április 20, 2024

Androbit techmagazin

Az Androbit tényeken alapuló híreivel, exkluzív videofelvételeivel, fotóival és frissített térképeivel maradjon naprakész Magyarország legfrissebb fejleményein.

Főiskolai futball állása: Top 25 B/R az első hét után | Hírek, eredmények, kiemelések, statisztikák és pletykák

Főiskolai futball állása: Top 25 B/R az első hét után |  Hírek, eredmények, kiemelések, statisztikák és pletykák

0 a 4-ből

Az Ohio állambeli CJ Stroud győzelemre vezette a Buckeyest a Notre Dame felett (AP Photo/David Dermer)

Még csak az első hete van a 2022-es egyetemi futballszezonnak, de sajnos a Pac-12 már a szezon közepén van, és hamarosan kijut a College Football Playoff beszélgetéséből.

Hát nem egészen. Az AP 14 hatszor 66-14-es sebzést okozott Rice-nek nem egy, nem kettő, hanem három segítségével. De a 11. Oregont megtizedelte a 3. Georgia, a 7. Utah pedig a Gainesville-i mocsárba ment, és L-vel állt ki a rangsorolatlan Florida ellen.

Átmenetileg nem minősített, azaz.

Billy Napier első vezetőedzői szereplésekor a Utah állam kiszorítása után a Gators az AP Poll-re költözne, és valószínűleg bejutna a legjobb tízbe. , és a Bleacher College labdarúgó-szakértői – David Kenyon, Adam Kramer, Keri Miller, Morgan Moriarty és Brad Shepherd – legalábbis a legjobb 10 közé tartoznak.

Ahogy ez a zűrzavar szombat este alábbhagyott, az AP #2 Ohio State fokozatosan megerősítette azon vágyát, hogy 21-10-re nyerjen a Notre Dame #5 ellen a hétvége nyitó főversenyén.

Már egy ideje érintésről van szó, mivel a Fighting Irish 54 yardot szerzett (69, ha a 15 yardos passz büntetését számoljuk) a meccs első lövésénél, majd a Buckeyes elveszítette Jackson Smith Ngigbát egy sérült láb miatt ( összekulcsolt ujjak ez semmi komoly) Az első negyed közepén. Ám Ohio államban túl sok tehetség, túl sok keménység és túl sok Meanne Williams és Trevon Henderson volt ahhoz, hogy cáfolja a mérföldkőnek számító győzelmet.

Frissítjük ezt a rangsort hétfő este, ha Clemson küzd, vagy akár vereséget szenved a Georgia Tech ellen a Chick-fil-A kickoffban, de amíg várunk az 1. hét utolsó meccsére, így néz ki a konszenzusunk, hogy a legjobb 25 meccs a 2. hét felé tart:

1/4

Stetson Bennett Georgiában (Todd Kirkland/Getty Images)

Miután áttört és megnyerte a 2019-es nemzeti bajnokságot, az LSU 14 játékost vett fel az NFL draftra, majd később összeomlott.

De ha attól tart, hogy a regnáló nemzeti bajnok Georgia hasonló sorsra juthat, miután 15 játékosa (köztük öt az első körből) szerepelt a 2022-es NFL drafton, az Oregon 11. számú megsemmisítésének szombaton 49-3-ra kellett volna lennie. irracionális félelmek.

Az elhaladó támadás szinte hibátlan volt. Stetson Bennett végezte a munka nagy részét, de Carson Beck is hozzájárult 439 yarddal és három levegős touchdownnal. A Bulldogs átlagosan közel 12 yardot teljesített passzkísérletenként, szemben azzal, amit Oregonban jó védekezésnek kellett volna alávetni az új vezetőedző (és a korábbi UGA DC) Dan Lanning vezetésével.

Mindeközben a Georgia védelme uralta a napot, Bo Knics kétszer is betalált a meccs első 20 percében, és a Ducks csak egy mezőnygólra volt korlátozva. Az utolsó 10 percben egy hosszú, értelmetlen menet előtt az Oregon szerény 221 yardnyi támadást ért el.

A Dogs ebben nem kapott zsákolást, tehát nem ugyanaz, mint a „Szent tehén, hogy tudna valaki gólt szerezni ez ellen a védelem ellen?!” Az a fajta kijelentés, amit a tavalyi Clemson elleni szezonnyitón tettek. Ez azonban domináns teljesítmény volt, legalábbis azzal, amit a Knicksnél az Auburn hátvédjeként az elmúlt három évben csináltak.

Ha még az Oregon sem tudja távolról kihívni ezt a georgiai csapatot, előfordulhat, hogy törvényesen nem néznek szembe kemény próbatételekkel a várva várt SEC Championship találkozóig Alabamával. A Bulldogsnak csak egy másik meccse van a menetrendben rangsorolt ​​ellenféllel, és ez a meccs az AP No. A 20 Kentuckyban két és fél hónapra van.

Megszokja, hogy ezeket a srácokat a ranglista tetején vagy annak közelében látja.

2/4

Devin Leary, Észak-Karolina (Grant Halverson / Getty Images)

A jó hír az, hogy Észak-Karolina állam valójában nem veszítette el a szezonnyitó szezont Kelet-Karolinában.

A rossz hír az, hogy az előszezoni ranglista 10. helyezettje sem tudott volna kevesebb bizalmat kelteni a Buccaneers elleni 21-20-as győzelmében.

A landoláshoz kapott blokkolt rúgás segítségével a Wolfpack 21-7-re vitte a vezetést a szünetre. De amiről azt hittük, hogy az ország egyik legerősebb támadójátéka lesz ebben a szezonban, attól kezdve pont nélkül sikerült.

Nem a lehetőség hiánya miatt. Egy futásban Wolfpack 74 yardot sétált le a pályán, mielőtt 1 ECU-t dobott volna. Következő labdaszerzésükkor megszerezték az első gólt és 1 ECU-t, mielőtt Demi Sumo Carangbye-t négy egymást követő mozdulattal megtömték a gólvonalon.

Ekkor kezdődött egy 12 perces periódus, ahol a Wolfpack offense 10 játékot játszott, alig 4 yardon keresztül interceptionnel és touchdownnal.

Mindeközben az ECU úgy nézett ki, mint egy játékkal kapcsolatos landolás, mígnem Owen Duffer kihagyta az extra pontot. Megváltást kapott, amikor három NC State-játékos bőven hagyta el a Buccaneers-t, hogy elérje a céltávolságot. Sajnos Daffer jobbra tolta a 42 yardot megnyerő kísérletet, így Wolfpack megúszta az állát.

Minden tiszteletem az ECU iránt – amely hét meccset nyert az elmúlt szezonban, és az ország egyik legtapasztaltabb hátvédje a Holten Ahlersnél –, de ennek a játéknak nem kellett volna szétesnie. Mióta megtörtént, komolyan azon tűnődünk, hogy NC State valóban vezető jelölt-e Clemson leállítására az ACC-n.

A Wolfpack a 10-es helyről a 25-re esett vissza a rangsorban.

3/4

Ben Bryant, Cincinnati (Wesley Heat/Getty Images)

Nos, a 23. kiemelt Cincinnati álma, hogy bejusson az egyetemi futball rájátszásába, már elhalt.

Ha a Bearcats megnyerte volna 19. szezonnyitóját Arkansasban, hivatalosan is elkezdődött volna a „szezon veretlen órája”. Az SMU és az UCF elleni, október végi országúti mérkőzések nem lesznek könnyűek, de a hátralévő 11 meccsük mindegyikét meg kell nyerniük, ha 85%-ban olyan jók, mint az elmúlt években.

Sajnos a Cincinnati fájdalmasan lassan kezdte az első félidőt Fayetteville-ben, és nem tudott teljesen felépülni, így 31-24-re kikapott a Pigs ellen.

A szezonnyitó cincinnati kampányban Ben Bryant levezette a Bearcats csapatát, és kiszállt a mínuszból, mire az Arkansas DB Dwight McGlothern egy terepre ugrott, hogy elfogja, és 51 yardot visszafordulva megfordult.

A Cincinnatinek volt még két hosszú futása az első félidőben, ami kihagyott mezőnygólokat eredményezett.

De hiába ástak egy korai 14-0-s gödröt az úton, szinte végig ezt tették.

A második félidőben egymás után három labdát szereztek meg Arkansas környékén, és egy touchdown kellett az egyenlítéshez. Ehelyett egy mezőnygólt ütöttek ki az Arkansas 3-ban kezdődött kampányból, egy mélyrúgást az Arkansas 21-ben, és egy szalagzsákot Tre Tucker lenyűgöző visszatérése után.

Cincinnati megjelenése nem volt rossz, összesen 438 yardot gyűjtött a SEC védelme ellen. Ez lehet az Ötös Csoport képviselője az újévi hatban már harmadik éve. Ma délután néhányszor lábon lőtte magát, és elszenvedte első vereségét a bowl-szezonban a 2019-es Memphis elleni AAC Championship óta.

4/4

Texas Steve Sarkissian és Bijan Robinson (Tim Warner/Getty Images)

A 2. héten az első és legfontosabb a Noon ET leszámolás az AP első számú alabamai és rangsorolatlan Texas között. Több mint egy évtized óta ez az első alkalom, hogy a Crimson Tide igazi országúti meccset játszik a Power Five ellenfelével, konferencia nélkül, és Nick Saban korábbi asszisztensével, Steve Sarkissiannal találkozik.

Egészséges étrendnek kell lennie egérméreg a következő hét napban.

Az AP szezon előtti szavazásából az egyetlen meccs a csapatok között az esti (22:15 ET) #25 BYU házigazda #10 Baylor. A Cougars az elmúlt négy szezonban legalább egy ellenfelet legyőzött, de a tavalyi találkozón kikapott a Bearstől Wacóban. Egy kis Provo bosszú a BYU-t egy vízválasztó beszélgetésbe taszítaná a College Football korai szakaszában.

A TN at 17 Pittsburgh (15:30 ET) a kiemelt csapatok csatája lesz, amikor néhány napon belül megjelenik az új AP Poll. A Panthers a West Virginia elleni kaotikus első heti győzelemre szeretne építeni a Backyard Brawl újjáéledésében, miközben a minősített Volunteers egy nagy próbatételre készül, miután csütörtökön gyors munkát végeztek a Ball State-ben.

Ezután három nagy összecsapás következik, a 19. helyen áll Arkansas South Carolinában (ET), a 20. helyen Kentuckyban Floridában (19:00 ET) és a 14. USC helyen Stanfordban (19:30 ET).

Bár semmi sem felel meg az Oregon-Georgia vagy a Notre Dame-Ohio méretarányának, a második hétnek ugyanolyan mókásnak kell lennie, mint az első hétnek – még akkor is, ha szinte teljes egészében egyetlen nap, nem pedig 100 órás óra.

READ  Mi történik a Big 12 és a Pac-12 átszervezéséről szóló pletykák kapcsán? Válaszolunk kérdéseire