május 17, 2024

F1 rendezvénykalauz: 12. forduló Magyarország

Írta: Thomas Miles

Mivel a Red Bull a történelem küszöbén áll, és Ausztrália egyik legsikeresebb F1-es pilótája váratlanul visszatér a rajtrácsra, rengeteg izgalom övezi a 2023-as Magyar Nagydíjat.

Daniel Ricciardo 10 verseny után visszatér Ausztráliába, hogy biztosítsa két hazai hősnek a késő estig tartó buzdítást.

A „Honey Badger” azt tervezte, hogy az egész 2023-as F1-es szezont a Red Bull harmadik pilótájaként tölti, miután McLaren-i szereplése egy évvel korábban véget ért.

Két héttel a nyári szünet előtt azonban letették az Albadari ülésre, miután a Nike de Vries-t alulteljesítés miatt kikötötték.

Töltsd le innen a teljes F1 Magyar Nagydíj eseményismertetőt a pályastatisztikával és tényekkel, valamint a teljes versenynaptárral, valamint részletes versenyzői profiljainkkal.

Daniel Ricciardo 2014 Magyarország

Daniel Ricciardo megelőzi Fernando Alonsót a 2014-es Magyar Nagydíj élére.

Ez a szenzációs fejlemény sok izgalmat keltett szerte a világon, és minden szem Ricciardóra fog szegeződni, hátha sikerül visszaszereznie a varázslatot.

Mivel AlphaTauri utolsó az ausztrál bajnokságban, és az utolsó öt futamon ponthiányt szerzett, nem lesz könnyű beugrani a rajtrács leglassabb autójába.

Annak ellenére, hogy idén nem versenyzett, Ricciardo 11 és fél szezonnyi tapasztalata segít a csapatnak felemelkedni jelenlegi helyzetéből.

Budapest különleges hely Ricciardo számára, ahová visszatérhet, hiszen egyik leghíresebb győzelmét 2014-ben szerezte, amikor az utolsó öt fordulón belül a harmadik helyről az első helyre repült.

Bár sokan kíváncsiak, hogy Ricciardo hogyan boldogul, a Red Bull veterán csapata a történelem küszöbén áll.

Max Verstappen és a Red Bull folytatta dominanciáját Silverstone-ban, és ezen a hétvégén a történelem küszöbén állnak. Kép: Glenn Dunbar / LAT Images

A magyarországi győzelem azzal kötné össze a rekordok könyvét, hogy a Red Bull McLaren újraírná a legtöbb egymást követő győzelmet.

Christian Horners 11 futamgyőzelmet nyert a tavalyi Abu Dhabiban megrendezett szezonzáró óta.

READ  Novak: Biztonsági kulcs Magyarország számára

A formai útmutató azt sugallja, hogy Max Verstappent kevés akadálya fogja megtenni a bravúrban, mivel a McLaren korai félelmeit Silverstone-ban az utolsó hat megnyerésével győzi le.

A tavalyi év egy újabb nagyszerű példa volt arra, hogy a holland pilóta milyen keményen tud nyerni, miután a 10. helyen landolt, megpördült és 7 másodperccel nyert.

A garázs másik oldalán egyre nagyobb nyomás nehezedik Sergio Perezre, hogy javítsa az egykörös tempóját, amely a miami pole-szerzés óta nem érte el a Q3-at.

A McLaren csatája a legjobb nyugdíjért egy újoncsal olyan izgalmasnak tűnik, mint valaha a szenzációs silverstone-i tempó után.

Oscar Piastre 2023 Brit GP edzés

Oscar Piastri és a McLaren lángokban állt Silverstone-ban. Fotó: Jack Grant / LAT Images

Lando Norris és Oscar Piastre küzdött az élen, és csak egy rosszul időzített biztonsági autó került az ausztrál újonc álomlányok dobogóra.

Piastre új élcsapattal lenne felvértezve, amelyre Norrisnak kizárólagos joga volt Magyarországon.

A Mercedes következett, Lewis Hamilton pedig újabb hazai dobogós helyezést ért el, míg az Aston Martinnak és a Ferrarinak extra tempót kell találnia a két héttel ezelőtti vereség után.

A Hunariban új szabály lép életbe, amely szerint a csapatok csak keményeket használhatnak a Q1-ben, közepeseket a Q2-ben és lágyakat a harmadikban.

A rekordokat kergető Red Bull, Ricciardo megváltása és Piastre dobogója miatt bőven van mire számítani a Hungaroringen, amely feldobta az elmúlt évtized klasszikus versenyeit.

A legfrissebb motorsport hírekért vegye fel Legújabb kiadás Automatikus művelet.

Az Auto Action Ausztrália független motorsport hangja.

Podcast: Megjelent az Auto Action Revlimiter Podcast legújabb epizódja!

Ezen a héten megnézzük Brady Kostecki NASCAR-ra lépését (már nem a Supercars a célkategória?), és a tesztnap végén folytatjuk a csevegést a Supercars Parirty körül. A Targa Tasmania bezárt, és az S5000-esek „bemutatót” tartanak – nem versenyt – a Bathurst International-en.

Hallgassa kedvenc podcast alkalmazásán vagy Itt az Auto Action RevLimiter podcaston.

READ  Kínai elnök budapesti látogatása: Miért jön Hszi Magyarországra?

READ  75 euró: Lacon (Magyarország) | Jellemzők