve futok hosszú távon, és szeretem a sportot, de néha nehéz nézni” – mondta Mantia 2018-ban.

READ  Serena Williams lánya, Olympia a reflektorfényben ragyog a US Openen

Mantia, aki része az amerikai csapat üldözési csapatának Bronzérmet szerzett Kedden elkezdtem korcsolyázni, egy olyan sportágban, amelyben szinte minden versenyen van csoportrajt. Tudta, hogy egy félelmetes ellenféllel kell szembenéznie a Swingsben, aki szintén hosszú és lenyűgöző pályafutást futott be a korcsolyázásban. De egy utolsó képen Mantilla, a két férfi gyorsabb futója volt az előnyben.

Ehelyett Lee megütötte egy hüvelyknél kisebbnek tűnővel.

A holland Erin Schouten nyerte a női versenyt és megszerezte harmadik aranyérmét a pekingi olimpián, a kanadai Evanni Blondint üldözve a döntőben.

Scott felsikoltott, amikor átlépte a határt.

„Mivel már csak 500 méter van hátra, azt hittem, ez lelassul, és most gyorsabban kell utaznom” – mondta Scotten. „Mindent megtettem, és arra gondoltam, ha gyorsabbak, akkor gyorsabbak.

„Amikor kijöttem az utolsó kanyarból, úgy éreztem, nagyobb a sebességem, mint Ivani. Csak átrepültem a célvonalon.”

A gyorskorcsolya utolsó versenyén elért aranyérme tökéletes kiindulópont volt: 3000 méteren aratott győzelmét az első gyorskorcsolyaversenyen az olimpián. 5000 méteren is nyert.